Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Mamy podium! Mamy Króla Strzelców, a nawet dwóch!
Piłka nożnaSezon piłkarski 2012/2013 powoli przechodzi już do historii… Wczoraj, 15 czerwca, w Siemianowicach Śląskich odbył się Finał Ligi Maluchów Rocznika 2004, w którym wystąpili zawodnicy MUKP Dąbrowa Górnicza: „NiebiescyTomasza Tylca oraz „CzerwoniGrzegorza Mysłka. Sam udział w finale aż dwóch drużyn to już ogromny sukces zespołu i trenerów, a nie tylko na udziale wczorajszy występ się zakończył. Drużyna „Niebieskich” uplasowała się na III miejscu, a Drużyna „Czerwonych” na V miejscu. Chyba największą niespodzianką rozgrywek Ligi Maluchów był fakt, że aż dwóch napastników uzyskało tytuł Króla Strzelców mając na koncie identyczną ilość bramek – mało tego obaj reprezentują barwy MUKP Dąbrowa Górnicza 2004: Igor Macek i Krystian Kurnyta.

W tzw. „Małym Finale”, w walce o miejsca od V do IX, wystąpili chłopcy, którzy w MUKP grają najkrócej. „Żółci” zajęli ostatecznie VIII miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom! A jak wyglądała rywalizacja? O tym poniżej:)

Nieudanie rozpoczęli swoją rywalizację „Niebiescy” przegrywając z drużyną Rozwoju Katowice, zwycięzcą Ligi, aż 6:0. Nie wiadomo czy spowodował to fakt, że w rundzie wiosennej mieliśmy niekorzystny bilans spotkań z Katowiczanami, słabsza dyspozycja naszych zawodników czy to, że w drugiej części sezonu Rozwój grał bardo dobrze. Faktem jest, że był to najgorszy pojedynek naszego zespołu z Rozwojem w całym sezonie. Chłopcy oddali mecz bez walki, ale na szczęcie jak to mówią „złe dobrego początki”…

Znacznie lepiej w walce z Rozwojem zaprezentowała się drużyna „Czerwonych”. I połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0, który utrzymał się już do końca meczu. Nasi zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki i zaangażowaniem, walczyli o każdą piłkę, trzymali się bardzo blisko zawodników Rozwoju, co nie pozwalało im na rozegranie kolejnych akcji. Do remisu zabrakło nam tylko dobrej pozycji do oddania strzału i odrobiny szczęścia.

Mecz „Niebieskich” z Zagłębiem Sosnowiec zakończył się bezbramkowym remisem. Pierwsza połowa spotkania to kilka efektownych akcji i strzałów na bramkę Zagłębia, które jednak nie przyniosły nam upragnionego gola. Pojedynek obu drużyn był wyrównany i jak zawsze emocjonujący. Kolejne spotkanie to „Derby Dąbrowy Górniczej” na śląskiej ziemi. Do rywalizacji stanęli „Niebiescy” i „Czerwoni”. Zawodnicy i trenerzy rozpoczęli spotkanie gestem fair play – wspólnym okrzykiem obu drużyn „Piłka jest jedna bramki są dwie. Kto wygra mecz? MUKP!!!”. I tak też się stało. Wynik 1:0 dla „Niebieskich”. W drużynie przyjaciele, na boisku rywale – gratulujemy chłopcy wspaniałej postawy w tej mało komfortowej rozgrywce.

Ostatni mecz „Niebieskich” to spotkanie z grupowym rywalem „Czerwonych” drużyną GKS Katowice. Tylu „poprzeczek” po obu stronach w jednym spotkaniu już dawno nie widzieliśmy. Już po I połowie MUKP mógł prowadzić 2:0. O prawdziwym pechu mogą mówić nasi zawodnicy - dwa rzuty wolne zakończone strzałami na bramkę GKS i oba trafiają w poprzeczkę. Chłopcy rozegrali dobry mecz, jednak nie udało się nam strzelić bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 i MUKP „Niebiescy” dalej liczyli się w walce o podium.

Kiedy „Niebiescy” zakończyli już rywalizację MUKP „Czerwoni” mieli do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich to pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 po ładnych i efektownych akcjach obu stron. Pomimo faktu, że ulegliśmy Zagłębiu 1:0 mecz był wyrównany, a bardzo dobrą postawą wykazał się nasz bramkarz.

