Luty 24 2020 09:22:37
Nawigacja
Szukaj
Kontakt

Dodaj link
Dodaj news
Dodaj artykuł

Ostatnie artykuły
Stacje napraw rowerów
Siłownia pod chmurką
UKS Pogoria
Siłownie i Fitness k...
Stowarzyszenie Rower...
Mamy na stronie
2367 newsów i 190 artykułów
Najczęściej czytane:
UKS Dąbrowiak Czytano: 13,021
Stadion i boisko tre... Czytano: 11,103
Zespół Szkół Sportow... Czytano: 10,854
LKS Promień Strzemie... Czytano: 10,218
III Półmaraton Dąbro... Czytano: 9,885
ZAPROSZENIE NA RODZI... Czytano: 9,778
Cabajewska Ewa - sia... Czytano: 9,314
Kawka Waldemar - tre... Czytano: 9,311
Białobrzeska Anna - ... Czytano: 9,274
Jacht Klub Pogoria 3 Czytano: 9,129
Siłownie i Fitness k... Czytano: 8,895
Kamila Ciba - ósma s... Czytano: 8,822
Sparing: MMKS Dąbrow... Czytano: 8,799
Prezentacja drużyny ... Czytano: 8,010
Koszykarze dąbrowski... Czytano: 7,871
Nowe pokolenie siatk... Czytano: 7,553
KIBICUJ (w) DĄBROWIE... Czytano: 7,202
Przeżyjmy to jeszcz... Czytano: 6,947
Młodziczki MKS Dąbro... Czytano: 6,883
Zawodnik, trener, ki... Czytano: 6,696
Najwięcej news'ów dodali:
   Zibar[2288]
   jpodsiadlo[37]
   Plazowicz[21]
   domino033[14]
   Szczepan[2]
   body academy[2]
   retrotenis[1]
   Piotr Laube[1]
   Endriu[1]
Ciekawe cytaty
Dąbrowski Klub Karate na bruku
Sporty walkiDąbrowski Klub Karate w tym roku świętuje 25-lecie swojej działalności. Wszystko jednak wskazuje na to, że jubileusz przyćmią kłopoty finansowe i lokalowe DKK. Przypomnijmy, od kilku lat między klubem, a władzami miasta narastał konflikt dotyczący bezumownego zajmowania lokalu w budynku Zespołu Szkół Sportowych oraz nieuregulowanych należności z tego tytułu.

W kwietniu br. zapadł prawomocny wyrok sądowy nakazujący DKK spłatę ponad 26 tys. zł z tytułu zajmowania pomieszczeń szkoły oraz odsetek i kosztów komorniczych (łącznie ok. 50 tys. zł). Klub został już eksmitowany z budynku ZSS przy ul. Chopina, gdzie dotychczas prowadził siłownię „Terminatus”. Znajdujący się tam sprzęt sportowy, należący do prywatnych firm (DKK był jedynie jego dzierżawcą) został zabezpieczony i czeka na właścicieli.

- Nie przeprowadziliśmy teraz naboru do klubu, nie mamy bazy treningowej. W tej sytuacji dotychczasowi członkowie odeszli do innych klubów i przestali płacić składki. Nigdy nie oddamy tych 50 tys. zł, bo po prostu ich nie mamy – nie ukrywa Artur Sroka, prezes DKK.

Radny Edward Bober uważa że znalezienie rozwiązania tej sytuacji zależy głównie od tego, czy gmina chce pomóc klubowi. - Szkoda, żeby ćwierćwiecze działalności na rzecz miasta zostało zaprzepaszczane. Myślę, że tę sprawę da się załatwić, znajdując mądre wyjście. Wina leży po obu stronach. Co będzie, jeśli DKK po prostu zmieni nazwę i zacznie działać pod innym szyldem? Niesmak pozostanie – twierdzi radny Bober.

Tymczasem dla Damiana Rutkowskiego, naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu sytuacja, w której znalazł się Dąbrowski Klub Karate jest niezrozumiała. - Gdyby faktycznie doszło do tego, że klub narobi sobie długów, a następnego dnia zmienia nazwę i działa dalej, byłby to bardzo zły przykład dla pozostałych stowarzyszeń. Inne organizacje starają się wypełnić każdy dzień dobrą pracą i utrzymać się na rynku. Dziwię się tej sytuacji. Za korzystanie ze sprzętu w siłowni była przecież odpłatność, były karnety dla członków. Nie wiemy, co się działo z tymi pieniądzmi, ale regulacja opłat w tych warunkach nie powinna być sztuką – podkreśla Rutkowski.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Kultury, Rekreacji i Sportu tylko część radnych poparła petycję do prezydenta Dąbrowy Górniczej o umorzenie całości lub części należności stowarzyszenia. - Podpisywanie się pod tym listem nie ma sensu. Po pierwsze w niezbyt dobrym świetle stawia prezydenta, który zgodnie z dyscypliną finansów publicznych musiał wystąpić na drogę sądową po należne miastu pieniądze, a po drugie nie może być tak, że klub nie reguluje opłat za prąd czy wodę w lokalu, który zajmuje. Teraz powinniśmy się zastanowić nie nad umorzeniem długu, ale nad tym jak pomóc klubowi w jego spłacie – przekonywał radny Krzysztof Tamborek.

Ostatecznie Tomasz Osuszek, przewodniczący Komisji Kultury, Rekreacji i Sportu zobowiązał się zorganizować spotkanie z prezydentem i przedstawicielami Dąbrowskiego Klubu Karate, by jak najszybciej znaleźć rozwiązanie problemu.

autor: Agnieszka Stefaniak - Zubko
źródło: sosnowiec.info.pl
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Pliki Cookies
Powitanie
Witam na stronie poświęconej sportom, rekreacji i turystyce w moim mieście. Na stronie są najnowsze informacje o imprezach dotyczących tych spraw ale zwłaszcza będę starał się zamieszczać wywiady i sylwetki ludzi którzy tworzą te wydarzenia lub w nich uczestniczą.zapraszam również do
"polubienia"


Google+
Dziękuję za pomoc w stworzeniu tej strony firmie


Polecane strony
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: kjazwinski
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 5,886,623 Unikalnych wizyt