Październik 01 2020 00:43:54
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,255
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,355
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,098
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,408
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,116
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,948
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,514
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,503
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,455
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,301
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,110
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 9,020
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,975
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,173
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 8,030
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,740
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,379
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,106
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,081
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,838
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Dąbrowski Klub Karate coraz bliżej upadłości?
Sporty walkiWażą się losy Dąbrowskiego Klubu Karate. W chwili obecnej DKK jest winny gminie ok. 50 tys. zł, tytułem bezumownego zajmowania lokalu w budynku Zespołu Szkół Sportowych. Znaczną część długu stanowią opłaty za media. Właściciele klubu domagają się od gminy całkowitego umorzenia należności, tymczasem dyrekcja szkoły postanowiła po raz drugi dochodzić swoich praw przed sądem.

Dąbrowski Klub Karate prowadzi w piwnicach ZSS siłownię Terminatus. W 2007 roku wygasła umowa najmu, nowa natomiast nigdy nie została podpisana. Od tamtej pory zarząd klubu nie reguluje opłat za działalność w szkolnych pomieszczeniach, ani za wykorzystane media. Jak tłumaczą pełnomocnicy gminy, z kilku przyczyn, nie ma aktualnie prawnych możliwości zwolnienia klubu z ponoszonych opłat.

Po pierwsze, strony nie są związane żadną umową. Po drugie, nawet gdyby umowa obowiązywała, gmina może zwolnić klub tylko z opłat za czynsz. Wciąż jednak do uregulowania pozostałyby media. Jak przekonują prawnicy, sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ponowne wynajęcie szkolnych pomieszczeń dłużnikowi, mogłoby zostać potraktowane np. przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jako działanie na szkodę gminy.

Zarząd DKK jest przekonany z kolei, że postawa miasta świadczy o tym, że pojawiły się osoby, które chętnie za bezcen wynajęłyby utrzymywane dotąd przez nich szkolne piwnice. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, dąbrowscy radni po raz kolejny próbowali znaleźć rozwiązanie problemów klubu Artura Sroki. - Jeśli to spotkanie ma polegać na tym, że będzie mowa wyłącznie o spłacie 50 tys. zł, to nie ma ono sensu. Dla mnie nadrzędną kwestią są sportowe sukcesy i to, że młodzież może w naszym klubie spędzać czas w sposób wartościowy. Wiem ile to znaczy, bo ja też się wychowałem w DKK. Myślę, że jesteśmy w stanie płacić za bieżące media, ale nie mam w tej chwili 50 tys. złotych. Jeśli trzeba będzie, to za chwilę Dąbrowski Klub Karate znajdzie się w stanie upadłości – mówił prezes Sroka.

W odpowiedzi, prawnicy reprezentujący gminę zwrócili uwagę, że gdy klub ogłosi upadłość, szkoła będzie mogła dochodzić swoich praw także z majątku zarządu klubu. - Dlaczego wciąż generujecie koszty, zamiast dostosować rozmiar działalności do własnych możliwości? – pytała mec. Wioletta Wołek – Reszka, reprezentująca w tej sprawie gminę i ZSS.

Postawa przedstawicieli klubu nie znalazła zrozumienia także u znacznej części radnych. - Też jestem prezesem klubu sportowego, na podobnych zasadach jak DKK. Wiem, że to ciężka, społeczna praca, ale staję na głowie, by się wywiązać ze zobowiązań. Chociaż te media muszą być zapłacone – przekonywał radny Jan Wroniszewski. Członkowie Komisji Rewizyjnej podkreślali, że utrzymanie klubu jest bardzo ważne, ale nie wiele da się zrobić, jeśli zarząd nie wykaże chęci współpracy.

W trakcie dyskusji nad dalszymi losami DKK, jedynie radna Halina Głowacka poparła stanowisko prezesa Artura Sroki. - Na siatkówkę, która jest sportem zawodowym idą miliony. Na takie wsparcie miasta Dąbrowski Klub Karate nie może liczyć – zauważyła radna. Zarząd klubu rozważa obecnie, czy wystąpić do dyrekcji szkoły o rozłożenie spłat należności na raty, a następnie starać się o podpisanie umowy najmu, czy też faktycznie ogłosić stan upadłości klubu. Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy spotkania, nie ma innej alternatywy. ]

autor: Agnieszka Stefaniak - Zubko
źródło: sosnowiec.info.pl
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,151,931 Unikalnych wizyt