Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Raport z boisk
Piłka nożnaRekordowe ilości bramek padły na murawach w Brudzowicach i Żelisławicach - w Mierzęcicach mniej ale były to jednostronne pojedynki i nie dla dąbrowskich drużyn. Z całości przegranych w miniony week-end wyłamały się tylko Unia Ząbkowice i Pionier Ujejsce.

Niespodziewana porażka Zagłębiaka*

Kolejną stratę punktów ponieśli piłkarze dąbrowskiego Zagłębiaka. Dziś podopieczni Damiana Galei ulegli w Strzemieszycach beniaminkowi z Kamienicy Polskiej 0:1. Dla naszego zespołu była to już trzecia przegrana w czwartym wiosennym pojedynku.

Pierwsza połowa stała na zdecydowanie wyższym poziomie niż druga. W premierowej odsłonie lekką przewagę uzyskali „gospodarze”, stwarzając sobie groźniejsze okazje na zdobycia gola. W 24. minucie bliski szczęścia był Christopher Adamczyk, po strzale którego piłka o „włos” minęła słupek bramki przyjezdnych. Dwanaście minut później futbolówkę z rzutu wolnego bił Piotr Sobczak. Jej adresatem okazał się być Bartłomiej Zubel, jednak i on uderzeniem głową z najbliższej odległości nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Od 53. minuty Zagłębiak grał w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę, za popchnięcie rywala we własnym polu karnym, otrzymał Andrzej Setlak. „Jedenastkę” na gola, mimo ofiarnej interwencji Mateusza Wieczorka, zamienił Rafał Czerwiński.

Osłabieni dąbrowianie nie potrafili przedostać się w „szesnastkę” LKS-u, dlatego też próbowali zagrozić przeciwnikom poprzez uderzenia z dystansu. Niestety były one dalekie od idealnych.

Po bardzo przeciętnej grze (zwłaszcza w drugiej połowie) Zagłębiak dość niespodziewanie uległ drużynie z Kamienicy Polskiej.

Z końcowego rezultatu niepocieszony był Marcel Bijak. - Nie zaprezentowaliśmy się najlepiej. Rywale podeszli mądrze do dzisiejszego spotkania czekali na nas i grali z kontry - mówił piłkarz. - Trudno podać przyczynę naszej słabej postawy. Jest w zespole kilku nowych zawodników i widać, że nie jesteśmy zgrani, tak jak powinniśmy. Trener poukładał to wszystko taktycznie, jednak podczas meczów ciągle coś nie gra. Mam nadzieję, że kolejne spotkania przyniosą nam trzy punkty - dodał zawodnik.

Przerwana passa Strzemieszyc: Unia - Wawel 0:1

Do soboty piłkarze Unii Strzemieszyce tej wiosny jeszcze nie przegrali. Zespół Roberta Stanka w rundzie wiosennej raz wygrał, a dwa razy dzielił się punktami z przeciwnikami. W ten weekend na boisko przy Sportowej przyjechała ekipa Wawelu Wirek.

Dąbrowscy piłkarze zagrali dwie różne połowy. W pierwszej obie drużyny śmiało mogły objąć prowadzenie. Jednak po strzałach zarówno napastników Unii, jak i Wawelu piłka do bramki nie wpadała. Tuż przed przed końcem pierwszej części gry gola zdobyć mógł Bartłomiej Borówka, piłka powędrowała jednak obok słupka. Nie minęła minuta, a z bramki cieszyli się goście. Strzemieszycki golkiper Piotr Iwaniuk musiał skapitulować po strzale kapitana Wawelu Michała Zięcika. Po zmianie stron Unia z całych sił wzięła się za odrabianie strat. Okazje do wyrównania mieli m.in. wspomniany Borówka , Szymon Topolski, Mateusz Gleń, Michał Nowak, czy pod koniec spotkania grający z kontuzją kapitan drużyny Krystian Kowalczyk. Bramkarz Wawelu zdołał jednak zachować czyste konto i trzy punkty pojechały do Rudy Śląskiej.

Szkoleniowiec zespołu ze Strzemieszyc po meczu dziękował swym zawodnikom za ambitną grę. – O pierwszej połowie chcielibyśmy zapomnieć. Potem mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji, ale są takie mecze, że piłka nie chce wpaść do bramki. Chwała chłopakom za ambicję. Chciałem na waszych łamach podziękować Krystianowi Kowalczykowi, który grał z kontuzją. Zachował się jak prawdziwy kapitan – mówił Robert Stanek.

W Wielką Sobotę, o godz. 11, wyjazdowym rywalem Unii będzie AKS Górnik Niwka.

Unia Ząbkowice wygrywa na wyjeździe

Nasz drugi zespół w lidze okręgowej – Unia Ząbkowice – pokonał w Ożarowicach miejscowego Piasta 2:1. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w I połowie. Najpierw gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie, ale do wyrównania doprowadził Kamil Kmiecik. W 38. minucie rzut karny na bramkę zamienił kapitan ząbkowiczan Łukasz Nadolny i, jak się okazało, ustalił wynik meczu.

W sobotę o godz. 11 Unia podejmować będzie w Ząbkowicach Zgodę Byczyna.