Wrzesień 21 2020 02:10:10
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,249
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,350
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,090
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,402
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,106
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,944
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,510
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,497
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,450
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,299
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,107
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 9,017
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,972
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,170
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 8,026
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,736
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,375
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,102
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,077
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,835
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Regaty o Puchar Pogorii 2012
Sporty wodneChłodny, sobotni poranek nad jeziorem Pogoria I rozpoczął dzień pełen żeglarskich wrażeń i sportowych emocji. W klubie LOK Zefir rozegrane zostały kolejne, trzecie z tegorocznej edycji Pucharu Pogorii, regaty.

Zbiegły się one z innym żeglarskim wydarzeniem światowej skali a mianowicie z symbolicznym zakończeniem przez jacht Zjawa IV rejsu Władysława Wagnera przerwanego 73 lata temu przez wybuch II wojny światowej.

5 września w Great Yarmouth Jerzy Knabe, inicjator progamu Rok Wagnera i Tomasz Mazur z redakcji Pogoria.org pożegnali jacht Zjawa IV.

15 września, jacht Zjawa IV zakończył rejs Władka Wagnera i jednocześnie swoim rejsem uczcił rocznicę śmierci naszego wspaniałego żeglarza. czytaj więcej

- Regaty w LOK Zefir poświęcone zostały pamięci Władysława Wagnera i z tej okazji na maszcie sygnałowym przez cały dzień powiewał proporzec Roku Wagnera przekazany nam przez Jurka Knabe w Londynie - mówi Agnieszka Mazur, z portalu pogoria.org - Bardzo cieszymy się, że organizatorzy regat a w szczególności Komandor Sławek Skowron, entuzjastycznie przyłączyli się do obchodów Roku Wagnera. Uczcili sylwetkę i dokonania naszego żeglarza zgromadzonym na rozpoczęciu regat gościom i żegarzom.

Doskonała pogoda sprawiła, że regaty przebiegły zgodnie z palnem, a załogi wykorzystały sprzyjające wiatry i ścigały się na wodach Pogorii I cały dzień.

Po całodziennych zmaganiach zawodnicy ogrzali się przy ognisku, popijając gorący żurek i przegryzając kiełbaski. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, ufundowane przez organizatorów. Od przedstawicieli portalu pogoria.org Agnieszki i Tomaka Mazurów zwycięzcy w poszczególnych klasach otrzymali pamiątki z XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie, okolicznościowe gadżety oraz publikacje Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W czasie ogłoszenia wyników i rozdania nagród pod masztem sygnałowym odbyła się mała uroczystość, której przyglądali się goście i przyjaciele.

Na zakończenie wszyscy chętni zostali zaproszeni na ognisko w klubie Hutnik gdzie do późnych godzin nocnych rozbrzmiewały szanty i trzech gitarzystów oraz około trzydzieści gardeł wyśpiewało niezliczoną ilość zwrotek nie tylko morskich opowieści....

Regaty o Puchar Pogorii jeszcze się nie skończyły. 29 września odbędzie się bieg finałowy. Wówczas to okaże się, jaki będzie ostateczny wynik tegorocznych regat. Tym razem gospodarzem będzie broniący tytułu, klub Hutnik.

autor: Anna Zubko
źródło: UM DG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,144,245 Unikalnych wizyt