Listopad 12 2019 12:42:19
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 12,894
Stadion i boisko tre... Czytano: 10,965
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,780
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,117
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,770
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,688
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,216
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,197
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,157
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,029
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,797
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,744
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,715
Prezentacja drużyny ... Czytano: 7,932
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,799
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,474
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,115
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,867
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,801
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,623
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Sukcesy sportowe docenione
KIBICUJ (w) DĄBROWIE8 lutego, podczas sesji Rady Miejskiej uhonorowano najlepszych dąbrowskich zawodników i trenerów naszego miasta, którzy w II półroczu 2016r. osiągnęli znakomite wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej.



Listy z gratulacjami oraz kwiaty wręczyli wyróżnionym Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Marcin Bazylak, I zastępca prezydenta miasta.

Najlepsi, nagrodzeni dziś sportowcy mają od kilku lat do 60+ i reprezentują różne dyscypliny, m.in. zapasy, pływanie, triathlon, bieganie, karate, narciarstwo alpejskie, tenis ziemny, boks i kickboxing, żeglarstwo, trójbój siłowy, nordic walking.

Osiągane przez nich wyniki budzą powszechny zachwyt i są powodem do dumy. Nagrody pieniężne od miasta są podziękowaniem za ich codzienną ciężką pracę.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!




Nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia i wyniki sportowe przyznawane są dwukrotnie w ciągu roku tj. za okres I i II półrocza. zobacz kto może otrzymać nagrodę


Lista nagrodzonych

Krzysztof Granda (zawodnik MOS CSiR zapasy)
- I miejsce w zapasach plażowych podczas Mistrzostw Polski Kraków
- I miejsce w zapasach plażowych podczas Mistrzostw Polski Kategoria Open Kraków 16.07.2016

Zbigniew Jasiński trener MOS CSiR (liczne osiągnięcia podopiecznych m.in.: Justyna Walotek, Magadalena Finowska, Krzysztof Granda na zawodach w randze Mistrzostw Polski)

Aleksandra Sowa (zawodniczka MOS CSiR zapasy)
- III miejsce w zapasach podczas Pucharu Polski Juniorek Piotrków Trybunalski 21 -22.10.2016
- III miejsce w zapasach podczas Mistrzostw Polski Młodziczek Siedlec 4 - 5 .11.2016

Krzysztof Dziad, trener MOS CSiR (liczne osiągnięcia podopiecznych: Julii Basińskiej, Aleksandry Sowy)

Anna Teresko (zawodniczka MOS CSIR pływanie)
- II miejsce 400 m stylem zmiennym w pływaniu kobiet podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 18.12.2016

Mariusz Waliczek (trener MOS CSIR, pływanie – wody otwarte i triathlon) sukcesy podopiecznych Anny Teresko, Daniela Trzęsiec, Sylwestra Kustera)

Artur Kieljan (trener MOS CSIR, pływanie) - sukcesy podopiecznego Konrada Powroźnika

DominikaTucka, Nicola Kowalska Wiktoria Ogórowska Natalia Ogórowska (zawodniczki MOS CSIR, lekka atletyka – bieganie)
- I miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w L.A – sztafeta 4x100m, Słubice - 25.09.2016

Dorota Przewieźlik (trener MOS CSiR, lekka atletyka – bieganie) - sukcesy podopiecznej Dominiki Tuckiej

Justyna Sitek, Anna Wychorska (zawodniczki MOS CSiR lekka atletyka – bieganie)
- III miejsce sztafeta 4x100m podczas 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wrocław, 5.08.2016

Weronika Baranek (zawodniczka MOS CSiR, lekka atletyka – bieganie)
- III miejsce sztafeta 4x100m podczas 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wrocław ,5.08.2016
- II miejsce w skoku w dal podczas 22 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wrocław 5.08.2016

Wiktor Rzewnicki (trener MOS CSiR, lekka atletyka) - sukcesy podopiecznej Weroniki Baranek

Dorota Rolak (trener MOS CSiR, lekka atletyka - bieganie) sukcesy podopiecznej Natalii Ogórowskiej.

Katarzyna Janikowska (zawodniczka KS RONIN, karate)
- II miejsce w Kumite podczas Mistrzostw Świata Burgas, Bułgaria 07.- 09. 2016 r
- I miejsce w Kumite podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 25-30.10.2016r
- I miejsce w kata Senior podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 27-30.10.2016r
- I miejsce w Kumite junior podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 27-30.10.2016r
- III miejsce w Kobudo Junior podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 27-30.10.2016r

Jakub Janikowski (zawodnik KS RONIN, karate)
- II miejsce w Shotokan Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 27-30.10.2016r
- III miejsce w All 161 Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- I miejsce w All 96 Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r

Alicja Mrozińska (zawodniczka KS RONIN, karate)
- I miejsce w Shotokan podczas Unified Wolrd Championship Carrrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- I miejsce kata ALL Style podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- III miejsce Kumitte POINT 10-12lat Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- II miejsce w kata podczas Mistrzostw Świata Shotokan Burgas, Bułgaria 08.- 09.10. 2016 r
- III miejsce w kumite drużynowo podczas Mistrzostw Świata Burgas Skudin, Bułgaria 07.- 09.10. 2016r.

