Sparing: MMKS D±browa Górnicza wygrywa z MOSIR Mysłowice
Dodane przez Zibar dnia Marzec 16 2010 10:59:52
19.04.2007

Siatkarki MMKS D±browa Górnicza po obozie w Brennej rozegrały serię meczów sparingowych. Po porażkach z Muszyniank± Muszyn± 0:4 i 0:4 kolejnym rywalem była drużyna MOSiR Mysłowice.

Mecz miał na celu sprawdzenie wszystkich zawodniczek występuj±cych w obu drużynach oraz rozegranie różnych elementów gry w każdej z drużyn. Miejscowa drużyna pokazała ciekaw± i kombinacyjn± grę, choć w secie drugim długie przestoje spowodowały, że set ten został rozstrzygnięty na korzy¶ć drużyny z Mysłowic. Obie drużyny graj± o inne cele d±browianki walcz± o awans do LSK, a drużyna Mysłowic o awans do 1 ligi. Droga do promocji
dla obu drużyn jest dosyć daleka.

Zapytany po meczu o formę i plany na przyszło¶ć trener d±browianek Waldemar Kawka powiedział: "Po solidnym przepracowaniu obozu w Brennej po naszych zawodniczkach widać było, że nie maj± jeszcze takiej formy jakiej wszyscy życzyliby¶my sobie, dlatego w dniu dzisiejszym celowo zagrali¶my ze słabszym rywalem. Przygotowania id± zgodnie z planem, a efekty i dobra gra zespołu przyjd± na play-off. Zamierzamy jeszcze rozegrać dwa- trzy mecze sparingowe po to aby drużyna nie wypadła z rytmu meczowego. Sokół Chorzów - to trudny przeciwnik i podchodzimy do tych meczy z dużym zaangażowaniem i pełnym szacunkiem do rywala, nie może być mowy o lekceważeniu przeciwnika. W tej fazie gry pozostały cztery najlepsze drużyny tej ligi i nie ma drużyn słabych."

MMKS D±browa Górnicza - MOSiR Mysłowice 4:1 (25:18, 20:25, 25:12, 25:19, 25:20)

MMKS: Ewelina Sieczka, Krystyna Tkaczewska (libero), Karolina Pazderska, Andrea Pavelkowa, Urszula Jędrys-Szynkiel, Izabela Kunc, Małgorzata Wilczyńska, Anna Białobrzeska, Małgorzata Lis, Ewa Matyjaszek

MOSIR Mysłowice: Gałek (Libero), Bojdak, Klocek, Lichnowska, Baran, Bawoł, Hyla, Adamska, Najmrocka, Boroń, Glik

Autor: Robert Sarna
¬ródło: Siatka.org