Listopad 14 2019 07:02:36
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 12,897
Stadion i boisko tre... Czytano: 10,966
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,780
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,118
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,770
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,690
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,216
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,197
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,160
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,030
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,797
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,745
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,716
Prezentacja drużyny ... Czytano: 7,933
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,800
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,474
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,115
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,868
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,802
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,623
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Chcemy budowy toru wyścigowego!
InfrastrukturaGrupa sympatyków sportów motorowych rozpoczęła starania w wybudowanie w naszym regionie toru wyścigowego. Jeśli popierasz tą inicjatywę zapraszam do podpisania petycji skierowanej do władz regionu.

Treść petycji:

Chcemy budowy toru wyścigowego na terenie Zagłębia Dąbrowskiego

Marszałek Województwa Śląskiego
Sz. P. Wojciech Saługa

Zarząd Województwa Śląskiego

Wszyscy Radni Sejmiku Województwa Śląskiego

Wszyscy Włodarze Miast Zagłębia Dąbrowskiego oraz Radni.

Wszyscy zainteresowani.Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zainteresowanie się tematem budowy toru wyścigowego dla samochodów oraz motocykli na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Dąbrowy Górniczej. Uważamy, że powstanie takiego miejsca przyniesie wiele korzyści dla wszystkich mieszkańców naszego województwa.

W obecnych czasach, my, fani sportów motorowych dosyć boleśnie odczuwamy brak miejsca w którym moglibyśmy bezpiecznie oddawać się naszej pasji. To dosyć duży problem dla naprawdę sporej grupy osób, która chciałaby realizować swoje hobby w sposób który nie utrudniałby w żaden sposób życia innym mieszkańcom. Nie oszukujmy się, statystyki policyjne pokazują, że wielu kierowców bardzo często łamie przepisy dotyczące prędkości na drogach. Wiemy, że jest to zachowanie karygodne i złe, co więcej, zagrażające w ogromnym stopniu innym uczestnikom ruchu. Żyjemy w czasach, w których każde miasto naszego województwa dąży do własnych stadionów piłkarskich, na których rozwijane są umiejętności młodych ludzi. Uczy się tam integracji społeczeństwa, organizacji i zdrowej rywalizacji. Dlaczego zatem nie zaproponować miejsca, które wsparłoby zarówno ludzi młodych, jak i nieco starszych? Każdego dnia widzimy ile jest kierowców na naszych drogach, a także jak dużym problemem są wypadki które powodują. Restrykcyjne przepisy nie likwidują przyczyny problemu.

Uważamy więc, że budowa toru wyścigowego, na którym wyżej wspomniani, mogliby wyładowywać swoje frustracje i potrzebę osiągania dużych prędkości, poprawiłaby w znacznym stopniu bezpieczeństwo nas wszystkich - mieszkańców województwa śląskiego. Mogliby oni poznać granice możliwości pojazdów, którymi się poruszają, jak i swoich własnych umiejętności. Budowa toru, mogłaby też zapobiec innemu, dosyć znaczącemu problemowi, jakim są nielegalne wyścigi. Kierowcy czujący potrzebę rywalizacji, nie musieliby już w nielegalny sposób, nocami, organizować niebezpiecznych wyścigów na ulicach miast. Zamiast tego, kierowaliby się na tor, na którym mieliby możliwość zmagań w bezpieczny sposób w duchu zdrowej i przede wszystkim bezpiecznej rywalizacji.

Motosport jest w naszym województwie, jak i całym kraju wciąż bardzo niedoceniany i mimo tego, że wśród naszych rodaków jest wielu wspaniałych i odnoszących sukcesy kierowców, mamy bardzo niewiele miejsc w których mogliby oni trenować, bądź też niewiele miejsc w których mogliby pod okiem fachowców ćwiczyć nowe pokolenia fanów tego niesamowitego sportu. Zmusza się ich tym samym do poszukiwania możliwości rozwoju za granicą. Ważną kwestią jest również to, że na terenie naszego województwa znajduje się wiele fabryk branży motoryzacyjnej. Dzięki budowie profesjonalnego toru możliwym stałoby się testowanie wytwarzanych produktów na miejscu. Ponadto z toru wyścigowego mogłyby korzystać również placówki szkolące przyszłych kierowców, którym bardzo często brakuje miejsc w których mogłyby odbywać się zajęcia odnoszące się do trudnych sytuacji na drodze. Takie miejsce umożliwia organizację zawodów sportowych, co znacząco zwiększyłoby prestiż i znaczenie naszego województwa.

Dlatego też, uważamy, że na terenie naszego regionu, a szczególnie miasta Dąbrowa Górnicza, da się zrealizować takie przedsięwzięcie, które tak naprawdę pomogłoby nam wszystkim w znacznym stopniu zmniejszyć problem braku bezpieczeństwa na drogach. Byłby to także ważny czynnik turystyczny, przyciągający wielu fanów motosportu z całej Polski, a także Unii Europejskiej. Przyczyni się również do dalszego rozwoju branży motoryzacyjnej w naszym województwie.

Z poważaniem

Link do petycji

źródło: Tor Zagłębie Społeczność/FB
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,773,559 Unikalnych wizyt