Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Unia ustrzeliła Śląsk
Piłka nożnaNa samej górze V-ligowej tabeli jest niezwykle ciasno. Liderem pozostaje Ciężkowianka, jednak jaworznianie mają tylko 4 „oczka” przewagi nad czwartą Unią Ząbkowice, która w sobotę pokonała Śląsk Świętochłowice 3:0.

Dąbrowianie zaczęli od mocnego uderzenia. W 3. minucie poszło dośrodkowanie z lewej strony boiska, Przemysław Chmielewski wybił się w powietrze i mocnym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Bramkarz gości zbyt długo zwlekał, by wyjść do futbolówki, tym samym ułatwił zadanie Unii. - Teoretycznie gra się lepiej z taką zaliczką, jednak w tym sezonie już pokazaliśmy, iż potrafimy zmarnować dobry początek. Z Ciężkowianką prowadziliśmy 2:0 i przegraliśmy 2:3. Spotkanie ze Śląskiem było ciężkie i trudne. My do każdego starcia podchodzimy zmobilizowani, gdyż każdy mecz jest dla nas najważniejszy. Nie ma spotkań mniej lub bardzie ważnych - tłumaczył po meczu trener Unii, Zdzisław Kowalski.

Do przerwy wynik Zagłębiowsko-Śląskiego starcia nie uległ zmianie. - Wraz z upływem czasu rywale poczuli, że mogą coś strzelić. Dlatego bardzo pomogła nam ta druga bramka. Cieszę się, że zmiany, których dokonałem okazały się pożyteczne. Arkadiusz Kryś wszedł na boisko i chwilę później podwyższył rezultat - mówił trener Kowalski.

W 62. minucie Arkadiusz Kryś nabiegał na dośrodkowanie, mając na plecach obrońcę, na szczęście zawodnik Unii dobrze dostawił nogę i podwyższył rezultat meczu. Po tym trafieniu Unia uspokoiła grę, natomiast goście zaczęli grać nerwowo. Konsekwencją tego była ostatnia bramka. Hubert Gmaj wpadł w pole karne z lewej strony i mierzonym strzałem ustalił wynik spotkania.

Unia Dąbrowa Górnicza - Śląsk Świętochłowice 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Chmielewski (3.), 2:0 - Kryś (62.), 3:0 - Gmaj (80.).
Unia: Muc - Nadolny, Czwarnowski (46. Krzyżowski), Białkowski, Taraszkowski - Chmielewski, Jaźwic, Potyka, Sanicki - Woźniak (57. Kryś), Gmaj (85. Kmiecik).
Śląsk: Kuźnik - Mołas, Czapla, Skrzypnik, Kubicki - Przybytek, Spyra (80. Fruehmark), Parzonka (75. M. Jojko), Lesik (46. K. Jojko) - Thiam, Jurczyński.

autor: (mar)
źródło: sportowezaglebie.pl