Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
MKS ułożył zwycięstwo z puzzli!
MKS DG KOSZYKÓWKAMKS Dąbrowa Górnicza wygrał drugi z trzech kolejnych meczów wyjazdowych! Dąbrowianie ułożyli z sopockich puzzli zwycięstwo nad Treflem 87:84! Beniaminek pokonał tym samym brązowego medalistę ostatniego sezonu.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy dzięki agresywnej obronie i szybkim kontratakom odskoczyli na 13:2. Odpowiedzieli Ken Brown - trafiając za trzy - i Dalton Pepper (13:7). Wtedy Trefl poderwał się raz jeszcze i uciekł na trzynaście punktów (20:7), po pierwszej odsłonie prowadząc dwunastoma (26:14).

Jednak w drugiej kwarcie MKS rozpoczął od mocnego uderzenia. Głównie za sprawą dynamicznej gry Mylesa McKaya i Mateusza Dziemby dąbrowianie zbliżyli się najpierw na sześć (28:22), a później na cztery oczka (32:28). Trefl rozstrzelał się za trzy - rzuty Bendžiusa i dwa Vasiliauskasa przed przerwą postawiły w korzystniejszej sytuacji miejscowych (43:34).

Piąty bieg MKS-u!

Po powrocie na parkiet beniainek rzucił się w pościg. 2+1 Browna, trafienie Pawła Zmarlaka i celny wolny McKaya sprawiły, że goście zniwelowali straty do pięciu punktów (50:45). Takie proporcje zostały zachowane do końca trzeciej odsłony (60:55). Choć sopocianie wielokrotnie stawali na linii rzutów wolnych, a MKS sporo pudłował to wszystko zrównoważył aktywny Ken Brown.

foto. Adrianna Antas /MKS Dąbrowa Górnicza

Decydującą część gry akcją 2+1 otworzył Adam Metelski i było już tylko 60:58. Kiedy po dwóch minutach czwartej kwarty pod kosz wpadł rozpędzony Brown, przewaga Trefla zmalała do zaledwie jednego punktu (64:63). Kosz za kosz, prowadzenie gospodarzy na przemian rosło do trzech i było zmniejszane do jednego oczka. W końcu do remisu (68:68) trójką doprowadził McKay, po chwili notując jeszcze 2+1 (68:71). Ponownie wyrównał Paweł Leończyk (2+1), lecz przy próbie za trzy ręka nie zadrżała niezawodnemu w tej odsłonie Mylesowi McKayowi, który za moment powtórzył swój wyczyn - było 73:77.

Nie wypuścili zwycięstwa z rąk

Gdy Trefl dochodził, McKayowi trójki pozazdrościł Brown (76:80). Sopocianie gonili - na 14 sekund przed końcową syreną Kemp trafił za trzy na 84:85, ale wygraną MKS-u Dąbrowa Górnicza dwoma celnymi wolnymi przypieczętował Ken Brown.
Damian Juszczyk

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 84:87 (26:14, 17:20, 17:21, 24:32)

Trefl: Kemp 17, Leończyk 16, Lydeka 15, Michalak 13, Vasiliauskas 12, Bendžius 7, Kulka 4, Dutkiewicz 0, Dzierżak 0, Włodarczyk 0.

MKS: McKay 35, Brown 21, Dziemba 9, Szymański 6, Metelski 4, Pepper 4, Weaver 4, Piechowicz 2, Zmarlak 2.

Wszyscy Dziadkowie kibicują Dąbrowie!

Z okazji przypadających w tym tygodniu Dni Babci i Dziadka, wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie sobotni mecz koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza z wicemistrzami Polski obejrzą za darmo! Wszystko za sprawą akcji „Wszyscy Dziadkowie kibicują Dąbrowie”, zachęcającej fanów do rodzinnego kibicowania. Na dziadków z wnukami czeka też konkurs na… najciekawsze międzypokoleniowe selfie kibicowskie!

W sobotę o 18:00 MKS Dąbrowa Górnicza podejmie aktualnego wicemistrza kraju, Stelmet Zielona Góra. W związku z tym, że w tym tygodniu swoje święto mają Babcie (21 stycznia) i Dziadkowie (22 stycznia), dąbrowski klub zaprasza wszystkie babcie i dziadków do dopingowania wspólnie z wnukami.

Z wnukiem do kasy

Darmowy bilet będzie czekał przed spotkaniem na babcie i dziadków, którzy zgłoszą się do kasy razem z wnukami. To nie koniec atrakcji. Spośród tych, którzy w trakcie meczu wykonają międzypokoleniowe selfie kibicowskie i wyślą je na adres mailowy: basket@mksdabrowa.pl lub w wiadomości prywatnej za pośrednictwem klubowego Facebooka do północy w dniu spotkania, autorzy trzech najciekawszych zdjęć zostaną obdarowani koszykarskimi nagrodami. A wszystkie selfie znajdą się w specjalnej facebookowej fotogalerii.

autor: Damian Juszczyk
źródło: MKS DG