Lipiec 09 2020 00:32:38
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,175
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,263
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,009
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,336
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,022
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,896
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,439
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,437
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,397
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,243
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,041
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,959
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,923
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,121
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,976
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,680
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,322
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,053
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,005
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,792
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
   retrotenis[1]
Ciekawe cytaty
Dębowy Maj przeszedł do historii
Festiwal Dębowy Maj dobiegł końca. Niedziela, tak jak wszystkie wcześniejsze, była intensywnym dniem, pełnym wrażeń i okazji do spędzenia go w ruchu.

W skateparku odbyły się widowiskowe zawody na rowerach BMX i MTB. Kilkudziesięciu uczestników, łamiąc prawo grawitacji, wyczyniało niesamowite ewolucje w powietrzu. Na rampach i poręczach prześcigali się w brawurowych trikach, które licznej widowni przysporzyły sporo emocji.

Na piaskowym boisku przeprowadzono warsztaty i pokazowy mecz piłki ręcznej w odmianie plażowej. Tak jak wcześniej, boiska były do dyspozycji odwiedzających, którzy chętnie grali w siatkówkę.

Prawdziwe oblężenie przeżywała ścianka wspinaczkowa, dużym powodzeniem cieszyły się również przejażdżki meleksem i rikszami po parkowych alejkach. Najmłodsi oddawali się zabawom na dmuchanych zjeżdżalniach, w basenie kulkowym i na batucie.

Sprzyjająca aura przyciągnęła do Centrum Sportów Letnich w parku Zielona wiele osób, które przekonały się, jak wiele możliwości na aktywne spędzenie czasu daje ten obiekt. Podobnie było wcześniej nad Pogorią III, która gościła pierwszą część festiwalowych wydarzeń.

Wiosenna, a chwilami wręcz letnia, pogoda była prawdziwym sprzymierzeńcem organizatorów i uczestników. Trwający od wtorku festiwal Dębowy Maj był kolejnym potwierdzeniem, że Dąbrowa jest doskonałym miejscem do rekreacji i uprawiania rozmaitych dyscyplin sportu, w wydaniu amatorskim, jak też profesjonalnym.DMF w liczbach

6 dni, 1700 rowerzystów, 64 gości z zagranicy, ponad 550 uczestników bicia rekordu Guinessa. Spojrzeliśmy na festiwal Dębowy Maj matematycznie, ujmując to święto sportu i rekreacji w liczbach.

Festiwal Dębowy Maj trwał 6 dni. Pierwszego dnia nad Pogorią III zjawiło się ponad 20 000 osób. Ponad 200 z nich skorzystało z darmowych rejsów jachtem Wielki Trener. Wydarzenia festiwalowe przyciągnęły łącznie ok. 80 000 osób.

W parku Zielona zbudowano tor trialowy dla monocyklistów, składający się z 31 przeszkód.

Imprezę odwiedziło 64 zagranicznych gości, uczestników projektu Different Countries - Common Objectives, którzy przemierzyli w sumie 3350 km, by dotrzeć do Dąbrowy Górniczej.

W V Zagłębiowskiej Masie Krytycznej, która metę miała nad dąbrowskim jeziorem, wzięło udział ponad 1700 rowerzystów. Przejechali 13 km – sprzed sosnowieckiego dworca, przez Zagórze i centrum Dąbrowy. Na mecie zjedli ok. 450 litrów gorącej zalewajki.

Wspinacze na Zielonej pokonali łącznie 14 400 m pionu.

Do miłośników jednośladów trafiło 1300 rowerowych mapek miasta. Najmłodszym uczestnikom festiwalu wydano 65 kart rowerowych i motorowerowych.

Nad Pogorią, 554 osoby uczestniczyły w ustanowieniu rekordu Guinessa w podbijaniu piłki plażowej przez jak najwięcej osób jednocześnie.

Ośrodek na Zielonej dysponuje 8 boiskami. Na 6 z nich, podczas turnieju siatkówki plażowej, o prymat walczyły 32 drużyny męskie i 10 zespołów kobiecych.

Dębowy Maj obfitował w wiele atrakcji i cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Na powtórkę, czyli kolejną edycję, czekać trzeba będzie cały długi rok - 365 dni.

autor: Przemysław Kędzior
źródło: UM DG


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,033,138 Unikalnych wizyt