Lipiec 14 2020 17:15:09
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,180
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,272
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,016
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,339
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,030
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,898
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,448
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,440
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,401
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,247
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,044
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,963
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,926
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,124
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,981
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,683
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,328
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,057
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,009
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,794
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Industriada już w sobotę w Sztygarce
Muzea i wystawyW najbliższą sobotę (30 czerwca) odbędzie się kolejne już Święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli Industriada. W gronie obiektów, które można w tym dniu odwiedzić nie mogło zabraknąć kopali ćwiczebnej Sztygarka, ale by zejść do podziemi trzeba sobie wcześniej zarezerwować miejsce.

Impreza w Dąbrowie Górniczej startuje o godz. 9 i potrwa do 21. W tym czasie co godzinę dwa poziomy kopalnianych chodników może zwiedzić 15-osobowa grupa. Nie jest to zbyt wiele, dlatego warto zgłosić swój udział w wycieczce i zająć sobie miejsce. To zagwarantuje nam, że skorzystamy z atrakcji. Miejsca rezerwować można bezpośrednio w Muzeum Miejskim Sztygarka (ul. Legionów Polskich 69) lub pod nr tel. 32 726-41-85. Trzeba jednak stawić się na miejscu co najmniej 15 minut przed wejściem do kopalni. Jeśli nie zdążymy, to wówczas wolne miejsca zajmą osoby, które pojawią się na miejscu bezpośrednio w sobotę. Wśród licznych atrakcji, oprócz zwiedzania kopalni, zaplanowano m.in. inaugurację nowych murali, które pojawią się przed wejściem do kopalni, warsztaty ceramiczne, ściankę wspinaczkową. W godz. 12-16 będzie można skorzystać z wyjazdu do Huty Szkła w Zawierciu.

Kursować będą także specjalne autobusy (przystanek zlokalizowany będzie koło kopalni), które przewiozą chętnych do innych miejsc w woj. śląskim, gdzie odbywać się będzie Industriada 2012.


30 czerwca 2012 Święto Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2012


Plan INDUSTRIADY 2012

1. Kopalnia Ćwiczebna

09.00 – rozpoczęcie imprezy dźwiękiem syreny alarmowej z gmachu Muzeum,

09.00 do 21.00 - zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej połączone z demonstracją efektów audiowizyjnych w wyrobiskach II poziomu obiektu (ostatnie wejście do wyrobisk Kopalni Ćwiczebnej zaplanowano na godzinę 20.00),

12.00 – odsłonięcie murala zdobiącego ściany przed wejściem do Kopalni Ćwiczebnej (wspólnego rysunku o tematyce górniczej, wykonanego na murach otaczających obiekt przez studentki Akademii Sztuk Pięknych z Katowic),

21.00 - zakończenie imprezy dźwiękiem syreny alarmowej z gmachu Muzeum.


2. Muzeum Miejskie „Sztygarka"

09.00 do 21.00 – możliwość zwiedzania obiektu

Podczas trwania „Industriady” w Muzeum Miejskim „Sztygarka” możliwe jest zwiedzanie stałych ekspozycji oraz wystaw czasowych: wystawy malarstwa prof. S. Baja pt. „Dom” oraz okolicznościowej wystawy poświęconej 40-leciu powstania zakładu „Śladami Huty Katowice – od przeszłości do teraźniejszości”.

14.00 – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt: „Zabytki Województwa Śląskiego w architekturze” – wręczenie nagród oraz wernisaż prac,

Dodatkowo:

Od godz. 11.00 do 17.00 zostanie ustawiona mini ścianka wspinaczkowa dla dzieci – wstęp bezpłatny.

Podczas tegorocznego Święta Szlaku można będzie zwiedzać zabytkowe wyrobiska Kopalni Ćwiczebnej, a jednocześnie obejrzeć atrakcyjną demonstrację systemu efektów audiowizyjnych, która wszystkim na pewno pozostanie na długo w pamięci.

W celu zapewnienia sobie możliwości zwiedzenia Kopalni Ćwiczebnej o wybranej godzinie, konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji i zgłoszenie się 15 minut przed planowanym wejściem do obiektu.

Ze względu na panujące w Kopalni Ćwiczebnej warunki górnicze (temperatura 10-11 º C, wilgotność 80-90 %) zalecane jest stosowanie wygodnego pełnego obuwia i cieplejszego okrycia.

Zwiedzający otrzymają peleryny i kaski.

Trasa jest niedostępna dla niepełnosprawnych ze względu na schody, torowiska i pochylnie.

Wstęp do kopalni jest możliwy dla dorosłych i dzieci powyżej szóstego roku życia na poziom I i po ukończeniu 10 lat na poziom II.

Jednorazowo grupa nie może liczyć więcej niż 15 osób.

Pogoda na zewnątrz nie ma wpływu na możliwość zwiedzania kopalni.

Kopalnia Ćwiczebna usytuowana jest przy ul. Górniczej około 150 metrów od Muzeum Miejskiego „Sztygarka”.

„Industriada 2012” rozpocznie (godz. 9.00) i zakończy się (godz. 21.00) dźwiękiem syreny alarmowej usytuowanej w gmachu Muzeum.

Uruchomione zostanie połączenie autobusowe pomiędzy Hutą Szkła Gospodarczego w Zawierciu a Kopalnią Ćwiczebną Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

Godziny wyjazdów spod Huty Szkła Gospodarczego w Zawierciu: 12.00, 16.00

Godzina wyjazdu spod Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej: 13.00

„Industrialny” przystanek autobusowy będzie miał miejsce na placu parkingowym przy Muzeum Miejskim „Sztygarka”, ul. Legionów Polskich 69.


Poza tym Urząd Marszałkowski organizuje połączenia autobusowe pomiędzy obiektami należącymi do Szlaku Zabytków Techniki. Pełen rozkład jazdy dostępny pod adresem www.industriada.pl/#/transport w zakładce rozkład transportu bezpłatnego.

„Industrialna” linia autobusowa spod Muzeum Miejskiego „Sztygarka” obejmie 8 kolejnych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki. Autobusy będą kursować na trasie: Plac Sejmu Śląskiego / Katowice / - Dworzec Kolejowy / Sosnowiec / - Kopalnia Ćwiczebna Sztygarka / Dąbrowa Górnicza / - Centralne Muzeum Pożarnictwa / Mysłowice / - Galeria Szyb Wilson / Katowice / - Osiedle Nikiszowiec / Katowice / - Tyskie Browarium / Tychy / - Browar Obywatelski / Tychy / - Plac Sejmu Śląskiego / Katowice /.

Miejsce przystanku w Dąbrowie Górniczej – parking przy Muzeum Miejskim „Sztygarka”

Wszystkie przystanki na trasach przejazdu bezpłatnych autobusów będą odpowiednio oznaczone specjalnymi słupami. Na każdym z nich znajdzie się dokładny rozkład jazdy w obu kierunkach. Pierwsze autobusy na trasę wyjadą o godz. 10.00 rano.

Zwiedzanie wszystkich obiektów oraz przejazdy autobusami z muzealnego parkingu w dniu Święta Szlaku odbywać się będą bezpłatnie.

autor: PAS/bea1120
źródło: naszemiasto.pl/FMDG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,041,081 Unikalnych wizyt