Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Zwycięska seria trwa!
MKS DG KOSZYKÓWKAKoszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza odnieśli piąte zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Dąbrowianie wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe King Wilki Morskie Szczecin 86:80.

Od pierwszych sekund do pracy wziął się jeden z Wilków, Paweł Kikowski - po jego trójce i wejściu pod kosz gospodarze wygrywali 7:4, ale szybko wyrównał Mateusz Dziemba. Mimo wielu okazji z linii rzutów wolnych, miejscowi nie potrafili znacząco odskoczyć (15:11 po jednej celnej próbie debiutującego w szczecińskich barwach Urosa Nikolicia). Pod koniec pierwszej odsłony dąbrowianie zaczęli trafiać za trzy - rzuty Szymańskiego, Browna i Dziemby dały MKS-owi prowadzenie 19:20.

Kiedy w drugiej kwarcie Przemysław Szymański znowu celnie rzucił zza łuku, było już 20:25. Szczecinianie jednak wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie, po tym jak sędziowie odgwizdali faul niesportowy i faul techniczny Grzegorza Małeckiego. Za sprawą trafienia i wsadu Mike’a Rosario zrobiło się 29:25 dla Wilków Morskich, lecz Dalton Pepper i Myles McKay odzyskali prowadzenie dla dąbrowskiej ekipy (29:31). Mecz toczony był na styku, głównie dzięki kolejnym rzutom amerykańskiego tria Brown - McKay - Pepper (ten ostatni posłał piłkę do kosza tuż przed syreną) przed przerwą MKS był lepszy o dwa punkty.

Z rąk do rąk

Aż trzy trójki Trevora Releforda po powrocie na parkiet oraz rzuty z wyskoku Urosa Nikolicia przyniosły gospodarzom kilkupunktową przewagę (46:41, a później 52:46). Jednak trzypunktowe trafienie Pawła Zmarlaka, akcja 2+1 Kena Browna i celne rzuty wolne Mylesa McKaya ponownie odwróciły wynik (52:53). Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Wilki „rozstrzelały się” za trzy (Kikowski, jeszcze raz Releford), lecz po stronie MKS-u uaktywnił się Paweł Zmarlak i goście pilnowali rezultatu, a 2+1 Peppera przed decydującą częścią spotkania postawiło w korzystniejszej sytuacji dąbrowian (61:62).

Adam Metelski podwyższył prowadzenie MKS-u, ale wówczas o sześć oczek z rzędu postarali się szczecinianie (67:64). Dwa celne wolne Browna i rzut z wyskoku Peppera raz jeszcze przechyliły szalę na korzyść zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego (67:68). Takie zwroty akcji zapowiadały emocjonującą końcówkę. Po trafieniu Browna na cztery minuty przed końcem przyjezdni wygrywali trzema punktami (71:74). Kikowski dwoma wolnymi zmniejszył straty (73:74). W ostatnich minutach bezlitosnym egzekutorem okazał się Ken Brown, który trafiał i w szybkich kontratakach, i z rzutów wolnych.
Amerykański luz daje zwycięstwo

Gdy do końca pozostawały nieco ponad dwie minuty, wykończona przez Browna szybka akcja zmieniła wynik na 73:78, a trener miejscowych wykorzystał przerwę na żądanie. Jednak wtedy za trzy trafił Witalij Kowalenko (76:78). Wyrównał Releford, na zegarze widniały 73 sekundy. Dalton Pepper wytrzymał presję i rzucił na 78:80. Po faulu na Mylesie McKayu, ten wymierzył sprawiedliwość dwoma wolnymi (78:82). MKS nie wypuścił już z rąk wygranej, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

King Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 80:86 (19:20, 20:21, 22:21, 19:24)

King Wilki Morskie: Releford 20, Nikolić 15, Kikowski 14, Flieger 12, Rosario 10, Kowalenko 9, Bojko 0, Larson 0.
MKS: Brown 26, Pepper 18, McKay 17, Zmarlak 9, Dziemba 8, Szymański 6, Metelski 2, Koelner 0, Małecki 0, Piechowicz 0, Weaver 0.