Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Juniorzy starsi mistrzami Śląska!
Koszykówka, StreetballMKS Dąbrowa Górnicza mistrzem Śląska! Choć był to udany tydzień dla dąbrowskiej młodzieży, która wygrała pięć z sześciu meczów, cztery z tych zwycięstw pozostają w cieniu triumfu Juniorów Starszych U20, którzy sukcesem w Rybniku przypieczętowali tytuł mistrzowski.

W poniedziałek po niezwykle wyrównanym meczu Kadeci II wygrali w Cieszynie 101:97. Na uznanie zasługuje fakt, że dokonała tego drużyna składająca się jedynie z ośmiu graczy, jakimi dysponował trener Glik.

O zwycięstwie zadecydowała czwarta kwarta i zaledwie cztery małe punkty.
U16 KS MOSiR Cieszyn - MKS Dąbrowa Górnicza II 97:101 (29:30, 25:25, 22:21, 21:25)

Punkty dla MKS-u: Wcisło K 32, Molenda P 23, Wcisło M. 22, Rasztabiga 11, Gumulak 6, Tryba 6, Purzyński 1, Radziszewski 0.

We wtorek Juniorzy starsi znacznie łatwiej ograli na wyjeździe MKKS Rybnik 92:78. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwarta, wygrana przez przyjezdnych piętnastoma punktami.
Po dziewięciu kolejkach MKS uzyskuje komplet punktów i tytuł mistrza Śląska. O przywileju reprezentowania strefy śląsko-opolskiej w rozgrywkach centralnych zadecyduje faza play-off.

U20 MKKS Rybnik - MKS Dąbrowa Górnicza 78:92 (25:26, 15:30, 26:24, 12:12)
Punkty dla MKS-u: Wróbel 18, Wantuch 16, Majchrowski 11, Wieczorek 11, Załucki 10, Szczypiński 8, Kuboszek 7, Boryka 5, Piszczek 4, Worwa 2, Przewoźniak 0, Rajczak 0.

W środę po raz drugi do Rybnika udał się trener Knap, tym razem przewodząc drużynie Juniorów II. Rybniczanie zdołali się zrewanżować za porażkę w Dąbrowie i wygrali 57:51. Co było powodem porażki? - Trudno powiedzieć. Na pewno piłka nie chciała znaleźć drogi do kosza przeciwników, ale problemem nie była gra rywali, tylko nasza niemoc - skwitował szkoleniowiec.
U18 MKKS Rybnik - MKS Dąbrowa Górnicza II 57:51 (7:16, 17:10, 12:12, 21:13)

Punkty dla MKS-u: Lewiński 16, Załucki 9, Gordon 7, Wantuch 6, Piszczatowski 5, Janczak 3, Sznajder 3, Niespor 2, Kępa 0, Sala 0, Tomczyk 0, Wójcik 0.

W drugim środowym spotkaniu Juniorzy I zwyciężyli na swoim parkiecie KS MOSiR Cieszyn 102:53. Początek należał do przyjezdnych, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:8, lecz gdy gospodarze złapali właściwy rytm, całkowicie rozbili szyki obronne rywali i konsekwentnie powiększali przewagę, by ostatecznie odnieść okazały sukces.

U18 MKS Dąbrowa Górnicza I - KS MOSiR Cieszyn 102:53 (8:19, 40:12, 26:5, 28:17)

Punkty dla MKS-u: Boryka 20, Szczypiński 17, Rajczak 15, Niemyjski 10, Przewoźniak 10, Koćma 8, Barteczko 7, Seroczyński 6, Kaczmarski 5, Glaeske 2, Pruś 2, Sznura 0.

W czwartek odbyły się dwa spotkania w kategorii kadetów. MKS I wygrał w Zabrzu 73:37. Wszystkie kwarty zdominowali przyjezdni, którzy kontrolowali przebieg meczu.

U16 MKS Zabrze I - MKS Dąbrowa Górnicza I 37:73 (13:20, 6:16, 10:22, 8:15)

Punkty dla MKS-u: Lewiński 28, Niespor 14, Janczak 7, Bielecki 6, Sala 5, Tomczyk 5, Gordon 4, Posłuszny 2, Szkriba 2, Flisikowski 0, Krawiec 0, Włosowicz 0.

MKS II również wygrał, lecz z tą różnicą, że zrobił to na swoim parkiecie. Po bardzo wyrównanym meczu dąbrowianie pokonali MKKS Rybnik 74:69.
Decydującym etapem rozgrywki była trzecia kwarta, w której MKS był lepszy o dziesięć punktów i nie pozwolił się już doścignąć, odnosząc bardzo ważny triumf.

U16 MKS Dąbrowa Górnicza II - MKKS Rybnik 74:69 (15:18, 24:22, 22:12, 13:17)

Punkty dla MKS-u: Wcisło K. 29, Rasztabiga 15, Molenda 13, Wcisło M. 8, Maziarz 5, Gumulak 4.

autor/foto: Dominik Gordon
źródło: MKS DG