Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Bezbramkowy remis w Sarnowie.
Piłka nożnaPo dwóch remisach na początku rundy wiosennej (z Ciężkowianką Jaworzno 0:0 i MKS-em Sławków 1:1), kibice Błękitnych Sarnów liczyli na pierwszy w tym roku komplet punktów. Już sam początek spotkania pokazał, iż marzenia miejscowych fanów będą trudne do zrealizowania. Zwłaszcza, że opiekun gospodarzy - Zdzisław Mańka, miał do swojej dyspozycji zaledwie trzynastu zawodników.

Piłkarze Tęczy Błędów, bez większego szacunku podeszli do spotkania z wyżej notowanym rywalem i od razu ruszyli do ataku. Z upływem czasu, obraz gry coraz bardziej się wyrównywał. Swoich szans na zdobycie gola nie wykorzystała żadna drużyna. W poczynaniach obu ekip widać było dużą nerwowość i wiele niedokładności. Za to kibice mogli zobaczyć dużo walki.

W 20. minucie meczu gospodarze mięli najlepszą sytuację do zdobycia bramki. Aktywny tego dnia Kamil Dominiczak dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego, która dość szczęśliwie przeleciała między obrońcami gości i trafiła wprost pod nogi Krystiana Biedronia. Napastnik miejscowych bez zastanowienia uderzył na bramkę Tęczy, jednak ku rozpaczy miejscowych fanów futbolówka została wybita z linii bramkowej przez defensora gości

Trzy minuty później, doskonałą okazję na zdobycie gola, mięli błędowianie. Były gracz Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, Konrad Mitera, krótkim podaniem z rzutu wolnego uruchomił niepilnowanego z prawej strony Jakuba Hepo. Ten z kolei, w niemal 100% sytuacji, nie trafił w piłkę…

Pierwsza część meczu stojąca na bardzo przeciętnym poziomie, zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Podsumował ją, zawodnik Błękitnych, Mateusz Jędrusik. - Oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji, z których mogła paść bramka, jednak za każdym razem zabrakło zimnej krwi. Dał o sobie znać brak dokładności i konsekwencji w grze.

W drugiej części spotkania tempo gry nieco spadło. Obie ekipy ze swych poczynań nie potrafiły wyeliminować niedokładności. Podobnie jak przed przerwą, tak i po przerwie, zawodnicy grali ostro, często przekraczając przepisy. Z biegiem czasu, przewaga gości była coraz bardziej widoczna. W 69. minucie gry, Michał Hepo obsłużył idealnym podaniem Miterę, który będąc w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza miejscowych.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po końcowym gwizdku, rozczarowania nie krył szkoleniowiec gospodarzy, Zdzisław Mańka – Moja drużyna zaprezentowała dziś bardzo słaby poziom. Widoczny był brak świeżości oraz znaczne uchybienia kadrowe. Wstyd mi za mój zespół - denerwował się trener Błękitnych.

- Dziś dziękujmy za remis – dodał do słów szkoleniowca Grzegorz Kubica.

Zupełnie inne nastroje panowały w obozie gości - Naszą grę w dzisiejszym meczu możemy ocenić na plus. Remis z wyżej notowanym rywalem, na jego terenie, należy uznać za sukces – przekonywał gracz Tęczy. - Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, oddaliśmy w drugiej połowie więcej strzałów na bramkę, zasłużyliśmy na wygraną – zakończył.

W następnej kolejce ligowej piłkarze z Sarnowa, wyjadą do Siewierza na pojedynek z tamtejszą Przemszą. Zawodnicy Tęczy o kolejne punkty będą rywalizować na własnym obiekcie z zespołem Strażaka Mierzęcice.

Autor: Łukasz Dytko
Źródło: sportowezaglebie.pl