Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
PP: Zagłębiak zdemolowany
Piłka nożnaCudu nie było. Trzecioligowy Energetyk ROW Rybnik rozbił w Strzemieszycach dąbrowski Zagłębiak 5:0. Tym samym piłkarze z Górnego Śląska zakończyli pucharową przygodę naszego zespołu.

Środowe zawody wzbudziły spore zainteresowanie wśród przedstawicieli okolicznych klubów. Mecz z wysokości trybun obserwował m.in. opiekun Unii Ząbkowice - Zdzisław Kowalski, trener Sarmacji Będzin - Artur Mosna, szkoleniowiec Unii Strzemieszyce - Robert Stanek oraz prezes Niwki Sosnowiec - Marcin Latos.

Pojedynek kapitalnie mógł się rozpocząć się dla przyjezdnych, gdyż już w 33. sekundzie trójkową akcję rybniczan strzałem z „piątki” prosto w Mateusza Wieczorka, zakończył Jan Janik. Dąbrowianie odpowiedzieli w 18. minucie i to dwukrotnie. Najpierw „bomba” Bartłomieja Zubla, zmierzająca w kierunku dalszego słupka bramki Energetyka, trafiła w nogi jednego z obrońców rywali, a zaraz potem potężne huknięcie zza pola karnego w wykonaniuBartosza Garczarczyka, końcami palców wybronił jego imiennik - Gocyk.

Dąbrowska defensywa „pękła” w 25. minucie, kiedy to podanie Kamila Kosteckiego piekielnym kropnięciem z okolic prawego narożnika pola karnego, w długi róg „twierdzy” Wieczorka zwieńczył Marcin Kocur. Tuż przed przerwą swojej szansy poszukał Kamil Korepta, lecz jego kropnięcie z dystansu obronił Bartosz Gocyk.

Drugą odsłonę całkowicie zdominowali zawodnicy Energetyka.
W 60. minucie dośrodkowanie z prawej strony Rafała Andraszaka skutecznym uderzeniem głową sfinalizował Janusz Wrześniak. Chwilę później dąbrowian przed utratą kolejnego gola uratował słupek, na którym futbolówka zatrzymała się po strzale Marcina Kocura, a w następnej akcji kopnięcie Andraszaka w krótki róg z trudem odbił Wieczorek.

W 66. minucie - po drugim trafieniu Kocura - było już 3:0 dla gości. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkę do dąbrowskiej „twierdzy” nad ofiarnie interweniującym Wieczorkiem posłał Mateusz Szatkowski. W międzyczasie „gospodarzy” przed stratą piątego gola uchroniła poprzeczka. Jednak Mateusz Wieczorek raz jeszcze musiał sięgnąć po futbolówkę do własnej siatki, gdyż egzekucję naszego czwartoligowca zakończył w ostatniej akcji spotkania Andraszak.

Dzisiejsze spotkanie oraz całą pucharową przygodę dąbrowian podsumował pomocnik, Bartosz Garczarczyk. - Uważam, że w pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy się źle. Mieliśmy kilka okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Druga stracona bramka ustawiła mecz, a ostatnie pół godziny to już… przechodziliśmy, a nie przebiegaliśmy - przekazał „Rasiak”. - Bardzo fajne doświadczenie. Doszliśmy daleko, dzięki czemu zapisaliśmy w historii klubu. Trafiliśmy na mocną drużynę, która pokazała nam, nasze miejsce - stwierdził zawodnik.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Energetyk ROW Rybnik 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 - Kocur (25.), 0:2 -Wrześniak (60.), 0:3 - Kocur (66.) 0:4 - Szatkowski (81.), 0:5 - Andraszak (90.)

Zagłębiak: Wieczorek - Hepo, Derbin (kapitan), Sobczak (66.Pawlik), Grunt - Dyrda (70. Jędrzejczyk), Garczarczyk, Zubel, Adamczyk - Derek (76.Czop),Korepta (63.Bernaś)

Żółta kartka: Derbin (Zagłębiak)

autor: Łukasz Dytko
źródło: sportowezaglebie.pl