Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Podwójna victoria Zagłebiaka i wyniki pozostałych pojedynków
Piłka nożnaPo porannej wygranej juniorów również seniorzy stanęli na wysokości zadania i pokonali Czarnych Sosnowiec 2:1, Unia Dąbrowa Górnicza przełyka gorzką pigułkę, Strażak zawalił 10 minut, a Ząbkowice te 10 minut wykorzystały. Pionier gromi!

Podwójna victoria Zagłebiaka!*

Po porannej wygranej juniorów również seniorzy stanęli na wysokości zadania i pokonali Czarnych Sosnowiec 2:1 po bramkach Mateusza Markiewicza i Łukasza Stępnia. Popularny "Popek" zdobył dodatkowo 200. bramkę dla dąbrowian w IV lidze.

Punktualnie o 15.00 gwizdek sędziego Przemysława Ziobrowskiego rozpoczął kolejny derbowy pojedynek Zagłębiaka i Czarnych Sosnowiec. Nasza drużyna przystąpiła do niego osłabiona brakiem czterech podstawowych zawodników - kontuzjowanego Łukasza Czajkowskiego, chorych Piotra Sobczaka i Kamila Rała oraz Krzysztofa Szczepanika, który nieszczęśliwie złamał rękę.

Sześć po rozpoczęciu meczu bramkarz Zagłębiaka Damian Gieracz wybronił uderzenie Łukasza Cichonia, a chwilę potem przechytrzył Roberta Tomczyka. W 10. minucie na spalonym był natomiast Mateusz Markiewicz. Dwie minuty później dąbrowianie mogli objąć prowadzenie. Po centrze Mateusza Markiewicza Jarosław Bonczek skierował piłkę nad poprzeczkę. Potem najpierw obok bramki główkował Mateusz Borek, a nad poprzeczką po rogu Jarosława Bonczka Bartek Garczarczyk. W 27. minucie Mateusz Markiewicz wykorzystał podanie Bartłomieja Zubla i było 1:0 dla naszego zespołu. Tuż przed przerwą najpierw groźnie było pod bramką Damiana Gieracza, ostatecznie piłkę wybił jednak Grzegorz Szwed, a trzy minuty później Zagłębiak strzelił gościom gola "do szatni", kiedy podanie Mateusza Markiewicza wykorzystał Łukasz Stępień. Była to dwusetna bramka zdobyta przez nasz zespół w IV lidze (Rzeczywiście, w minionym tygodniu napisaliśmy, że do tej pory Zagłębiak zdobył w IV lidze 199 bramek i istotnie tak było. Umknęło jednak naszej pamięci, że jedną z nich zabrał nam Śląski Związek Piłki Nożnej weryfikując ubiegłoroczny wyjazdowy mecz z 09 Mysłowice, zremisowany przez nas 1:1, jako walkower 0:3, co niestety zmniejsza ilość bramek "ważnych" do 198. Za wprowadzenie w błąd przepraszamy - redakcja).

Po zmianie stron gra naszego zespołu osłabła i Czarni ruszyli do odrabiania strat. Najpierw w 50.minucie w słupek trafił Mariusz Gierczuk, a potem kibice obejrzeli serię czterech (!) rzutów rożnych z rzędu, piłka nie przekroczyła jednak linii bramkowej, podobnie jak chwilę później, gdy ponad poprzeczkę głową posłał piłkę Damian Nowak. Marzenia sosnowiczan ziściły się w 63.minucie, gdy kontaktową bramkę zdobył Sebastian Płaziński. Później oba zespoły miały jeszcze szanse na bramkę, jednak ani Zagłębiakowi, ani Czarnym, którzy kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Bartosza Barchana, nie udało się umieścić piłki w bramce. Nasza drużyna nadal jest niepokonana w lidze na własnym boisku.

Po meczu powiedzieli:

Mateusz Pawlik (zawodnik Zagłębiaka): W pierwszej połowie graliśmy fajnie, była bardzo dobrze przez nas wykonana. Strzeliliśmy dwie bramki i mecz się ułożył. W szatni trener przestrzegał, że będzie ciężko i że trzeba będzie walczyć do końca, ale niestety w drugiej połowie coś stanęło. Po bramce dla Czarnych siadło wszystko, ale dowieźliśmy trzy punkty. Zostały trzy mecze, można jeszcze zrobić fajną pozycję, bo w tabeli jest bardzo ciasno. Jesteśmy dobrej myśli, jedziemy dalej. Wyzwolenie to ciężki przeciwnik, ale jesteśmy dobrej myśli.

