Sierpień 14 2020 19:00:36
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,206
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,309
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,054
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,368
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,066
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,918
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,475
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,465
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,423
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,269
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,071
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,987
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,946
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,143
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 8,002
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,707
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,348
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,076
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,045
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,811
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
LZS Tęcza Błędówadres: 42-525 Dąbrowa Górnicza, ul. Zagórze 51
rok założenia: 1951
barwy: żółto-zielone
stadion:
Zarząd Ludowego Klubu Sportowego "Tęcza" Błędów na lata 2010-2012
ANDRZEJ GUZY - PREZES
ARKADIUSZ KUCAB - WICE PREZES
MARIUSZ CEMBRZYŃSKI - WICE PREZES
ŁUKASZ SĘDZIK - SKARBNIK
AGNIESZKA MACHA - SEKRETARZ
CZŁONKOWIE ZARZĄDU: HALINA KOZIAK, RAFAŁ TYLEC, SEBASTIAN ROSIKOŃ,
ŁUKASZ NOWAKOWSKI

Historia

Powstanie Ludowego Klubu Sportowego „Tęcza” Błędów datuje się na rok 1951. Dobrze to pamięta pierwszy w dziejach tego Klubu przewodniczący (Prezes Klubu) ur. w 1929 r. Władysław Tylec.

Wspomina jak wielkim wsparciem był otoczony wśród swoich przyjaciół i kolegów i jak wspólnie tworzyli oni historię Klubu.

Niestety z tamtego czasu nie przetrwały żadne dokumenty, fotografie czy jakiekolwiek zapiski.

Najstarszy, zachowany dokument dotyczący podejmowanych na terenie Błędowa działań związanych z tworzeniem Klubu datuje się na 9 lipca 1955 r. i jest protokołem z odbytego w tym dniu zebrania.

Pierwsza kronika Klubu prowadzona była od 1981 roku a pierwszym widniejącym w niej wpisem, z 26 lipca 1981 roku jest zdanie: „U nas w Błędowie coś dziać się zaczyna. Już powstał LZS i jego drużyna. Dostaliśmy placyk, wkopaliśmy bramki no i mamy boisko tej naszej „Tęczanki””.

Kolejny wpis do kroniki to 28 lipca 1981 rok „Mobilizując wszystkie nasze siły przystąpiliśmy do prac porządkowych na terenie przyszłego boiska, ale „marzenia były chwilami silniejsze””.

Dwa dni później do powstałej za sprawą mieszkańców Błędowa, działaczy oraz sympatyków futbolu płyty boiska mającej 92 metrów długości 56 metrów szerokości zamocowane zostały bramki. Pierwszy mecz na nowej płycie boiska odbył się 9 sierpnia 1981 roku.

15 sierpnia 1981 roku dokonane zostały dalsze prace porządkowe. Jako ogrodzenie boiska wkoło zostały wkopane stare zużyte opony, ławeczki a nieopodal boiska zostaje utworzona ścieżka zdrowia.

W kronice wiele jest wzmianek na temat rozegranych meczów, organizowania różnego rodzaju zabaw i imprez tanecznych latem oraz kuligów czy rozgrywek w tenisie stołowym zimą, a pozyskane fundusze zostają przekazane na rozwój klubu.

Pod koniec lat 90-tych postanowiono wznieść budynek klubu.

10 października 1998 roku zalano fundamenty. Do końca października stanęły mury uwieńczone zalaniem stropu. W planach zostały uwzględnione dwie szatnie, pokój sędziów, wc i łazienki dla zawodników. Budynek został zbudowany dzięki dużej determinacji zarządu i pomocy mieszkańców.

Drużyna do rozgrywek w tym czasie oparta była w większości na młodych zawodnikach. Z każdym sezonem nabierała doświadczenia pod okiem trenera Rafała Witkowskiego. Ambicją drużyny był awans do Klasy A. W sezonie 2002/2003 „Tęcza” zajęła w tabeli Klasy B drugie miejsce.

O wejściu do Klasy A miały zadecydować dwa mecze barażowe rozegrane z drużyną Olimpia Blanowice. Pierwszy mecz rozegrano 2 lipca 2003 roku na boisku „Tęczy”, mecz zakończył się wynikiem 5:0. Szczęśliwe bramki zdobyli: Tomasz Tyle 2, Dariusz Antolak 1, Leszek Montak 1, Łukasz Ciastoń 1. Rewanż w Blanowicach 6 lipca 2007 roku zakończył się remisem 1:1. Strzelcem bramki „Tęczy” był Dariusz Antolak. Trener „Tęczy” Mariusz Stiebal i zawodnicy nie kryli zadowolenia z wejścia do Klasy A. Pierwszy sezon w A Klasie drużyna mogła uznać za udany. Utrzymała się w A Klasie, ostatecznie zajmując 9 pozycję w tabeli. Awansu drużyny nie doczekał jej Prezes Józef Bajda. Były zawodnik, wieloletni działacz i Prezes LKS „Tęcza” Błędów zmarł 14 maja 2002 roku. Jego funkcję przejął Remigiusz Kociorowski.

Przed nowym prezesem pojawiło się kolejne ważne wyzwanie. Okazało się że wybudowany budynek klubowy został przeznaczony do rozbiórki ponieważ nie posiadał dokumentacji technicznej, wybudowany był bez odpowiednich zezwoleń.

Pomoc klub znalazł w osobie Pani Haliny Koziak, która została wybrana Radną Rady Miejskiej w latach 2006-2010. To ona doprowadziła do tego że uzupełniono wszelkie niezbędne dokumenty, dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej budynek socjalny klubu został wyremontowany, dzięki sponsorom wyposażony w nowe meble i szatnie. 5 lutego 2010 oficjalnie oddano budynek po remoncie.

W grudniu 2010 roku prezesem LKS „Tęcza” Błędów został Andrzej Guzy, wiceprezesami Arkadiusz Kucab i Mariusz Cembrzyński. Definitywnie, trwające wiele lat starania o budynek zakończyły się 21 marca 2011 roku kiedy to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Dąbrowie Górniczej decyzją 53/2011 udzielił pozwolenia na użytkowanie budynku administracyjno - socjalnego klubu.

Z nowym szkoleniowcem do rozgrywek rundy wiosennej 2011 przystąpiła także drużyna. Dotychczasowy opiekun pierwszego zespołu „Tęczy” Tomasz Tylec pracuje z juniorami. A klasową drużynę przejął Przemysław Oklejewski.


Powyższe informacje pochodzą ze strony http://teczabledow.futbolowo.pl jeśli są w nich zawarte złe informacje lub posiadasz inne albo chciałbyś je uzupełnić i stać się współautorem tego działu proszę o kontakt mailowy: kontakt@sportowa.dabrowa.plKomentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,091,945 Unikalnych wizyt