Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Derbowy remis
Piłka nożnaW czwartoligowych derbach Zagłębia były bramki, kartki i emocje. Nie było tylko rozstrzygnięcia - mecz zakończył się remisem 2:2. Było to ostatnie w tym roku ligowe spotkanie naszego zespołu.

Licznie zgromadzeni na stadionie OSiR w Będzinie widzowie obejrzeli ciekawe widowisko. W pierwszej połowie meczu o wiele lepiej zaprezentował się Zagłębiak. To nasi piłkarze oddali pierwszy strzał na bramkę. To oni jako pierwsi zdobyli gola. Już w 12. minucie spotkania podanie Kamila Korepty wykorzystał Marcel Bijak. Z prowadzenia cieszyli się głośno dopingujący nasz zespół kibice. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć kilka okazji do podwyższenia wyniku było. Najbardziej szkoda widowiskowego sytuacji z 42. minuty, kiedy po strzale Kamila Korepty piłka odbiła się od słupka i wyszła na róg.

Po zmianie stron, w drugiej, deszczowej, połowie, do głosu doszli gospodarze. Najpierw nad poprzeczkę posłał piłkę Grzegorz Koch, wreszcie w 64. minucie za sprawą Łukasza Burczyka Sarmaci zdołali wyrównać. Od 68. minucie grali jednak w dziesiątkę, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Adrian Kardaś. Cztery minuty później było już 2:1 dla Zagłębiaka, kiedy swoją 9. bramkę w tym sezonie zdobył Michał Dyrda. Tej bramki nie widzieli już dopingujący w I połowie nasz zespół kibice, którzy w połowie drugiej części gry wyszli ze stadionu... Szacunek należy się kilku najwierniejszym, którzy zostali do końca spotkania. Wracając do meczu, remisu nie udało się jednak dowieźć do końca. W 84. minucie będzianianie ponownie wyrównali, ponownie za sprawą Łukasza Burczyka. Więcej goli nie było i mecz skończył się wynikiem 2:2.

Zaczęło się tak, jak mecz ze Szczakowianką. Prowadziliśmy do przerwy 1:0, dobrze graliśmy taktycznie. Zrealizowaliśmy założenia, które przekazał nam trener. Szczęście też nam dopisało, ale mamy coś takiego w psychice, że gdy wychodzimy na drugą połowę, gra się troszeczkę psuje - mówił po meczu strzelec pierwszej bramki Marcel Bijak. - Wszyscy zobaczyliśmy ciekawe spotkanie. Widać było, że każdy zespół chciał odnieść zwycięstwo. Graliśmy mądrze. Mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy i w konsekwencji one się zemściły. Po czerwonej kartce dla zawodnika Sarmacji i drugiej strzelonej bramce poczuliśmy się zbyt pewnie i dlatego nie udało nam się tego zwycięstwa dowieźć do końca - powiedział z kolei trener Damian Galeja, który wraz ze swym asystentem na koniec rundy podarował każdemu ze swych piłkarzy... jabłko. Miejmy nadzieje, że naszym piłkarzom wyjdzie to na zdrowie, które... zostawią wiosną na boisku. Dziękujemy wam panowie za dobrą grę w barwach naszego zespołu, za radości i smutki na boisku i na trybunach. Trzy miesiące bez piłki będą ciężkie :) Byle do wiosny!