retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał! - relacja z meczu Asseco Prokom II Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza
MKS DG KOSZYKÓWKATakiego wyniku chyba nikt faktycznie się nie spodziewał! Główny pretendent do awansu do TBL, ekipa MKS-u Dąbrowa Górnicza w sobotnim spotkaniu w Gdyni, praktycznie nie istniała. Asseco II pokonało gości z południa Polski 91:68 (24:16; 19:20; 20:8; 28:24) i udowodniło, że w tym sezonie będzie naprawdę bardzo groźne i powalczy o coś więcej, niż play off.

- Niestety, dziś byliśmy po prostu nieskuteczni - z żalem powiedział po meczu kapitan MKS-u, Radosław Basiński. To właśnie ta niemoc rzutowa podopiecznych trenera, Wojciecha Wieczorka przesądziła o wyniku tego spotkania.

Mecz zainaugurował wsad Marka Piechowicza. Zaraz szybko w odpowiedzi zza linii
6,75 m trafił Krzysztof Krajniewski. Do połowy tej kwarty toczyła się bardzo wyrównana walka, punkt za punkt. Potem górą było już Asseco II. Świetnie pod koszem zachowywał się skuteczny Tomasz Wojdyła. Po 7 minutach było już 18:6 dla gospodarzy. Pod koniec MKS się nieco obudził, ale i tak przegrał tę kwartę 24:16.

Druga kwarta była minimalnie po stronie gości. Otworzyła ją celna trójka Pawła Zmarlaka. Po 3 minutach było już tylko 26:22 dla Asseco. Po chwili zaczął się wyrównany i nerwowy pojedynek. Na 3 minuty do przerwy na tablicy widniał wynik 37:28 dla gdynian. Potem toczyła się znowu walka punkt za punkt. Mimo, że MKS wygrał tę ćwiartkę 20:19, w całym spotkaniu przegrywał 43:36.

Trzecią odsłonę rozpoczęło mocne uderzenie Piotra Śmigielskiego, który najpierw trafił spod kosza, następnie po przechwyceniu piłki przez Asseco, popisał się akcją 2+1. Od tego momentu cały czas górą było Asseco II. Po 4 minutach wygrywało już 54:36. Zawodnicy z Dąbrowy Górniczej praktycznie nie istnieli. Czy miała na to wpływ zmiana stron boiska? Chyba nie. To gdynianie byli po prostu nie do zatrzymania. Wygrali tę kwartę 20:8 i prowadzili w całym meczu już 63:44.

autor: Katarzyna Dziergowska
źródło: SportoweFakty