Triathlonowy narybek
Dodane przez jpodsiadlo dnia Listopad 18 2012 09:45:13
Przy naszym klubie w październiku powstała eksperymentalna grupa treningowa. Główną część tej grupy stanowią przedszkolaki, które zaczęły swoją przygodę z triathlonem od pływania. Przedszkolaki poprzez zabawy oswajają się z wodą, poznają zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie i poznają pierwsze tajniki pływania, natomiast grupa starsza-dzieci w wieku 8-11 lat- już ostro trenuje doskonaląc sportowe techniki pływania.
Treść rozszerzona
Przy naszym klubie w październiku powstała eksperymentalna grupa treningowa.
Główną część tej grupy stanowią przedszkolaki, które zaczęły swoją przygodę z triathlonem od pływania. Przedszkolaki poprzez zabawy oswajają się z wodą, poznają zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie i poznają pierwsze tajniki pływania, natomiast grupa starsza-dzieci w wieku 8-11 lat- już ostro trenuje doskonaląc sportowe techniki pływania.

Nasi najmłodsi adepci oprócz zajęć na pływalni będą również zajmowali się bardziej lądową częścią triathlonu. Już w grudniu (1.12 Czeladź) planujemy dla nich pierwszy start w zawodach biegowych. Podobne inicjatywy pozwolą nam bardziej skonsolidować "grupę triathlonistów" co wpłynie pozytywnie na dalszą pracę. Na wiosnę z tego "narybku" klub może mieć wiele pociechy, a najmocniejsi sprawdzą się w pierwszych zawodach nowego sezonu.

Z uwagi na to, iż zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością, a chętnych do uprawiania tej arcytrudnej dyscypliny jest coraz więcej i biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy dąbrowskich triathlonistów nie wykluczamy, że w niedługim czasie powstanie kolejna grupa przez co zwiększy się popularność triathlonu w naszym mieście i nie tylko.

autor: Jan Podsiadło
źródło: TKKF Triathlon