Styczeń 29 2020 16:43:02
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 12,995
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,076
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,837
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,195
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,865
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,757
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,288
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,266
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,261
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,106
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,879
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,810
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,779
Prezentacja drużyny ... Czytano: 7,991
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,853
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,530
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,185
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,928
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,859
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,679
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Triathlon i trofea
TriathlonMiniony weekend był bardzo aktywny dla dąbrowskich triathlonistów. Zakończyli występy w cyklu imprez zaliczanych do Pucharu Moraw, wzięli też udział w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski.

W Hlucinie/k. Ostrawy w sobotę 6 sierpnia odbyły się ostatnie zawody z cyklu Morawskiego Pucharu, gdzie toczyła się walka nie tylko o zwycięstwo w tak prestiżowych zmaganiach, ale też o główne trofeum (Puchar Moraw).

105. zawodników w różnych kategoriach wiekowych rywalizowało w zawodach Velka Cena Ostravy, a wśród nich 5 naszych zawodników. Dorośli mieli do pokonania 700 m. pływania, 22 km. rower i 5 km. biegu.

Wcześniej wystartowała młodzież (na krótszych dystansach). Dąbrowski faworyt (Sebastian Grabis) pomylił trasę kolarską , ale i tak się "wybronił" i po dobrym biegu zajął III miejsce. Maksymilian Dudek zrobił dużą niespodziankę, bo po rowerze był wyraźnie na I miejscu, ale na biegu go troszeczkę "zatkało" i ostatecznie był II.

Nie zawiedli też dorośli. "Zrobili swoje", broniąc medalowych pozycji w całym cyklu. Wprawdzie Janusz Kornes w tych zawodach zajął dopiero V miejsce, ale w takiej stawce rywali to duży sukces. O pechu może mówić Tomasz Hajewski, który już na początku jazdy rowerem zaliczył upadek i....poobijany musiał wycofać się z zawodów. Jerzy Sufranowicz, zajmując w tych zawodach II miejsce, dobił rywali i zdecydowanie wygrał cały cykl Morawskiego Pucharu.

W klasyfikacji generalnej w Hlucinie wygrał Marek Olszewski z klubu Tus Neukolin Berlin, który swoją przygodę z triathlonem zaczynał u w Dąbrowie Górniczej.

Morawski Puchar rozgrywany był kwietnia do sierpnia. W sześciu zawodach wystartował ponad 300 uczestników z kilku państw. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja klubu TKKF "TRIAHLON" Dąbrowa Górnicza, którego wielu zawodników zakończyło udział na czołowych miejscach w generalnej klasyfikacji tej imprezy.

Zawody, wyjątkowe trudne ze względu na trasy kolarskich zmagań, oraz różne dystanse w różnych miastach Czech, bardzo urozmaiciły rywalizację. Nasi zawodnicy cały rok przygotowywali się do tych występów, co przyniosło efekt w bardzo dobrych wynikach.

W licznej ekipie dąbrowskich zawodników najlepiej wypadli :

Sebastian Grabis i Jerzy Sufranowicz, którzy zdecydowanie wygrali w swoich kategoriach. Drugie miejsca zajęli Przemysław Gągol i Mateusz Grabis, a Janusz Kornes był trzeci.

Miejsca pozostałych zawodników TKKF „TRIATHLON”:

Marcin Neuman - 4 m. ( młodzik )
Mariusz Kosowski - 5 m. ( junior )
Adam Heczko - 5 m. ( 20-29 lat )
Tomasz Hajewski - 8 m. ( 30-39lat )
Ryszard Wasilewski - 9 m. ( 50 lat )
Stanisław Filuś - 21 m. ( 40-49 lat )

7 sierpnia, w Konopiskach nieopodal Częstochowy, odbyły się jedyne zawodu z cyklu Pucharu Polski w Triathlonie zlokalizowano na południu naszego kraju. Wszystkie poprzednie rozgrywano w centralnej lub północnej części Polski, co wiązało się z dużymi kosztami startów (noclegi, wyżywienie, transport itp.) w przypadku udziału dąbrowskich zawodników. W Konopiskach pierwszy raz mogli wystąpić w znacznie mocniejszym składzie, wystartowało pięciu triathlonistów. A że nie był to tylko udział symboliczny świadczą wyniki w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych.

Na tych zawodach będących Finałem Pucharu Polski zaprezentowała się cała czołówka polskich triathlonistów. Uczestnicy mieli do pokonania 750 m. pływania, 23 km. rower i 5 km. bieg. Wystartowało 45. zawodników i 10. zawodniczek. Wygrał Przemysław Szymanowski (Akwedukt Kielce), a wśród kobiet pierwsza trasę pokonała Maria Pytel.

Zawodnicy z Dąbrowy wypadli znakomicie, zajmując kolejno: Janusz Kornes II m. (M-6), Ryszard Wasilewski II m. (M-8), Zbigniew Ginalski III m.(M-8) i Jerzy Sufranowicz III m. (M-7). Tomek Hajewski był V w swojej grupie wiekowej. Forma naszych zawodników jak widać znakomita tym bardziej, że część z nich startowała dzień wcześniej w Czechach.

autor: Dariusz Nowak
źródło: UM DG
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 5,863,359 Unikalnych wizyt