Sierpień 14 2020 05:05:58
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,206
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,307
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 11,053
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,367
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 10,066
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,918
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,473
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,464
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,423
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,269
Siłownie i Fitness k... Czytano: 9,071
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,987
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,946
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,143
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 8,002
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,707
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,348
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 7,076
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 7,045
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,811
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Misja specjalna zakończona
Turystyka nie tylko górskaMISJA SPECJALNA ZAKOŃCZONA

Z bagażem niezapomnianych wrażeń, przygód i emocji powróciła wczoraj pierwsza grupa młodych survivalowców. Od 27.06 śmiałkowie przebywali w Błędowskim ,,Eurocampingu” na Misji Specjalnej. 20- osobowa grupa podjęła nie lada wyzwanie zmierzenia się z własnym strachem i słabościami.

Punktualnie o godzinie 9:00 z parkingu przed Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, cały zespół wyruszył na trzydniowy emocjonujący turnus pod hasłem ,,C.S.I.R.- Misja Specjalna”. Swoją przygodę z nieznanym rozpoczęli od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, regulaminem oraz programem zajęć.

W celu sprawnego przeprowadzania zaplanowanych czynności uczestników podzielono na dwa 10 osobowe zespoły. Każda drużyna wyłoniła przewodnika grupy odpowiedzialnego za organizację zbiórek, czy koordynację prac. Przed pierwszym wyjściem w teren jedna z drużyn otrzymała zadanie przygotowania posiłku dla przeciwnej grupy. Rozkaz wykonali szybko i bezbłędnie. Posileni mali traperzy ruszyli na zwiad po okolicy, w której pod przewodnictwem instruktorów rozpoczęli pierwsze gry terenowe.

Na początek skrupulatnie oznaczali trasy marszu za pomocą wstążek, ekologicznego sprayu oraz gałązek i szyszek. Nie był to jednak ich jedyny cel. Przygotowali bowiem dla drugiej grupy intrygującą zagadkę. W wyznaczonych i tylko im znanych miejscach zakopali niezwykły skarb, którego lokalizacji drugi zespół musiał intensywnie dociekać korzystając z pozostawionych wskazówek. Dzielni zdobywcy dumnie powrócili na teren ,,Eurocampingu”, gdzie w nagrodę czekał na nich ciepły posiłek.

Pełni energii i żądni kolejnych wrażeń survivalowcy podjęli następne wyzwanie - opanowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Drugi dzień rozpoczął się pobudką i rozgrzewką już o 7:00 rano. Mali podróżnicy wyruszyli na kolejną intrygującą wyprawę. Pierwsza grupa zbierała chrust na ognisko, po czym musiała dotrzeć na miejsce przeprawy przez rzekę. Śmiałkowie na drugą stronę przedzierali się przez drewnianą kładkę z poręczą, a drogę powrotną pokonywali przez kłodę drewna.

Nie obyło się bez kąpieli w wodzie niektórych mniej uważnych uczestników. Były to jednak niegroźne potknięcia, a , więc wszystko skończyło się na śmiechu. W tym samym czasie druga grupa na terenie obozu zmierzyła się z lękiem wysokości na pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Opanowanie wiązania węzłów, czy zasad bezpiecznej asekuracji okazały się pomocne w wykonaniu zadania. Jednak to nie koniec zdobywania nowych doświadczeń. Jak przystało na prawdziwych twardzieli, uczestnicy bezbłędnie i szybko opanowali sztukę rozbijania namiotu.

Za sprawnie przeprowadzone zadanie na grupy czekała nie lada niespodzianka. Każdy mógł skorzystać z krótkiej przejażdżki konnej. Podróżnicy nauczyli się także odczytywania mapy, orientowania jej w terenie według kompasu oraz wyznaczania azymutu. Trzeci dzień okazał się nie mniej emocjonujący. Po porannych konkurencjach sportowych, grupy miały czas na wykonanie totemów i przygotowanie tzw. dzid buszmena. Specjalnymi farbami wykonali maskujący kamuflaż ciała i udali się na ostatni terenowy patrol.

Punktem kulminacyjnym dnia było złożenie przysięgi na ogień. Ceremonia rozpoczęła się od przewiązania oczu opaskami i podaniu do wypicia ,,bagiennego nektaru”. Za odwagę, siłę i oddanie, uczestnicy zostali oficjalnie mianowani ludźmi lasu i przyjęli nowe, survivalowe imiona m.in.: Kobra, Bravo 6, czy AK 47. ,,C.S.I.R – Misja Specjalna” zakończyła się wspólnym grillem z rodzicami, podczas którego mali twardziele snuli fascynujące opowieści o przeżytych przygodach. Uczestnicy już teraz zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji Misji Specjalnej za rok.

autor: A.Król
źródło: CSiR

Link do galerii - dzień 1
Link do galerii - dzień 2
Link do galerii - dzień 2

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA SURVIVAL!!!

"C.S.I.R.-Misja Specjalna" to 3-dniowe zajęcia mini survivalu dla dzieci w wieku 7-12 lat (I-VI klasa szkoły podstawowej), które odbywają się w Błędowie. Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało 10 turnusów w okresie wakacyjnym. Na dzień dzisiejszy pozostało już niewiele miejsc wolnych. Jeżeli jeszcze do tej pory zastanawiasz się jak zorganizować swojemu dziecku czas w wakacje zadzwoń i zgłoś udział!!!

Ostatnie wolne terminy to:

5-7 lipca,
14-16 lipca,
30 lipiec- 1 sierpień,
22-24 sierpień,
26-28 sierpień.

Czekamy na twoje zgłoszenie!

Więcej informacji o zapisach- Link

czytaj więcej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,091,303 Unikalnych wizyt