Listopad 29 2021 09:36:13
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 18,032
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,906
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,588
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,773
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,514
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 10,257
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,907
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,854
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,765
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,646
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,429
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 9,390
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 9,250
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,488
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 8,370
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 8,054
Nieudane zakończenie... Czytano: 7,826
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,795
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,514
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,505
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Informacja o sytuacji klubu
Miejski Klub Siatkarski W związku z artykułem jaki ukazał się na stronie internetowej Dąbrowy Górniczej, informującym czytelników, iż miasto nie będzie wspierało Miejskiego Klubu Siatkarskiego, pragniemy przedstawić sytuację z naszego punktu widzenia ale również obiektywnie ją opisać w taki sposób aby czytelnicy mogli wyrobić sobie niezależną opinię opartą o argumenty każdej z zainteresowanych stron.

Faktem jest, iż MKS nie rozliczył około 200 tys. zł z dotacji w wysokości 800 tys. zł. Nie oznacza to jednak, iż środki te zostały sprzeniewierzone czy zmarnowane w inny sposób. Umowa dotacyjna określa bowiem szczegółowo cele na jakie środki mogą być wydatkowane. I tak dla przykładu miasto przekazało środki na udział drużyn w rozgrywkach Mistrzostw Polski ale jednocześnie środków z dotacji nie pozwoliło wykorzystać na transport zawodniczek do miejsc w których rozgrywane były mecze. Ze środków z dotacji nie można było wypłacać wynagrodzenia części kadry, nie można było zapłacić za ochronę na meczach. Wszystkie mecze rozgrywamy dla Kibiców. Każde wydarzenie sportowe jest realizowane z myślą o Kibicach, o ich rozrywce, emocjach. Bez Kibiców Klub nie ma racji bytu. Zaś przepisy nakazują, by mecze były ochraniane przez licencjonowane podmioty zajmujące się ochroną. Klub musiał więc przeznaczyć część środków z dotacji na wskazane powyżej cele. I to stanowi właśnie nierozliczoną część dotacji. Nie było, żadnej malwersacji, żadnej afery a jedynie racjonalne, choć nie zgodne z zapisami umowy dotacyjnej gospodarowanie powierzonymi środkami.

Nie ukrywamy, iż w poprzednich latach popełniono błędy, które skutkują zadłużeniem Klubu. Jednak obecnie podejmowane są działania mające na celu naprawę sfery finansowej Klubu. I w takim właśnie momencie Miasto postanowiło wycofać się z jego dalszego finansowania. Bez pomocy ze strony Miasta Klub nie jest się w stanie utrzymać. W sytuacji gdy przepisy podatkowe nie pozwalają prywatnym firmom skorzystać z ulg podatkowych w przypadku gdy firmy te wspierają Klub, nie możemy także liczyć na finasowanie z tego kierunku. Miasto jest obecnie jedynym „podmiotem”, który może uratować Klub.

Klub nie ma nic przeciwko temu aby miasto swoimi pracownikami obsadziło zarówno zarząd jak i radę nadzorczą Klubu. Nie mamy nic do ukrycia. Jeśli miałoby to pomóc w uratowaniu wieloletniego dorobku sportowego jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie. Obecni prywatni akcjonariusze wyrazili nawet gotowość do tego aby miasto przejęło pełną kontrolę korporacyjną, organizacyjną i finansową jeśli dzięki temu Klub mógłby zostać uratowany. Niestety żadna z propozycji jaką Klub składał Miastu nie spotkała się z zainteresowaniem.
System szkolenia zawodniczek jaki wypracowany został w Dąbrowie Górniczej jest osiągnięciem, którego zazdroszczą nam inne miasta w całej Polsce. Nie można pozwolić, aby dorobek wielu lat ciężkiej pracy rzeszy zainteresowanych i zaangażowanych ludzi został nieodwracalnie zaprzepaszczony.

Obecnie jedynie silne i jednoznaczne stanowisko jak największej grupy Kibiców, Sympatyków i osób dla których przyszłość siatkówki w Dąbrowie Górniczej ma znaczenie może pomóc w uratowaniu Klubu, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi, którym dobro siatkówki leży na sercu o wsparcie w tym trudnym dla klubu momencie. Tylko razem jesteśmy w stanie pokazać, że Miasto to nie tylko szkoły, drogi i parkingi ale także satysfakcja mieszkańców i ich sportowa duma!


31.07.2019
źródło: MKS DG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,640,717 Unikalnych wizyt