Natalia Budzyń (zawodniczka KS RONIN, karate)
- I miejsce w kata podczas Mistrzostw Świata Shotokan Burgas, Bułgaria 08.- 09.10.2016 r
- III miejsce w kumite podczas Mistrzostw Świata Burgas Skudin, Bułgaria 07.- 09.10.2016 r

Franciszek Pura (zawodnik KS RONIN, karate)
- I miejsce w Kata podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 25-30.10.2016r.

Oliwia Wawrzkiewicz (zawodniczka KS RONIN, karate)
- II miejsce w Kata indywidualne Kadet podczas Skudin Shotokan World Championnspihip, Bułgaria 7-9 .10.2016 r.
- III miejsce w kumite indywidualne Kadet podczas Mistrzostw Świata Burgas Skudin, Bułgaria 7-9.10.2016r.
- I miejsce w kumite drużynowe Kadet podczas Mistrzostw Świata Burgas Skudin, Bułgaria 7-9.10.2016r.

Anastazja Dudzik (zawodniczka KS RONIN, karate)
- II miejsce Sztotokan Junior podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- III miejsce w All Junior podczas Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r.

Oskar Łydka (zawodnik KS RONIN, karate)
- III miejsce w kumite Sambon Shobu 10-12 lat Unified Wolrd Championship Carrrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r
- III miejsce kata ALL Style 10-12 kat Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r.
- III miejsce Kumitte POINT 10-12lat Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata Włochy 27-30.10.2016r.
- III miejsce Kata Team All Stylle 10-12lat Unified Wolrd Championship Carrara Mistrzostwa Świata, Włochy 27-30.10.2016r.

Tomasz Byjos (trener KS Ronin, sekcji karate) - liczne osiągnięcia podopiecznych m.in.: Katarzyny Janikowskiej, Oliwii Wawrzkiewicz, Adriana Bobera na zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej oraz światowej, liczne indywidualne osiągnięcia sportowe w wielu stylach karate, na mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Andrzej Byjos (trener KS RONIN, sekcji karate) - liczne osiągnięcia podopiecznych m.in.: Jakuba Janikowskiego, Anastazji Dudzik, Franciszka Pury, Oskar Łydki, Macela Konesa na zawodach rangi światowej, europejskiej oraz ogólnopolskiej, liczne indywidualne osiągnięcia sportowe w wielu stylach karate, na mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Artur Nycz (trener KS RONIN, sekcji karate) - liczne osiągnięcia podopiecznych m.in.: Natalii Budzyń na zawodach rangi światowej, europejskiej oraz ogólnopolskiej, liczne indywidualne osiągnięcia sportowe w wielu stylach karate, na mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Roman Szymczak (trener KS RONIN, sekcji karate) - liczne osiągnięcia podopiecznych m.in.: Oskara Łydki, Alicji Mrozińskiej na zawodach rangi światowej, europejskiej oraz ogólnopolskiej, liczne indywidualne osiągnięcia sportowe w wielu stylach karate, na mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Roksana Kołkowska (zawodniczka RIO GRAPLIIN CLUB)
- II miejsce kategorii JU – JITSU Ne Waza U21 w kategorii 62 kg podczas Pucharu Polski, Kraków 12.11.2016r.

Cezary Podraza (zawodnik Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego kickboxing)
- Indywidualne Mistrzostwo Świata Kick Boxing Carra –Włochy 25-30 .10.2016r.)

Maciej Krężel (zawodnik WSSiRN Start Katowice narciarstwo alpejskie)
- I i II miejsce - slalom super gigant, Puchar Europy Pitztal Austria, 13.12.2016r.
- IV i VI miejsce - slalom gigant, Puchar Europy Austria 12.12.2016r.
- V miejsce - slalom gigant, Puchar Świata Szwajcaria 19.12.2016r.
- V miejsce - slalom gigant, Puchar Świata Szwajcaria 19.12.2016r.
- III miejsce slalom, Puchar Świata Szwajcaria 22.12.2016r.

