Październik 22 2019 03:13:47
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2365 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 12,862
Stadion i boisko tre... Czytano: 10,941
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,765
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,104
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,746
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,673
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,207
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,181
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,087
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,013
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,777
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,726
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,704
Prezentacja drużyny ... Czytano: 7,918
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,786
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,463
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,095
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,856
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,785
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,612
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2286]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Bo Lubię - nasz nowy projekt już ruszył!
BiegiBiegi na Orientacje Lubię - tak nazywa się nowy projekt, który Stowarzyszenie Civitas zainicjowało wraz z początkiem kwietnia. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat orienteeringu (biegów na orientacje) oraz poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z geografii, topografii terenów zielonych Dąbrowy Górniczej wśród młodzieży Świetlicy Środowiskowej Fundacji Godne Życie. Przygotowane warsztaty mają także na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności rekreacyjnej, promocję miasta Dąbrowa Górnicza, jej potencjału rekreacyjnego i krajoznawczego oraz aktywizację dzieci ze świetlic środowiskowych i organizacje dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

Od 1997 roku w Dąbrowie organizowane były wspaniałe imprezy na orientację (DINO – Dąbrowskie Imprezy na Orientację, Międzyszkolne Marsze na Orientacje Zagłębia Dąbrowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza). Organizowane były one dla młodzieży z dąbrowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a okres wiosenno, jesienny na stałe wpisywał się w kalendarz zawodów sportowych pod znakiem orienteeringu. Niestety przez ostatnie lata idea biegów mocno podupadła. Organizowanie niegdyś imprezy nie mają już kontynuacji a biegi dla dzieci i młodzieży powoli odchodzą w niepamięć.

Wraz z V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 13 maja 2011 wznawiamy cykl imprez na orientację – Międzyszkolny Marsz na Orientację Zagłębia Dąbrowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Tej wiosny to już 10 edycja i chcemy, by od tej pory rok rocznie impreza ta na nowo była wpisana w kalendarz zawodów międzyszkolnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej a docelowo w innych miastach Zagłębia Dąbrowskiego.

Nasz projekt „BO (Bieg na Orientację) Lubię” ma na celu rozpowszechnienie w Dąbrowie Górniczej tej wspaniałej dziedziny sportu jaką są biegi na orientacje.

Bieg na Orientację jest dziedziną sportu, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie (zazwyczaj jest to las) przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Bieg na orientację to fantastyczna aktywność ruchowa w środowisku naturalnym, dyscyplina sportowa która rozwija poczucie orientacji w terenie, rozbudza ducha rywalizacji sportowej.Marsze na orientację zaś są dyscypliną turystyki kwalifikowanej. Jest to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w lesie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. Marsze różnią się od biegów przede wszystkim większą ilością zadań do wykonania podczas trasy biegu (zagadki topograficzne, ekologiczne, linie obowiązkowego przejścia itd.) Dla ułatwienia w projekcie będziemy posługiwać się nazwą biegi na orientację jako całokształt zagadnień związanych z orienteeringiem.

Nasz projekt pozwoli zaszczepić w młodzieży na nowo ideę tego wspaniałego sportu oraz zmotywować rzesze młodych ludzi do organizacji lub współorganizacji w przyszłości takich biegów.

Projekt realizujemy wspólnie z Fundacją Godne Życie oraz V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego przy dofinansowaniu Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Zachęcamy do wizyty na stronie projektu - www.kierunekdegie.blogspot.com oraz obserwację naszego profilu na facebook'u.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,743,491 Unikalnych wizyt