Artur Szymkowski (trener Zagłębiaka): Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, druga trochę słabsza. Chcemy wygrywać i liczą się trzy punkty. Czarni nie są przypadkowym zespołem i niejednej drużynie z czołówki zabrali punkty. Wyzwolenie to ciężki przeciwnik, ale nie boimy się nikogo. Dziś nie grało czterech podstawowych obrońców, więc musieliśmy trochę eksperymentować, ale się udało.

Bramki:
1:0 Mateusz Markiewicz 27`
2:0 Łukasz Stępień 45`
2:1 Sebastian Płaziński 63`

ZAGŁĘBIAK: 1.Damian Gieracz - 13.Mateusz Janusz, 18.Marcin Maternik, 6.Tomasz Świerczyński, 11.Bartłomiej Zubel, 10.Bartosz Garczarczyk, 7.Łukasz Stępień (od 90. min 16.Artur Działach), 5.Mateusz Pawlik (od 71. min 9.Mariusz Bassa), 15.Grzegorz Szwed, 8.Jarosław Bonczek (od 73. min 17.Daniel Niedzielski), 19.Mateusz Markiewicz REZERWA 2.Robert Ćwik, 12.Przemysław Chyziński, 4.Rafał Grunt, 14.Przemysław Radwański TRENER Artur Szymkowski

CZARNI: 1.Paweł Pisarek - 15.Sebastian Płaziński, 2.Miłosz Bujak (od 46. min Michał Zieliński), 10.Mateusz Borek (od 67. min 17.Rafał Banarski), 20.Tomasz Mazur, 8.Damian Nowak (od 63. min 6.Mateusz Dreszer), 5.Bartosz Barchan, 9.Łukasz Cichoń, 13.Szymon Stok, 11.Mariusz Gierczuk, 18.Robert Tomczyk (od 59. min. 4.Paweł Domański) REZERWA 30.Tomasz Przybyś, 15. Bartosz Jaworski, 7.Patryk Korcipa TRENER Jerzy Grabara

Żółte kartki: Janusz, Niedzielski - Barchan
Czerwona kartka: Barchan (84. minuta)

Sędziowie: Przemysław Ziobrowski (arbiter główny), Rafał Międzybrodzki, Grzegorz Janoszek - Kolegium Sędziów w Żywcu

Ciężkowianka Jaworzno - Unia Dąbrowa Górnicza 3:0

Trener Unii, Artur Derbin: Straszna niemoc w ataku... Dodatkowo popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów w obronie. Krótko mówiąc nie dojechaliśmy na pierwszą połowę i przegrywaliśmy do przerwy 0:3. W drugiej połowie siedliśmy na przeciwniku, ale nic z tego nie wyniknęło, więc musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę.

Strażak Mierzęcice - Unia Ząbkowice 2:3

Bramki: 0:1 - Gmaj, 0:2 - Głośny, 0:3 - Gmaj, 1:3 - Bartoszek, 2:3 - Bartoszek.

Trener Strażaka, Mateusz Mańdok: To był mecz do wygrania. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Do 35 minuty mecz był wyrównany, Unia grała ładniej dla oka, ale my mieliśmy dwie groźne okazje. W 10 minut straciliśmy 3 bramki. W drugiej połowie zagraliśmy ambitnie, walczyliśmy o dobry wynik. Bartoszek zaliczył dwa trafienia i wróciliśmy do gry. Nawet udało się wyrównać, ale sędzia nie uznał bramki Miśkiewicza, wskazał pozycję spaloną. Nie mam pretensji do sędziego, tylko do tych 10 minut, kiedy stanęliśmy.

Obrońca Unii, Przemysław Broczkowski: Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Później mecz wyrównał się. Próbowaliśmy łapać rywali na spalonym i straciliśmy bramkę, chwilę później kolejną, przez co ostatnie 20 minut było nerwowe, ale uważam, że pod naszą kontrolą. Trzecia bramka zdobyta przez Strażaka ewidentnie ze spalonego, sędzia dobrze zachował się w tej sytuacji.