Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Podsumowanie roku w KS Ronin
Sporty walkiKoniec roku to najlepszy czas, by podsumować wyniki sportowe zawodników KS Ronin z Dąbrowy Górniczej, jakie osiągnęli w roku 2010. Znakomite rezultaty były możliwe dzięki dobrej pracy trenerów i instruktorów : Tomasza Byjosa (Shihan - główny trener oraz sędzia klasy międzynarodowej), Artura Nycza, Tomasza Puchały, Andrzeja Byjosa, Dawida Misiura.

Wyniki:

Na arenie krajowej (tylko zawody najwyższej rangi krajowej)
Mistrzostwa Polski (Mikołów 02.10.2010) – startowało 318 zawodników w tym 6 zawodników KS Ronin, zdobyliśmy 4 medale, Jasiński Bartosz - 2 miejsce kumite juniorów, Jasiński Jakub – 3 miejsce kumite juniorów młodszych, Katarzyna Misiarek – 3 miejsce kumite juniorek młodszych, Katarzyna Janikowska – 3 miejsce kumite żaczek, 5 miejsce kata indywidualne żaczek, Wiktoria Łuczkiewicz – 7 miejsce kata indywidualne żaczek, Aleksandra Jaworek – dyskwalifikacja.
Puchar Polski (Wrocław 11.12.2010) – wystartowało 216 zawodników w tym 5 zawodników KS Ronin, zdobyliśmy 5 medali. Jasiński Bartosz – 1 miejsce kumite juniorów, Katarzyna Janikowska – 2 miejsce kumite żaczek, 3 miejsce kata indywidualne żaczek, Katarzyna Misiarek – 3 miejsce kumite juniorek, Aleksandra Jaworek – 3 miejsce kumite juniorek młodszych, Jakub Jasiński – 5 miejsce kumite juniorów młodszych.

Zawody międzynarodowe.
Mistrzostwa Słowackiej Federacji Karate (Bratysława 29-30.04.2010) – startowało 287 zawodników, w tym 7 osób z KS Ronin, zdobyliśmy 5 medali. Misiura Dawid – 2 miejsce kobudo seniorów, 3 miejsce kumite seniorów, Jasiński Bartosz 3 miejsce kumite juniorów, Katarzyna Misiarek 3 miejsce kumite juniorek młodszych, Katarzyna Janikowska 1 miejsce kata żaczek, Jaworek Aleksandra 7 miejsce kumite, Jakub Janikowski 2 miejsce kata żaków, 9-12 miejsce kumite żaków.
XI Wrocław Open (Wrocław 12.06.2010) – uczestniczyło około 240 zawodników, w tym 8 zawodników KS Ronin, zdobyliśmy 8 medali. Janikowska Katarzyna 2 miejsce kumite żaczek, 2 miejsce kata żaczek, Jasiński Jakub 2 miejsce kumite junior młodszy, Jasiński Bartosz 3 miejsce kumite juniorów, Henkel Damian 3 miejsce kumite żaków, Baliński Adrian 3 miejsce kumite żaków, Wróbel Wojciech 3 miejsce kumite żaków, Misiarek Katarzyna 3 miejsce kumite juniorek młodszych, Jaworek Aleksandra zdyskwalifikowana.
Puchar Słowackiej Federacji Karate (Previdza 25.09.2010) – starowało około 230 zawodników, w tym 7 osób z KS Ronin, zdobyliśmy 5 medali. Jasiński Bartosz 1 miejsce kumite juniorów, Jasiński Jakub 3 miejsce kumite juniorów młodszych, Janikowska Katarzyna 1 miejsce kumite żaków, 3 miejsce kata żaczek, Jaworek Aleksandra 3 miejsce kumite juniorek młodszych.

Zawody rangi Mistrzostw Europy i Świata
Puchar Europy WTKA (Budapeszt 26-27.03.2010) – wystartowało 3 zawodników KS Ronin. W zawodach uczestniczyło około 370 zawodników. Reprezentanci KS Ronin zdobyli 3 medale. Jasiński Bartosz 1 miejsce kumite juniorów, Jasiński Jakub 1 miejsce kumite juniorów młodszych, Misiarek Katarzyna 2 miejsce juniorek młodszych.
Mistrzostwa Świata EIKO (Frankfurt am Main 1-2.05.2010) – startowało około 600 zawodników, w tym 4 zawodników KS Ronin. Zdobyliśmy 4 medale, Jasiński Bartosz 1 miejsce kumite juniorów, Misiura Dawid 1 miejsce kata seniorów, Jaworek Aleksandra 2 miejsce kumite juniorek młodszych, Misiarek Katarzyna 3 miejsce kumite juniorek młodszych.
Mistrzostwa Świata WTKA (Marina di Carrara 27-31.10.2010) – startowało ponad 4000 zawodników, w tym 5 z KS Ronin. Zdobyliśmy 8 medali indywidualnie i jeden drużynowo. Jakub Jasiński 1 miejsce kumite cadet shobu sanbon, 2 miejsce cadet point kumite, Jasiński Bartosz 2 miejsce kumite juniorów shobu sanbon, 2 miejsce point kumite, Janikowska Katarzyna 2 miejsce kumite dzieci shobu sanbon, 5 miejsce kata dzieci, Misiarek Katarzyna 2 miejsce kumite cadet shobu sanbon, 5 miejsce point kumite cadet, Misiura Dawid 3 miejsce kobudo seniorów, 10 miejsce kata seniorów, ponadto 2 miejsce kumite shobu sanbon zdobyła drużyna w składzie (Jasiński Bartosz, Jasiński Jakub, Misiarek Katarzyna).

źródło: UM DG