Trwają zapisy do wzięcia udziału w grze terenowej
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 04 2012 06:50:27
Fundacja Godne Życie zaprasza młodzież w wieku od 10-16 lat do udziału w grze „Tropiciele Śladów Historii”. Questing odbędzie się 7 września w godzinach 15:00-17.00. Zbiórka w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej, we wnęce naprzeciwko placu zabaw.
Treść rozszerzona
Fundacja Godne Życie zaprasza młodzież w wieku od 10-16 lat do udziału w grze „Tropiciele Śladów Historii”. Questing odbędzie się 7 września w godzinach 15:00-17.00. Zbiórka w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej, we wnęce naprzeciwko placu zabaw.

„Niniejszy questing pozwoli nam odkryć choć fragment wydarzeń zapisanych na kartach historii, jakie miały miejsce na terenie naszej wyjątkowej Dabrowy Górniczej. ”- mówi otwierające grę wprowadzenie.

Celem przygotowanej przez Fundację Godne Życie zabawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży wiedzy historycznej związanej z centrum Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy, posługując się mapką otrzymaną od organizatorów, mają za zadanie odwiedzić wszystkie zaznaczone na niej punkty, jednocześnie znajdując odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości miasta. Na mecie niecodziennych podchodów znajdować się będzie skarb, a na zwycięzców questingu czekać będą nagrody. O kolejności zajmowanych na finiszu zabawy miejsc decydować ma liczba uzyskanych punktów z udzielonych poprawnie odpowiedzi oraz czas pokonania wyznaczonej trasy.

Co to właściwie jest questing? Najczęściej spotykane polski odpowiednik na to określenie to „turystyka z zagadkami”. Jest to połączenie harcerskich podchodów z grami terenowymi, na mecie których znajduje się skarb do odnalezienia. „Questing, to coś więcej niż zwykłe podchody. To szlak pozwalający młodym mieszkańcom miasta odkryć nie tylko ukryte na mapie miejsca, ale umożliwiający odnalezienie tożsamości Dąbrowy Górniczej. Poznanie takiej tożsamości miejsca wymaga spojrzenia na dziedzictwo kulturowe miasta przez pryzmat własnych doświadczeń ”- mówi pani Małgorzata Wawrzyńczak, kierowniczka jednej z placówek Fundacji Godne Życie, organizatorka zabawy.

Zapisy do wzięcia udziału w questingu prowadzone są drogą elektroniczną pod adresem mailowym Fundacji Godne Życie: biuro@fundacjagodnezycie.eu oraz poprzez osobiste zgłoszenie pół godziny przed rozpoczęciem zabawy (godz. 14:30).

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia questingu na termin 14 września. Godziny nie ulegną zmianie.Gra opracowana została we współpracy z Muzeum Miejskim „Sztygarka” w ramach projektu pn. „Sportowe wakacje z Fundacja Godne Życie” współfinansowanego ze środków urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

autor: Marta Bukowska
źródło: inf. własna