Lipiec 06 2020 05:03:32
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,169
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,260
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,005
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,333
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,018
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,893
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,436
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,433
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,395
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,239
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,037
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,956
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,920
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,118
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,971
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,676
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,318
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,049
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,001
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,789
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Szkoły jak nowe
InfrastrukturaTermomodernizacje placówek oświatowych i przy okazji generalne remonty szkół wraz z istniejącą przy nich bazą sportową realizowane są z pełną konsekwencją od wielu lat. To nie tylko poprawa wizerunku szkoły, stworzenie placówki przyjaznej dla uczniów i nauczycieli, nowoczesnej, ale także wymierne oszczędności energii cieplnej i elektrycznej wynikające z wymiany systemów ogrzewania, stolarki okiennej i drzwiowej, uszczelnienia stropów itp. Do tego dochodzi: zagospodarowanie terenów wokół szkół, remont zapleczy socjalnych, boisk przyszkolnych i basenów.- W ostatnich ośmiu latach miasto wydało na te zadania prawie 78 mln zł. To pieniądze pochodzące głównie z budżetu, ale i dofinansowania oraz korzystne pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

Największe i najdroższe modernizacje to np.: remont budynku obecnej szkoły muzycznej (10,5 mln zł), Zespołu Szkół nr 7 na Mydlicach Południowych (17 mln zł), Szkoły Podstawowej nr 21 (5,7 mln zł). Duże modernizacje dotknęły też SP 31 w Ząbkowicach, żłobek przy ul. Jaworowej, Zespół Szkół Plastycznych – nadbudowa i przebudowa dachu, Techniczne Zakłady Naukowe – budynek A., I i II LO. Wyremontowano baseny w Gimnazjum nr 4 przy ul. Wyspiańskiego i w Zespole Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Zadania termomodernizacyjne odbywają się w cyklach kilkuletnich. W najbliższym czasie remonty obejmą: budynek po Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Mireckiego, który zaadaptowany zostanie na żłobek miejski, pawilon IV Sztygarki, Zespół Szkół Sportowych czy Zespół Szkół nr 3 przy ul. Morcinka.Trzeba wspomnieć także o termomodernizacji SP 20, która trwa już właściwie od połowy 2014 roku. Do końca sierpnia 2016 roku, bo wtedy inwestycja zostanie zakończona, wyda się na nią 12,5 mln zł. W zakres prac inwestycyjnych będzie wchodzić nie tylko termomodernizacja obiektu, ale i rozbudowa części sportowej budynku, żywieniowej, remont pomieszczeń wewnętrznych szkoły, dobudowa wind do segmentu dydaktycznego od strony północnej oraz do segmentu sportowego od strony wschodniej, budowa pochylni dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym oraz przy wejściu ewakuacyjnym, budowa chodników wokół szkoły, dojazdu pożarowego wraz z placem manewrowym. Wymienione zostanie ogrodzenie wokół szkoły, wybudowane będą boiska do siatkówki i piłki ręcznej, pojawi się plac zabaw dla dzieci. Tymczasem, po zakończonych feriach uczniowie korzystają już z wyremontowanej sali gimnastycznej.

Przebudowa Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 na osiedlu Mydlice Północne będzie kosztowała miasto 5,5 mln zł. Koszty termomodernizacyjne są tam stosunkowo niewielkie bo wynoszą „tylko” 170 tys. zł. Znaczne pieniądze pochłonie adaptacja budynku na potrzeby żłobka. Obiekt zostanie przebudowany, wymienione zostaną okna, drzwi, zmieni się układ komunikacyjny placówki, przebudowane zostaną kanalizacje - deszczowa i sanitarna, instalacje - wodna, c.o., wentylacyjna, elektroenergetyczna. O tym ilu maluchów znajdzie tam swoje miejsce na razie nie wiadomo, ze wstępnych szacunków wynika, że będzie ich ponad pięćdziesiąt. Zadanie planuje się rozpocząć w I kwartale bieżącego roku, natomiast jego zakończenie przewiduje się na rok 2017.

Do remontu pójdzie Pawilon IV ZSZ Sztygarka. W roku bieżącym planuje się ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczącej przebudowy budynku szkoły wraz z termomodernizacją obiektu.

Przebudowa i termomodernizacja obejmie także Pawilon D w Zespole Szkół Nr 3 na os. Morcinka. Po uzyskaniu uzgodnień w zakresie projektowanej fotowoltaiki, będą przygotowywane i złożone zostaną wnioski o wydanie pozwolenia na budowę i o wszczęcie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy zadania. Kosztorys inwestorski zamyka się tutaj kwotą 11 mln zł. Istotny udział w kosztach tej inwestycji będą miały ogniwa słoneczne. Zamontowane zostaną na dachu budynku, a współpracujące z nimi urządzenia produkować będą energię elektryczną na potrzeby szkoły. W pawilonie zlikwidowane zostaną przeszklenia, w tym miedzy salą gimnastyczną a basenem, przebudowana będzie niecka basenowa na przelew górny, zmieniona technologia wody basenowej. Wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia znajdujące się w tym obiekcie. Realizacja inwestycji przewidziana jest na koniec sierpnia 2016r.

Największym jednak zadaniem inwestycyjnym realizowanym w dąbrowskich szkołach będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Chopina. Przebiegała będzie etapami, ponieważ w tym czasie szkoła będzie funkcjonować normalnie, wyłączone z użytkowania będą jedynie poszczególne elementy. Wyremontowany i przebudowany zostanie cały budynek, wymienione wszystkie instalacje, pawilon D zaadaptowany zostanie na internat, przebudowany zostanie basen, który będzie miał teraz nieckę ze stali nierdzewnej z górnym przelewem wody. Inwestycja zakończy się w 2018 roku, kosztować będzie ponad 30 mln zł.

To jednak nie koniec zmian dotyczących szkoły sportowej. Na etapie projektowania jest także hala bieżni, która powstanie na działce użytkowanej przez tę placówkę. Obiekt połączony zostanie przewiązką z budynkiem szkoły. Planowana 4-torowa bieżnia wraz z wybiegiem ma mieć 100 metrów długości, w pierwszym etapie inwestycji będzie miała 60.

Uzdolnionej młodzieży mieszka w Dąbrowie Górniczej bardzo dużo, świadczą o tym osiągane wyniki w nauce czy sporcie, zdobywane nagrody, stypendia. Ucząc się w takich szkołach zapewne sukcesów będzie jeszcze więcej.

źródło: UM DG


Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,028,947 Unikalnych wizyt