Regaty mimo niepogody
Dodane przez Zibar dnia Sierpień 30 2012 08:41:01
Nienajlepsza pogoda niestety odstraszyła wiele osób, więc nad Pogori± nie było mowy o tłumach. Mimo to w sobotnich charytatywnych regatach kajakarskich wystartowało 8 załóg.
Tre¶ć rozszerzona
Nienajlepsza pogoda niestety odstraszyła wiele osób, więc nad Pogori± nie było mowy o tłumach. Mimo to w sobotnich charytatywnych regatach kajakarskich wystartowało 8 załóg.


W czasie imprezy zbierano ¶rodki na leczenie Karoliny Dzienniak, d±browianki choruj±cej na nowotwór mózgu. Na ten cel przekazano opłaty startowe, prowadzona była również zbiórka pieniędzy.


W zmaganiach uczestniczyły drużyny dwuosobowe. Zawodnicy mieli do pokonania 600 m. Ruszali na wysoko¶ci molo, płynęli wzdłuż plaży, po 300m. nawracali przy bojach, po tym finiszowali w miejscu startu. W każdym wy¶cigu startowały dwie osady. Zwycięzcy eliminacji przeszli do półfinałów, których triumfatorzy zmierzyli się w finale. Najlepszy okazał się duet Tomasz Hamulski i Piotr Majcher, który wygrał z dwójk± Mateusz Langier, Adam Bana¶.


Oprócz zawodów, nie zabrakło innych atrakcji. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt straży pożarnej, zasi±¶ć w wozie bojowym i przymierzyć mundur. Odbył się pokaz psów ratowniczych, zobaczyć można było również symulowan± akcję WOPR.


Choć uczestników i spacerowiczów nie było zbyt dużo, zabawa się udała. Konto na leczenie Karoliny powiększyło się o 745 zł.


Głównym organizatorem był Komitet na rzecz pomocy Karolinie Dzienniak. Impreza odbyła się przy wsparciu: Centrum Sportu i Rekreacji w D±browie Górniczej, WOPR w D±browie Górniczej, Sekcji Psów Ratowniczych WOPR w D±browie Górniczej, wypożyczalni sprzętu pływaj±cego „Marina”, Ochotniczej Straży Pożarnej Wojkowice, Ochotniczej Straży Pożarnej Łosień i d±browskiego Urzędu Miejskiego. Podziękowania należ± się również Kłakowi ze stowarzyszenia Odfronu, który wcielił się w rolę konferansjera. Zadebiutował jako sprawozdawca sportowy, spisał się bardzo dobrze.

autor: Przemysław Kędzior
Ľródło: UM DG