Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Przegląd piłkarski
Piłka nożnaPewne zwycięstwo Zagłębiaka

W pięknym stylu zakończyli piłkarską jesień na własnym obiekcie zawodnicy Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, którzy pewnie i gładko pokonali broniącą się przed spadkiem Unię Rędziny 4:1.

Na dobrą sprawę ten mógłby się zakończyć już po pierwszej połowie, gdyż po trzech kwadransach gospodarze prowadzili trzema trafieniami.

Wynik spotkania "otworzył" w 9.minucie Mateusz Markiewicz, z którego przykład nieco ponad 10 minut później wziął Bartłomiej Zubiel i również umieścił piłkę w bramce gości. W 35.minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Bassa.

6 minut po wznowieniu drugiej połowy kolejnego gola dla dąbrowian zdobył Daniel Niedzielski. Przyjezdnych było tylko stać na honorowe trafienie Piotra Andrzejewskiego z 88.minuty.

Rezultat 4:1 jest najniższym wymiarem kary dla walczącej o utrzymanie Unii. - Mecz przebiegał pod nasze dyktando od pierwszej do ostatniej minuty. Rywale nic dziś nie pokazali. Mogliśmy wygrać wyżej, ale brakło nam skuteczności przy kilku okazjach - przekazał trener gospodarzy, Artur Szymkowski. - Przy stanie 4:0 pojawiła się u nas fantazja, graliśmy nonszalancko i straciliśmy gola w końcówce - dodał szkoleniowiec.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 4:1(3:0) Unia Rędziny

1:0 - Markiewicz (9.), 2:0 - Zubel (20.), 3:0 - Bassa (35.), 4:0 - 4:0 Niedzielski (51.) 4:1 - Andrzejewski (88.)

Brutalny mecz w Grodźcu

W meczu pełnym walki, nieprzepisowych zagrań i sporej ilości wzajemnych wyzwisk, piłkarze RKS-u Grodziec ulegli przed własną publicznością Unii Ząbkowice 2:3. Obydwa zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

Już w pierwszych 30 minutach goście, z powodu ostrych wejść grodźczan, byli zmuszeni przeprowadzić dwie roszady. W tym czasie kibice zgromadzeni na obiekcie przy Kijowskiej ujrzeli dwa gole. W 14. minucie Unia po mierzonym strzale Bartosza Krzyżowskiego z 13 metrów objęła prowadzenie. Pięć minut później wyrównał niezawodny Damian Koch, który skuteczną "główką" wykończył centrę Karola Gołębiowskiego z prawego skrzydła. W 43.minucie goście po raz kolejny wznawiali grę z środka boiska, po tym jak kilkadziesiąt sekund wcześniej Damian Waśniewski z najbliższej odległości zmusił do kapitulacji Tobiasza Sączewskiego. Ząbkowiczanie wyrównali w doliczonym czasie premierowej odsłony, gdy w zamieszaniu podbramkowym do remisu - celnym strzałem z kilku metrów - doprowadził Hubert Gmaj.

W 54. minucie w polu karnym miejscowych Gmaj zderzył się Radosławem Wolakiem, a sędzia - ku rozpaczy jednym i złości drugim - odgwizdał rzut wolny i ukarał napastnika przyjezdnych żółtą kartką. W 64. minucie powinno być 3:2 dla ząbkowiczan, ale próbę Gmaja z najbliższej odległości na linii bramkowej zatrzymał golkiper RKS-u.
W międzyczasie bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Dariusz Zawada, lecz piłka po jego huknięciu trafiła w słupek. Jak zdobywać gole pokazał w 76. minucie Krzyżowski. Zawodnik Unii posłał futbolówkę zza pola karnego tuż przy samym słupku "świątyni" będzinian, czym zapewnił wygraną swojemu klubowi. W końcówce przyjezdni mogli zdobyć jeszcze dwie bramki, ale Jacek Janiak najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie Michał Woźniak przegrał pojedynek sam na sam z Radosławem Wolakiem.

W 90.minucie spotkania doszło do spięcia pomiędzy Krzyżowskim a Kochem, w wyniku czego na boisku zapachniało bójką (jedni oddzielali, a drudzy wręcz przeciwnie) i obaj gracze ujrzeli "czerwień".

Po końcowym gwizdku arbitra trudno było namówić któregoś z piłkarzy RKS-u na krótką rozmowę. Dialogu za to nie odmówił Michał Woźniak z Unii Ząbkowice. - Był to mecz, w którym sędziowie dziwnie gwizdali. Nie mówię, że kogoś faworyzowali, ale na pewno kilka decyzji sprawiło mnie w zaskoczenie... Gdyby arbiter podyktował rzut karny, to wtedy mecz potoczyłby się inaczej. Nie rozumiem, dlaczego sędzia zachował się właśnie tak, gdyż zawodnik (Hubert Gmaj - przyp. red.) był faulowany - opowiadał gracz Unii. - Wiedzieliśmy, że RKS ma dobrych napastników, w szczególności Kocha, którego podwajaliśmy, ale trzeba przyznać, że mimo to, dobrze sobie radził - komplementował rywala Michał Woźniak.

RKS Grodziec 2:3(2:2) Unia Ząbkowice

0:1 - Krzyżowski (14.) 1:1 - Koch (19.głową), 2:1 - D.Waśniewski (39.), 2:2 - Gmaj (45+2.), 2:3 - Krzyżowski (76.)

RKS: Wolak - Zawada, A.Waśniewski, Telega (84.Utratny), Wiśniewski, Turek, Gołębiowski, Wawszczak, Lichacz (76.Bzdęga), Koch, D.Waśniewski

Unia: Sączewski - Taraszkowski, Białkowski, Chmielewski, Broczkowski, Kowalik (70. Woźniak), Sawicki, Głośny (25.Jaźwic), Zarychta (30.Janiak), Gmaj, Krzyżowski

Żółte kartki: D.Waśniewski, Wawszczak (RKS) oraz Białkowski, Gmaj, Broczkowski, Woźniak (Unia) Czerwone kartki: D. Koch (RKS) oraz Krzyżowski (Unia)

Pozostałe mecze

Zgoda Byczyna - Unia Dąbrowa Górnicza 1:5

Bramki: 0:1 - Gleń (10.), 0:2 - Roterman (15.), 1:2 - Zgoda (45+1), 1:3 - Piątek (50.), 1:4 - Nowak (60.), 1:5 - Kuzior (85.).

Trener Unii, Artur Derbin: - Nerwy były... gdyby nie ostatnie dwie minuty pierwszej połowy, to byłbym bardzo zadowolony, a tak jestem tylko zadowolony. Prowadziliśmy 2:0 i tuż przed przerwą popełniliśmy kilka błędów i straciliśmy bramkę z rzutu wolnego. Wcześniej mieliśmy dużo sytuacji i zaprezentowaliśmy kilka ciekawych akcji. Początek drugiej połowy nerwowy, ale bramka Piątka uspokoiła grę i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W ostatniej kolejce zmierzymy się z AKS Niwka, znamy się dobrze i bardzo chcemy wygrać ten mecz, dlatego zapraszamy kibiców na nasz stadion.