Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
(Nie)Udane pożegnanie
Piłka nożnaW ostatnim starciu w tym sezonie piłkarze MCKS-u Czeladź przegrali 0:2 na wyjeździe z Unią Strzemieszyce i zakończyli rozgrywki ligi okręgowej na 5. miejscu. Ze zwycięstwa cieszyli się na natomiast Strzemieszyczanie, którzy dzięki temu zakończyli sezon na trzeciej pozycji.

Początkowa faza tego starcia nie zapowiadała problemów czeladzian. Długo rozgrywali składne akcje na połowie rywala i grali kombinacyjnie, co zaowocowało kilkoma groźnymi sytuacjami. Jednak w związku z tym, że MCKS miał ogromne problemy ze skompletowaniem składu na ten mecz i przyjechał tylko w 11-osobowym zestawieniu bez rezerwowych, wystąpił tylko jeden napastnik i to właśnie największe problemy czeladzianie mieli z wykończeniem akcji w ofensywie.

Piłkarze Unii nie mieli zamiaru położyć się przed rywalem i opalać na własnym boisku, czego efektem była pierwsza bramka dla gospodarzy jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Piłka dośrodkowana z prawej strony minęła jak zaczarowana dwóch obrońców MCKS-u, a zawodnik Unii nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce w polu karnym.

Po przerwie czeladzianie znów ruszyli do ataku nie mając nic do stracenia przy prowadzeniu Unii 1:0 i wyrównanie wisiało w powietrzu. Przyjezdni ponownie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, jednak wciąż brakowało postawienia kropki nad "i". Szarże czeladzkiej ekipy znów jednak wykorzystała bezlitosna dzisiaj Unia, kiedy to po niepotrzebnej stracie piłki przez MCKS poszła kontra i takiej doskonałej okazji dąbrowianie nie mogli zmarnować, tym samym grzebiąc szanse gości w dzisiejszym starciu na zwycięstwo. Czeladzianie mieli jeszcze w końcówce dwie setki, które pozwoliłyby zgarnąć chociaż jeden punkt, ale w najlepszej sytuacji Mateusz Ryczko zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi, próbował samodzielnie uzyskać bramkę dla zespołu i strzelecka niemoc MCKS-u w tym starciu sięgnęła zenitu.

Po spotkaniu grający trener czeladzian, Krzysztof Kowalski nie ukrywał rozczarowania z końcowego rezultatu w tym meczu i całym sezonie. - Na pewno nie zasłużyliśmy na taki wynik - powiedział Kowalski. - Graliśmy fajną, kombinacyjną piłkę i mieliśmy kilka świetnych sytuacji. Niestety, problemy kadrowe sprawiły, że nie mogłem nawet dokonać zmian, przez co osłabliśmy. Szkoda, gdyż była okazja, żeby udanie zakończyć ten sezon, bo byliśmy niepokonani od pięciu spotkań i była wcześniej nawet szansa na upragnione 3. miejsce, ale ostatecznie zajęliśmy lokatę o dwa stopnie niższą - dodał Kowalski.

Unia Dąbrowa Górnicza - MCKS Czeladź 2:0 (1:0)

Unia Dąbrowa Górnicza: Iwaniuk, Gadowski, Nowak, Ambrozik, Broniszewski, Kuzior, Wołczyk, Wikliński, Piątek, Kowalczyk( 78' Pawęzowski), Topolski

Bramki: Kowalczyk, Nowak

Żółte Kartki: Ambrozik

Widzów: ok. 60

autor: (palik)/Wolek1992
źródło: sportowezaglebie.pl/unia DG