Styczeń 25 2020 18:27:10
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 12,993
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,073
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,835
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,194
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,862
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,753
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,286
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,259
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,257
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,101
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,875
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,804
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,776
Prezentacja drużyny ... Czytano: 7,987
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,852
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,527
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,183
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,925
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,857
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,676
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Dąbrowscy żeglarze pokazali klasę
Sporty wodneW miniony weekend 7-8 maja 2016 na wodach Zalewu Przeczyce rozegrane zostały regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca zaliczane do Pucharu Śląska w klasie Omega Standard. Była to już druga, po regatach w Rybniku, edycja Pucharu Śląska 2016. W dwudniowych zawodach zwyciężył Dariusz Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, natomiast trzecie miejsce zajął Ireneusz Kurowski z tego samego Klubu. Dąbrowscy żeglarze po raz kolejny pokazali swoją klasę.



Na starcie stanęło jedenaście załóg z naszego regionu. O godzinie 11.00, pod masztem sygnałowym Klubu Żeglarskiego Zagłębie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie regat oraz podniesienie bandery.



Oprócz licznie zgromadzonych gości i kibiców w oficjalnym rozpoczęciu regat udział wziął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz władze Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w osobach Mariana Krupy i Jana Dudy.

Sędzią głównym regat był Marian Krupa a zgodnie z instrukcją żeglugi start do pierwszego wyścigu przewidziany był na godzinę 12.00

Sobotni dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą, a rosnący z godziny na godzinę wiatr dawał nadzieje na dobre ściganie. Po zejściu na wodę okazało się, że wiatr jest mocno niestabilny i momentami dość porywisty.



W pierwszym dniu rozegrano pięć wyścigów. Warunki, jakie panowały na akwenie, patrząc na wyniki z tego dnia, najbardziej odpowiadały Jarkowi Cieślakowi z KlubuWodnego ENIF Częstochowa. Po bardzo dobrych startach trzy z pięciu wyścigów ukończył na miejscu pierwszym i tym samym został liderem regat.

Na miejscu drugim z dwoma jedynkami uplasowała się załoga Dariusza Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I a miejsce trzecie zajęła załoga ze sternikiem Przemysławem Wiśniewskim również z Częstochowy.

Po skończonych wyścigach na zawodników czekał ciepły posiłek a wieczorem zespół DRAKE umilał czas swoją szantową muzyką.

W drugim dniu zgodnie z instrukcja żeglugi miały być rozegrane tylko dwa wyścigi. Wiatr nie był już tak porywisty jak w pierwszym dniu. Był zdecydowanie słabszy, ale czasami zdarzały się mocniejsze podmuchy.

W tym dniu tempo na wodzie dyktował Dariusz Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, który zdecydowanie wygrywa dwa wyścigi i tym samym wygrywa całe regaty.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej regat zajmuje Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego ENIF Częstochowa a miejsce trzecie Ireneusz Kurowski również z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I. Dąbrowscy żeglarze po raz kolejny pokazali swoją klasę.

Po wyścigach nastąpiło oficjale zakończenie regat a zwycięskie załogi otrzymały okazałe puchary, dyplomy i nagrody.

Zapraszamy na kolejne regaty Pucharu Śląska, które zostaną rozegrane na Jeziorze Goczałkowickim w dniach 14-15.05.2016 Bazą regat będzie Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK Pszczyna w Wiśle Wielkiej.

źródło: NGO DG
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.



zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,856,631 Unikalnych wizyt