Paulina Peda (zawodnik AZS AWF Katowice, pływanie)
- II miejsce w pływaniu na 100 stylem grzbietowym podczas Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu Juniorów 17-18 lat, Opole 19-21.07.2016r.
- II miejsce w pływaniu na 100 stylem motylkowym podczas Letnich Mistrzostw Polskich w pływaniu Juniorów 17-18 lat, Opole 19-21.2016r.

Łukasz Chmiel (zawodnik AZS AWF Katowice, pływanie)
- I miejsce w pływaniu na 100 stylem zmiennym podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Seniorów Młodzieżowców Olsztyn 5-18.12. 2016r.
- II miejsce w pływaniu stylem zmiennym podczas Zimowych Mistrzostw Polskich Młodzieżowców, Olszyn 17-20.12.2016r.
- I miejsce w pływaniu stylem zmiennym podczas Zimowych Mistrzostw Polskich Seniorów, Olsztyn 17-20.12.2016r.

Mateusz Burzawa (zawodnik AZS AWF Katowice, pływanie)
- II miejsce 200m w pływaniu stylem klasycznym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10 2016r.
- II miejsce 100 m w pływaniu stylem klasycznym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10.2016r.
- VII miejsce 50 m w pływaniu stylem dowolnym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10.2016r.

Axel Brzostowski (zawodnik AZS AWF Katowice, pływanie)
- I miejsce w pływaniu 4 x 200m stylem dowolnym podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu Seniorów i Młodzieżowców 19-23 lata, Olsztyn 15 – 18.12. 2016
- IImiejsce 4 x 200 m stylem dowolnym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu Seniorów i Młodzieżowców, Olsztyn 15- 18.12.2016

Radosław Stachurski, Mateusz Kaczmarowski, Krzysztof Siuliński (zawodnicy Klubu Sportów Wodnych "Fregata")
- III miejsce Podczas Pucharu Polski

Marek Stachurski (trener Klub Sportów Wodnych „ Fregata”)
- III miejsce Podczas Pucharu Polski

Tomasz Sufranowicz (zawodnik KRS TKKF TRIATHLON)
- I miejsce Triathlon Skarżysko Kamienna 3.07.2016
- IImiejsce Triathlon Gdańsk 17.07.2016
- III miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w Triathlonie Sława 23.07.2016
- I miejsce Triathlon Rymanów Zdrój 30.07.2016
- I miejsce Puchar Polski w Triathlonie Blachownia 31.07.2016
- I miejsce Aquatlon Xteerra Kraków 6.08.2016

Jerzy Sufranowicz (zawodnik KRS TKKF TRIATHLON)
- I miejsce podczas I Ogólnopolskiego Triathlon Jeziorsko na dystansie Olimpijskim Warta 03.07.2016
- III miejsce podczas I Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim Gdańsk 17.07.2016
- II miejsce podczas Gran Prix Polski w Triathlonie olimpijskim Puchar Polski Blachownia 13.08.2016

Oliwia Kwaśkiewicz (zawodniczka KRS TKKF TRIATHLON)
- I miejsce podczas Mistrzostw Polski w Duathlonie Rawa Mazowiecka 25.09.2016
- V miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików Triathlonie Sława 23.07.2016

Anna Mikołajczyk (zawodniczka Stowarzyszenia Centrum Formy, Tróbój Siłowy)
- III miejsce w kategorii 52kg/S podczas VI Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn Juniorek i Juniorów do lat 16,18,20 i 23 Weteranów i Weteranek w wyciskaniu leżąc klasycznym pod patronatem urzędu Miasta Knurów , 22-23.X. 2016 r.
- II miejsce w kategorii 52 kg seniorka podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 Weteranek i Weteranów w Trójboju Siłowym i Klasycznym i Weteranek w wyciskaniu leżąc klasycznym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga - Południe miasta Stołecznego Warszawy Warszawa – 8-9 .X.2016 r.

Karol Czerwiński (zawodnik KS Wataha FiIght Club Sosnowiec, Judo, Ju Jitsu)
- II miejsce w kategorii + 81kg podczas Otwartego Pucharu Polski JU – JITSU Fighting Junior Katowice 10.IX.2016r.
- I miejsce w kategorii Fichting U 21 podczas Pucharu Polski Ju- Jitsu Kraków 12.11.2016 r.
- I miejsce w kategorii + 81 kg podczas Pucharu Polski Ju- Jitsu FIG HTING U 18 Kraków 12.11.2016r.
- VII miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów Ju –Jitsu Gersenkirszchen / Niemcy 29.09.2016

Kacper Kaproń (zawodnik AZS AWF WSB, pływanie)
- II miejsce w pływaniu na 50m stylem klasycznym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters, Olsztyn 21-23.10 2016
- III miejsce w pływaniu na 200 m stylem klasycznym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters, Olsztyn 21-23.10.2016
- III miejsce w pływaniu na 100 m stylem grzbietowym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters, Olsztyn 21-23.10.2016

