KS Unia Z±bkowice
Dodane przez Zibar dnia Marzec 22 2011 09:44:49


Barwy: biało-niebieskie
Adres: Zwycięstwa, D±browa Górnicza
WWW: http://ks-unia.blog.onet.pl (nieoficj.)
Stadion: pojemno¶ć - 1.200 miejsc / o¶wietlenie - brak / boisko - brak danych
Prezes: Jarosław Zagajski
Kierownik klubu: Marcin Okularczyk
Trener: Artur Mosna

Poprzednicy
Prezes: Marek Nanu¶
Trener: Piotr Pier¶cionek

Historia
Rok założenia: 1922
Unia Z±bkowice to klub piłkarski w D±browie Górniczej Z±bkowicach. Klub założony został w 1922 roku pod nazw± Orzeł Z±bkowice. Skupiał miło¶ników sportu z Zakładu Tworzyw Sztucznych „Erg” i kolei. Baza klubu rozwijała się na terenie zajmowanym do dzi¶, przy Alei Zwycięstwa (dawniej Wyzwolenia). Prowadzone były sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego, koszykówki oraz siatkówki. Do dzi¶ pozostała tylko sekcja piłkarska.

W 1974 roku oddano do użytku stadion sportowy z dwiema pełnowymiarowymi płytami do gry w piłkę nożn± oraz budynek zaplecza. Je¶li chodzi o sekcję siatkarsk± to szczególne zasługi dla jej rozwoju wnie¶li Kazimierz Falfus, Waldemar Wspaniały, Kazimierz Murzyn, Małgorzata Sromek. W latach sze¶ćdziesi±tych drużyna uzyskała lokatę pozwalaj±c± na awans do I ligi.

Powyższe informacje pochodz± ze strony http://www.90minut.pl je¶li s± w nich zawarte złe informacje lub posiadasz inne albo chciałby¶ je uzupełnić i stać się współautorem tego działu proszę o kontakt mailowy: kontakt@sportowa.dabrowa.pl