Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Sokół lepszy w pierwszym meczu
MKS DG KOSZYKÓWKAObie ekipy już wcześniej straciły szanse na awans do ekstraklasy. Rywalizacja toczy się o prestiż i 10 tysięcy złotych, które są nagrodą za trzecią lokatę na tym szczeblu rozgrywek.

Była to trzecia wygrana łancucian z zespołem z Zagłębia Dąbrowskiego w tym sezonie. Po 22 punkty dla zwycięzców zdobyli w Łańcucie Tomasz Fortuna i Maciej Klima. 18 dla gości rzucił Marek Piechowicz.

O zwycięstwie Sokoła zdecydowała świetna postawa Tomasza Fortuny i Macieja Klimy. Obaj rzucili po 22 punkty na bardzo dobrej skuteczności (Fortuna 3/4 za 2 pkt., 4/5 za 3 pkt.). Goście długo dotrzymywali jednak kroku podopiecznym Dariusza Kaszowskiego. Wśród dąbrowian wyróżniał się Marek Piechowicz, najskuteczniejszy zawodnik MKS-u. Skrzydłowy dąbrowskiej ekipy rzucił 18 punktów. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazali się także Łukasz Szczypka oraz Piotr Zieliński i Adam Lisewski. Ten pierwszy trafiał za trzy punkty, dwaj pozostali bardzo dobrze spisywali się pod tablicami. Mimo tego gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 42:39.

Druga odsłona po raz kolejny w wykonaniu graczy Wojciecha Wieczorka była słabsza niż pierwsze 20 minut. W czwartej kwarcie gościom zabrakło pomysłu na grę, opanowania w rozgrywaniu akcji i to się zemściło. Dobra dyspozycja Piechowicza nie wystarczyła na świetną skuteczność rzutów wolnych łańcucian i bardzo dobrą grę Klimy, który imponował efektywnymi akcjami pod koszem rywali. Ostatecznie MKS zdobył trzynaście punktów mniej przegrywając czwarty mecz play-offów z rzędu. Sokół z kolei po trzech porażkach z AZS-em Politechniką Warszawa w końcu wygrał.

Sokół - MKS 82 : 69 (21:26, 21:13, 21:21, 19:9)

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w środę 11 maja o godzinie 18.00 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej

autor: Tomasz Bilewicz
źródło: Polski Kosz