Turniej Beach Soccer!!
Dodane przez Zibar dnia Lipiec 13 2010 10:11:31
W dniu 04.07.2010 roku część piłkarzy Unii Dąbrowa Górnicza wzięło udział w II Otwartym Turnieju Mistrzostwa Śląska w Piłce Nożnej plażowej. Na pięknym obiekcie sportów letnich w Mysłowiach nasza drużyna wystąpiła w turnieju pod nazwą "Strzmieszyce Boys" . Organizatorem Imprezy było Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Szóstka”, które za priorytet stawia sobie rozwój Futsalu i Beach Soccera w Polsce.
Treść rozszerzona
II Otwarte Mistrzostwa Śląska w Piłce Nożnej Plażowej

W dniu 04.07.2010 roku część piłkarzy Unii Dąbrowa Górnicza wzięło udział w II Otwartym Turnieju Mistrzostwa Śląska w Piłce Nożnej plażowej. Na pięknym obiekcie sportów letnich w Mysłowiach nasza drużyna wystąpiła w turnieju pod nazwą "Strzmieszyce Boys" . Organizatorem Imprezy było Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Szóstka”, które za priorytet stawia sobie rozwój Futsalu i Beach Soccera w Polsce. W turnieju tym wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały drużyny Szóstki Junior Będzin, Strzemiszyce Boys oraz Jesiony Tychy. W grupie B bój toczyły zespoły Szóstki Będzin, Mielnium Gliwice i MKF 99 Grajów. Rozgrywki grupowe były bardzo widowiskowe. Grupę A wygrała drużyna Jesiony Tychy z dorobkiem 6 punktów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Szóstki Junior Będzin z 3 punktami- i to właśnie te dwa zespołu uzyskały awans do półfinałów. Drużyna Strzemieszyce Boys zajęła 3 miejsce i zagra w meczu o 5 miejsce

Grupa B była bardziej wyrównana niż A, ponieważ o awansie do kolejnej fazy turnieju decydował bilans bramek, gdyż każda z drużyna zgromadziła po 3 punkty. A więc z pierwszego miejsce awansowała drużyna Milenium Gliwice, z drugiego Szóstka Będzin, natomiast drużynie MKF 99 Grajów musiało zadowolić zajęcie 3 miejsca i możliwość gry o 5 miejsce w turnieju z Strzemieszyce Boys.

Spotkania półfinałowe byly bardzo zacięte. Każda z drużyn nie chciał przegrać swojego meczu. W pierwszym zmierzyły się drużyny Jesionów Tychy z Szóstką Będzin. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3, a w rzutach karnych ekipa z Będzina była lepsza, które nie myliła się na linii 9 metra. Drugi półfinał był również zacięty jak pierwszy. Na przeciwko siebie stanęły drużyny Szóstki Junior Będzin i Mielnium Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 6:6, i o wyłonieniu drugiego finalisty musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Gliwic.

W meczu o V miejsce pomiędzy zespołami ze Strzemieszyc i Grajowa górą byli Strzemieszyczanie wygrywając 5:4. W meczu o III miejsce zmierzyli się ekipy Szóstki Junior Będzin i Jesiony Tychy, gdzie lepszą drużyną okazał się zespół Szóstki Junior Będzin. W Finale spotkały się ekipy Mielnium Gliwice i Szóstki Będzin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a więc trzeba było rozegrać serię rzutów karnych. Gdzie lepszymi strzelcami rzutów karnych okazał się zespół z Gliwic pokonując Szóstkę.

Grupa A:

Szóstka Junior – Boys Strzemieszyce 6:4 - bramki: Broniszewski, Wołczyk, Kulig, Topolski
Boys Strzemieszyce – Jesiony Tychy 4:9 Bramki: Wołczyk, Kulig, Rad 2x
Jesiony – Szóstka Junior 4:0

Grupa B

Szóstka – Milenium Gliwice 0:3
Szóstka – MKF 99 Grajów 5:1
Milenium – MKF 99 1:2

Półfinały

Jesiony – Szóstka 3:3 k.0:1
Milenium – Szóstka Junior 6:6 k.1:0

Mecz o V miejsce

Strzemieszyce Boys – MKF 99 Grajów 5:4 bramki: Wołczyk 2x, Topolski, Broniszewski, Kulig

Mecz o III miejsce

Szóstka Junior – Jesiony 3:2

Mecz o I miejsce

Milenium – Szóstka 2:2 k.1:0


Najlepszy Zawodnik – Dawid Burzawa (Milenium)

Najlepszy Bramkarz – Jan Zachariasz (MKF 99)

Najlepszy Strzelec – Machał Słonina (Jesiony) – 8 bramek

Skład Strzemieszyce Boys: Mateusz Bruś, Adrian Piątek( C), Szymon Topolski, Przemek Wołczyk, Michał Broniszewski, Bartek Odrobina, Łukasz Gręda, Krystian Kowalczyk, Grzegorz Rad, Oskar Kulig.

autor: Wolek1992
źródło: K.S. Unia