Luty 24 2020 09:17:49
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,021
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,103
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,854
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,218
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,885
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,778
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,314
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,311
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,274
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,129
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,895
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,822
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,799
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,010
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,871
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,553
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,202
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,947
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,883
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,696
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Zagubieni w dżungli tajemnic
Turystyka nie tylko górskaUczestnicy projektu "Lost in the jungle of the unknown" będą odkrywać różne rejony Polski, nie ominą przy tym Dąbrowy.

W czwartek startuje projekt „Lost in the jungle of the unknown”. Jego uczestnicy, pochodzący z różnych krajów, będą odkrywać Polskę, a w tym również Dąbrowę.

Projekt stanowi element programu Summer University, realizowanego przez organizację AEGEE Europe. Jego głównym celem jest odkrywanie nieznanych terenów Polski (województwa śląskiego i małopolskiego) oraz centralnej Słowacji, wymiana kulturowa i językowa, integracja europejska, promowanie polskiej i słowackiej kultury oraz obyczajów. Innym z celów realizowanych dzięki projektowi jest promowanie tolerancji oraz nawiązanie pozytywnych relacji z osobami pochodzącymi z krajów całej Europy.

Początek przygody z dżunglą tajemnic rozpoczyna się 7 lipca w Katowicach. Tutaj podczas wielu gier i zabaw integracyjnych uczestnicy poznają innych zagubionych współtowarzyszy. W następnych dniach będą mieli okazję poznać inne miasta tj. Bytom, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Pszczynę, Zabrze czy Kraków. Główne atrakcje, które zostały zaplanowane to kopalnia "Guido" w Zabrzu, zagroda żubrów i przepiękny park w Pszczynie, kopalnia "Wieczorek" w Katowicach, kopalnia srebra w Tarnowskich Górach oraz muzeum Auschwitz.

Organizatorzy zadbali również o to, aby uczestnikom nie zabrakło wielu wrażeń podczas zabawy i relaksu planując m.in. pobyt w aqua parku i kręgielni Nemo w Dąbrowie Górniczej, ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek na Eurocampingu w Błędowie, wiele tematycznych imprez integracyjnych, grę miejską, European Night, Vampire (gra nocna) i wiele innych.

Natomiast na zakończenie pobytu w Polsce uczestnicy SU będą mieli okazję poznać tajemnice jednego z najbardziej znanych wśród Europejczyków polskich miast - Krakowa. 16 lipca uczestnicy SU udadzą się na Słowację, gdzie przemierzą dzikie tereny Bańskiej Szczawnicy oraz zwiedzą historyczną część Bratysławy.

Członkowie AEGEE z całej Europy organizują kilkadziesiąt Summer University w wielu atrakcyjnych kategoriach. Ok. 4000 studentów z ponad 30 krajów otrzymuje wyjątkową szansę uczestnictwa w 1 - 2 tygodniowych warsztatach poszerzających umiejętności oraz ukazujących wartościowe źródła inspiracji. Także w tym roku przygotowana została bogata oferta gwarantująca ogromny wybór miejsc docelowych i tematów takich jak języki, historia, sztuka, sport czy podróże. Poprzez zabawę oraz różne atrakcje przygotowane dla uczestników wcielane są w życie szczytne cele, między innymi integracja europejska, walka ze stereotypami kulturowymi oraz promowanie idei tolerancji, a także otwartości. Tegoroczny regionalny SU, trwający 15 dni i odbywający się pod nazwą „Lost in the jungle of the unknown”, organizowany jest przez członków anten polskiego i słowackiego Europejskiego Forum Studentów AEGEE (AEGEE Katowice oraz AEGEE Bratysława).

Cały projekt Summer University nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie partnerów AEGEE Katowice i licznych sponsorów. Wśród patronów honorowych na szczególne podziękowania zasługuje Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Wojewoda Śląski, Prezydent Bytomia, Prezydent Chorzowa, Prezydent Dąbrowy Górniczej, Prezydent Katowic, Prezydent Zabrza, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Oświęcimia, Burmistrz Pszczyny, Burmistrz Tarnowskich Gór, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Metropolia Silesia.

autor: Iwona Biegała
źródło: UM DG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.



zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,886,618 Unikalnych wizyt