W ostatnim meczu „Czerwoni” ulegli GKS Katowice, z którym rywalizowali w fazie grupowej.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężył zespół Rozwoju Katowice z kompletem punktów, II miejsce przypadło drużynie Zagłębia Sosnowiec /7 pkt/, III MUKP Dąbrowa Górnicza „Niebiescy” /5 pkt/, IV lokata GKS Katowice /4 pkt/ i V MUKP Dąbrowa Górnicza „Czerwoni”.

W czasie dekoracji zespołów czekał nas jeszcze jeden miły moment. W nie lada kłopocie znaleźli się organizatorzy, którzy przygotowali tylko jedną statuetkę dla Króla Strzelców. Jak się okazało aż dwóch zawodników MUKP Dąbrowa Górnicza „Niebiescy” – Igor Macek oraz Krystian Kurtyna to najskuteczniejsi napastnicy sezonu. Chłopcy zdobyli równą ilość bramek pozostawiając daleko w tyle rywali. Statuetkę odebrali wspólnie i wspólnie cieszyli się z sukcesu.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałe emocje i postawę, trenerom za ogromną i ciężką pracę, organizatorom za wspólną zabawę oraz wszystkim zespołom, z którymi przyszło nam się zmierzyć za sportową rywalizację.

Występ MUKP Dąbrowa Górnicza Rocznik 2004 w Lidze Malucha sezon 2012/2013 uważamy za udany! Już za rok kolejna edycja i nasz debiut w Podokręgu Sosnowiec.

10. MUKP „Czerwoni” - GKS Katowice 0:2

A jak przebiegała rywalizacja w "Małym Finale"?

Żółci rozgrywali swoje mecze wspólnie z chłopcami z rocznika 2005.
Jedna połowa należała do nas natomiast w drugiej w meczu grali młodsi adepci MUKP.

Turniej rozpoczęli od spotkania z GKS-em Tychy. Chłopcy z rocznika 2004 ochoczo zabrali się do pracy, jednakże mimo wielu okazji do strzelenia bramki utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce I połowy po faulu na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut wolny. Stały fragment gry na bramkę zamienił Mateusz Kieczka. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.W drugiej połowie chłopcy z rocznika 2005 nie zdołali strzelić bramki chociaż podobnie jak ich starsi koledzy mieli dużo okazji.Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla MUKP

O drugim meczu z UKS Jedność Siemianowice chłopcy będą chcieli szybko zapomnieć. Zawodnicy UKS-u rozbijali nasze akcje pod własnym polem karnym i szybkimi kontrami zdobywali bramki. Chłopcy ze spuszczonymi głowami opuszczali boisko. Mecz zakończył się wynikiem 8-0 dla UKS Jedność Siemianowice Śl.

W trzecim meczu chłopcy po raz kolejny pokazali wolę walki. Ich rywalem był MKS Zaborze, teoretycznie najsilniejszy zespół Małego Finału. Nasi chłopcy objęli prowadzenie po strzale Kuby Stakiewicza.
Niestety w naszych szeregach nastąpiło rozluźnienie i zawodnicy MKS-u szybko odrobili stratę jednej bramki, po czym po chwili objęli prowadzenie. Jednakże dzięki szybkiej reakcji naszego trenera oraz głośnemu dopingowi ze strony kibiców (PIOTREK DZIĘKUJEMY :) ) chłopcy jeszcze w I połowie zdołali wyrównać. Bramkę dla MUKP w lekkim zamieszaniu pod polem karnym zdobył ponownie Kuba Stakiewicz.
W II połowie chłopcy z młodszego rocznika nie oddali pola starszym kolegom z MKS-u i szybkimi akcjami nękali bramkarza przeciwników. Mecz mógł zakończyć się sporą sensacją, jednakże zawodnikom MUKP 2005 nie udało się zmienić wyniku i spotkanie zakończyło się remisem 2:2

Drużyna zakończyła rywalizację z 1 zwycięstwem, jednym remisem oraz jedną porażką co dało im VIII miejsce w Finałach Ligi Malucha.

autor: rocznik2004
źródło: mukp2004.futbolowo.pl