Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
IV-ligowe derby Zagłębia dla będzińskiej Sarmacji
Piłka nożnaW 2009 roku piłkarze Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza po raz ostatni jak na razie pokonali Sarmację Będzin. Od tego czasu raz w konfrontacji tych zespołów padł remis, w pozostałych meczach górą byli piłkarze z Będzina. Takim wynikiem skończyło się też sobotnie spotkanie obu drużyn.

Wynik meczu otworzył w 38. minucie pomocnik Zagłębiaka Bartosz Garczarczyk, który uderzając piłkę z rzutu wolnego zdołał pokonać Marcina Kaweckiego. Jednobramkowe prowadzenie drużyny z Dąbrowy Górniczej utrzymało się do 71. minuty, kiedy to futbolówkę do bramki Sebastiana Fabera skierował Łukasz Burczyk. Dokładnie siedemnaście minut później golkipera dąbrowian pokonał Grzegorz Koch i tym samym ustalił wynik meczu na 2:1 dla Sarmacji.

Zagłębiak: Sebastian Faber - Łukasz Czajkowski (kapitan), Kamil Rał, Piotr Sobczak, Grzegorz Szwed, Adam Baran, Bartosz Garczarczyk (67. Bartłomiej Zubel), Łukasz Stępień, Bartosz Zudin (77. Daniel Niedzielski), Tomasz Świerczyński, Wojciech Szwed; rezerwa: Przemysław Chyziński, Rafał Grunt, Krzysztof Szczepanik, Bartosz Mizia, Mateusz Pawlik; trener: Dariusz Garczarczyk

Sarmacja: Marcin Kawecki - Dawid Grociak, Wojciech Nowak, Daniel Majka, Rafał Bielawski, Łukasz Tosik (77. Mateusz Keller), Marcin Pietrkiewicz, Grzegorz Koch (kapitan), Michał Dyrda (71. Daniel Cieślik), Sebastian Stefański (40. Adam Bała), Łukasz Burczyk (90.+1 Adrian Kardaś); rezerwa: Sławomir Rydel, Paweł Krzos, Michał Zapart; trener: Marcin Paul

żółte kartki: Stępień, W.Szwed, Rał, Czajkowski, Świerczyński - Bielawski, Tosik, Grociak
czerwona kartka: Rał (70. minuta, druga żółta)