Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Emocje, emocje, emocje
Piłka nożnaPiłkarze AKS-u Niwki w środowym spotkaniu III rundy Pucharu Polski podokręgu sosnowieckiego ulegli na własnym boisku Unii Ząbkowice 4:5. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, a o wyniku musiały zadecydować rzuty karne.

Pierwsza połowa w wykonaniu biało-zielonych była tragiczna. Błędy, jakie popełniali sosnowieccy defensorzy, były dobrymi prezentami dla napastników gości, którzy wykorzystali to bezwzględnie i po 20. minutach gry prowadzili już 3:0. Strzelcami bramek byli: 24-letni Artur Czwarkowski, 17-letni Michał Woźniak oraz 20-letni Arkadiusz Kryś. Zawodnicy AKS-u również mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak zarówno strzały Marcina Długaja, Bartłomieja Ślufcika, jak i Mariusza Korepty były za słabe, aby mogły zaskoczyć golkipera z Ząbkowic, Tobiasza Sączewskiego. Jakby tego było mało kontuzji prawego kolana doznał 32-letni obrońca gospodarzy, Piotr Sikora.

Druga odsłona wczorajszego spotkania, w wykonaniu niwczan, była już zupełnie inna. Wiele znakomitych i składnych akcji podobały się kibicom zgromadzonym na stadionie. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, nagle z "zimowego snu" obudził się najlepszy strzelec Niwki, Jakub Stefański, który trzykrotnie posłał futbolówkę do siatki i doprowadził do remisu. Warto też dodać, iż od 75. minuty goście po czerwonej kartce Dawida Potyki grali w osłabieniu.

W dogrywce, jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po celnym strzale 17-letniego Dariusza Korepty. Podopieczni Zdzisława Kowalskiego swoją determinacją pokazali, że mają poukładany zespół. Bohaterem meczu w drużynie Unii niewątpliwie został Arkadiusz Kryś, który swoimi strzeleckimi umiejętnościami doprowadził swoją drużynę do euforii i kolejnego już tym meczu remisu.

Zmarznięci, jak wszyscy, sędziowie zdecydowali więc, że o wyniku spotkania zadecydują rzuty karne, w których - w zupełnych ciemnościach - lepsi okazali się piłkarze z Dąbrowy Górniczej, wygrywając ostatecznie 4:5.

Obok Unii Ząbkowic do kolejnej rundy Pucharu Polski przeszli: Czarni Sosnowiec, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza, Sarmacja Będzin, Szczakowianka Jaworzno, MKS Sławków, Ciężkowianka Jaworzno oraz Unia Strzemieszyce.

autor: Mateusz Załęski
źródło: sportowezaglebie.pl