Białobrzeska Anna - siatkarka MMKS/MKS Dabrowa Górnicza
Dodane przez Zibar dnia Marzec 22 2010 09:21:42
Urodziła się w Szczecinie 30 stycznia 1984 roku. Moim znakiem zodiaku jest wodnik.
Jestem wychowanką Chemika Police, gdzie pod swoją opiekę wziął mnie trener Marek Mierzwiński.

Dokładnie nie pamiętam, ale chyba w piątej klasie szkoły podstawowej zrobiłam pierwszy krok ku siatkarskiej karierze. Na początku biegałam długie dystanse. Na pewnej lekcji wf-u odbijałam sobie piłkę. Zauważył to pan Marek Mierzwiński i zaproponował abym przyszła na trening siatkarek. Zaproszenie przyjęłam. Na pierwszym treningu od razu wygrałam „małą grę” z koleżanką co poskutkowało tym, że rozpoczęłam regularne zajęcia. Przychodziłam na treningi codziennie, gdzie z zaangażowaniem wypełniałam polecenia szkoleniowca.
Ciężko powiedzieć dlaczego właśnie wybrałam siatkówkę. Myślę, że trener dobrze mnie zmotywował, a poza tym bardzo spodobała mi się ta dyscyplina.

Przebieg mojej kariery sportowej nie jest jakiś bujny. Początkowo długo grałam w Chemiku Police jako juniorka. Następnie po sąsiedzku przeniosłam się do Szczecina, gdzie miejscowy Piast był w I lidze. Później połowę sezonu spędziłam w Gedanii Gdańsk. Po rocznej przerwie zawitałam do Pszczyny, gdzie walczyłam na drugoligowych parkietach. Obecnie od trzech lat reprezentuję barwy dąbrowskiego MKS-u.

Podjęłam decyzję o grze w Dąbrowie Górniczej, ponieważ poszłam za głosem serca. tzn. chciałam być blisko mojego narzeczonego. Marcin jest siatkarzem, gdy grał w Jastrzębiu, to najbliższym jego klubu, reprezentującym zadowalający mnie poziom był właśnie MMKS. Do tego klubu „przygarnął” mnie trener Waldemar Kawka, wziął „kota w worku” (śmiech).
Marcin obecnie przeniósł się do Częstochowy, więc jesteśmy blisko siebie.

Moje osiągnięcia w karierze to: medale Mistrzostw Polski juniorek w hali jak i na plaży, dwa złote medale Mistrzostw Polskie seniorek w siatkówce plażowej, pierwszy z nich zdobyłam z Asią Kuchczyńską reprezentując gminę Rewal, a drugi z Dorotą Wojtczak w barwach MMKS-u, czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 23 „na plaży” rozegranych w Starych Jabłonkach, na Mistrzostwach Świata zajmowałam miejsca 9-12, awans do LSK.

Wolny czas spędzam z Marcinem, lubimy spacerować z naszym ukochanym psem Kalifem. Na nic innego obecnie nie mam czasu, gdyż albo jestem w aucie (dojazdy), albo trenuje w hali.

Najmilej wspominam....... Chyba nie ma takiej osoby, która ciężko trenując nie chciała by osiągnąć najwyższego celu w swojej dyscyplinie. Bardzo miło wspominam rywalizację w Mistrzostwach Polski „na plaży”, gdzie zostałam mistrzynią, oraz awans do LSK, tym bardziej, że nie byłyśmy faworytkami. I jeszcze ostatnią wygraną Marcina z Iskrą Odińcowo. (śmiech)

Najszybciej chcę zapomnieć o ubiegłym sezonie siatkówki plażowej. Był to bardzo słaby sezon w moim wykonaniu i chyba najgorszy jak do tej pory.

Wzór sportowca?..... Mój Marcin, Marcin Wika - AZS Częstochowa.

Należy mi życzyć dobrej postawy na boisku, oraz jeszcze niejednej wygranej w LSK.

Dąbrowskim kibicom dziękuję za doping. Jak do tej pory kibicują rewelacyjnie, oby było tak dalej. Chcę aby cały czas byli z nami, ponieważ bardzo nam pomagają.
Życzę im Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Kluby[edytuj]

Chemik Police
-2004Piast Szczecin
2004-2005 Gedania Gdańsk
2005-2006 PLKS Pszczyna
2006-2008 MKS Dąbrowa Górnicza,
2009-UKS MOSiR Jasło

Osiągnięcia

Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej 2003, 2005
Awans z MKS-em do LSK

Autor: Andrzej Nowak
Źródło: inf. własna.