Lipiec 14 2020 18:39:23
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,180
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,272
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,018
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,339
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,030
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,898
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,448
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,440
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,401
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,247
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,044
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,964
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,926
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,124
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,981
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,683
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,328
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,057
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,009
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,794
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
VI Festyn Muzealny
Muzea i wystawyW dniu 22 czerwca 2013 roku, Muzeum Miejskie ,,Sztygarka” już po raz szósty organizuje w Dąbrowie Górniczej, Muzealny Festyn Historyczny. Jest to impreza cykliczna, mająca na celu przybliżenie mieszkańcom regionu tzw. ,,historii żywej”. Idea organizacji Muzealnego Festynu Historycznego zrodziła się w Muzeum ,,Sztygarka” w roku 2008. Instytucja ta gromadziła już od szeregu lat militaria oraz pamiątki służby wojskowej mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie ze strony odwiedzających, co roku staramy się rozszerzać naszą ofertę zlotową. Przez szereg lat, na naszych imprezach można było zobaczyć grupy rekonstrukcyjne odtwarzające armie z różnych okresów historycznych, oraz unikatowe pojazdy militarne z całego świata. Tym razem pragniemy, szczególnie zaprosić wszystkich pasjonatów oraz ludzi zafascynowanych techniką militarną.

Tegoroczna impreza będzie wyjątkowym wydarzeniem, gdyż wraz z Festynem Historycznym będziemy otwierali podwoje Parku Militarno-Historycznego ,,Reduta”. Park jest nowym przedsięwzięciem muzeum, prezentującym na wystawie plenerowej technikę wojskową. Udało się nam zgromadzić i odremontować wiele ciekawych pojazdów, dział oraz moździerzy. Jedną z atrakcji jest zrekonstruowany fragment linii obronnej B 2 Stellung z osadzonymi oryginalnymi obronnymi kopułami betonowymi. Wszystkie eksponaty są do zobaczenia przy muzeum ,,Sztygarka” i również tam w tym roku odbędzie się Muzealny Festyn Historyczny.Jak zwykle podczas naszej imprezy będzie można zobaczyć wiele ciekawych grup rekonstrukcji historycznych. Pojawią się grupy takie jak GRH ,,Berliner Mauer”, GRH ,,314 Dywizja Piechoty płk Jefimienki”, GRH ,,Powstaniec Śląski”, GRH ,,Powstań Śląskich Weteran”, GRH ,,45th Thunderbird” oraz wiele innych.

Stałym punktem muzealnych spotkań militarnych jest uroczysta parada pojazdów przez ulice Dąbrowy Górniczej. Mieszkańcy miasta mogą zobaczyć podczas niej, barwną kolumnę pojazdów historycznych będącą żywym zaproszeniem na teren zlotu. Kolumna pojazdów jest zabezpieczana przez Miejską Komendę Policji w Dąbrowie Górniczej, która swoim profesjonalizmem od samego początku trwania imprezy wspiera działania Muzeum.Nie mniej ważnym punktem Festynu Historycznego jest uroczysty Apel Poległych. Co roku zostaje on przeprowadzony przez oficerów z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Będzina. Apel ma na celu przypomnienie o tym, że w czasie pokoju – łatwo można zapomnieć o tych, którzy oddali życie za wolność.

Dzięki współpracy z Wojskiem Polskim swoim udziałem wesprze nas również jednostka wojskowa z Bytomia. Dla odwiedzających przygotowane będą także inne atrakcje. Na pewno nie zabraknie tradycyjnej grochówki z kuchni polowej. Tegoroczny zlot jak mamy nadzieję, przyciągnie wielu zainteresowanych tematyką historyczną podaną w nowoczesny sposób.

Muzeum Miejskie „Sztygarka” serdecznie zaprasza.

_______________________________________________________________

Ze względu na brak miejsc parkingowych przy muzeum w czasie zlotu zalecamy parkowanie w okolicy – najbliższy duży parking znajduje się przy Hali Sportowej.Program imprezy:

12:00 - Parada pojazdów historycznych przez ulice miasta Dąbrowy Górniczej,

13:00 - Apel Pamięci pod Pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy, na Placu Bema (Gołonóg), z udziałem kompani reprezentacyjnej 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej Bytom,

14:00 - Powrót kolumny pojazdów na teren festynu,

15:00 - Otwarcie imprezy oraz Parku Militarno-Historycznego „Reduta”,

15:30 - Prezentacja grup rekonstrukcji historycznej,

20:30 - Zakończenie imprezy.
Miejsce:
Adres:
Muzeum Miejskie "Sztygarka" Legionów Polskich 69 41-300 Dąbrowa Górnicza

źródło: UM DG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,041,205 Unikalnych wizyt