Maja Chwalińska (zawodniczka Beskidzki Klub Tenisowe, tenis z ziemny)
- I miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, Budapeszt 27.09- 02.10 .2016
- I miejsce podczas Mistrzostw Europy w grze podwójnej Moskwa Rosja 7-24.07.2016

Maciej Zwierzyński (zawodnik Zagłębiowskiego Klubu OYMA, karate)
- I miejsce podczas Europan Kyokasinkai Tazuka Group Open Champion Poland Wałbrzych 27.11.2016r.
- II miejsce podczas Pucharu Polski Południowej OYAMA PFT Kraków 5.11.2016r.

Kinga Pluta (zawodniczka Wyższej Szkoły Humanitas Sosnowiec, pływanie)
- I miejsce w pływaniu na 200m stylem klasycznym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10 2016r.
- I miejsce w pływaniu na 200 m stylem grzbietowym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10.2016r.
- III miejsce w pływaniu 50 m stylem grzbietowym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters Olsztyn 21-23.10.2016r.
- III miejsce w pływaniu 100 m stylem grzbietowym podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski Masters, Olsztyn 21-23.10.2016r.

Sylwester Kuster (zawodnik WLKS Kmicic Częstochowa, triathlon)
- Mistrz Polski Elity w Triathlonie dystans Olimpijski Gdańsk 17.07.2016r.
- V-ce Mistrz Polski Elity w Duathlonie Rawa Mazowiecka 25.09.2016r.
- 22 miejsce podczas Pucharu Świata Elity w Triathlonie Tongyong (Korea) 23.10.2016r.
- 23miejsce podczas Elity w Triathlonie Karlowe Wary Czechy 28.08.2016r.
- 24.miejsce podczas Pucharu Elity w Triathlonie Roterdam Holandia 23.07.2016r.
- 27 miejsce podczas Pucharu Europy Elity w Triathlonie Malmo Szwecja 06.08.2016r.
- 29 miejsce podczas Pucharu Europy Elity w Triathlonie Tonberg Norwegi 13.08.2016r.

Arnold Zdebiak (zawodnik AZS AWF Kraków, lekka atletyka)
- I miejsce drużynowo w Ekstraklasie Ligii Lekkoatletycznej Częstochowa 03.09.2016r.

Łukasz Szczepaniak (zawodnik Centrum Walki, Fight Boxing, pięściarstwo)
- II miejsce podczas XII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Krasnozora. Knurów 11- 13.11.2016r.
- II miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju o Złote Rękawice Wisły 9-11.12.2016r.


Henryka Baruch (zawodniczka Nordic Walking 60+)
- I miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu Polski w NW, Polanica Zdrój 02.07.2016r.
- II miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu i Mistrzostw Polski w NW, Osielsko 06-08.2016r.
- II miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu Polski w NW, World Cup Elbląg 27.08.2016r.
- II miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu Polski Finał Hajnówka oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej 10.09.2016r.

Marek Kołakowski (trener CSW Fight – Boxing, boks)- sukcesy podopiecznych Angeliki Krzysztoforskiej, Kacpra Rydzowskiego, Łukasza Szczepaniaka)

Elżbieta Żuchowicz (zawodniczka Nordic Walking)
- I miejsce podczas Mistrzostw Polski w NW bieg, Katowice ALTOS j 27.11.2016 r.
- III miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu Polski w NW, w Hajnówka 10.09.2016r.
- II miejsce w kategorii wiekowej podczas Międzynarodowego Maratonu Radziechowa 5.11.2016r.

Danuta Nawrocka (zawodniczka Nordic Walking 60+)
- II miejsce podczas Pucharu Polski w NW, Polanica Zdrój 02.07.2016r.
- III miejsce podczas Pucharu i Mistrzostw Polski w NW, Osielsko 06-08.2016r.
- II miejsce w kategorii wiekowej podczas Pucharu Polski Finał Hajnówka, 10.09.2016r.

Weronika Janc (zawodniczka Uczniowski Klub Sportowy „ UKS Pogoria”)
- IV miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów Klasa 470 Balatonfurd Węgry, 29.07.6.08.2016
- I miejsce podczas Mistrzostw Polski w Żeglarskim Sprincie klasa 470 w kategorii Dziewcząt / Kobiet
- I miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Górki Zachodnie
- II miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów klasa 470 w kategorii Kobiet Gdańsk 22-25.09.2016

Patryk Jeliński (trener UKS Pogoria, sukcesy zawodniczki Weroniki Janc

źródło: UM DG
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.



zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,772,362 Unikalnych wizyt