Maja najlepsza!
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 10 2013 06:46:22
Sopot był dla niej szczęśliwy. A może to Maja przyniosła szczęście Sopotowi? Właśnie wróciła z rozgrywanych od 6 do 8 września na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zawodów Supermasters. Wróciła jako najlepsza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej.

Treść rozszerzona
Sopot był dla niej szczęśliwy. A może to Maja przyniosła szczęście Sopotowi? Właśnie wróciła z rozgrywanych od 6 do 8 września na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zawodów Supermasters. Wróciła jako najlepsza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!

Sopocki turniej wieńczył zmagania sezonu letniego czterech roczników 11-, 12-, 13- i 14latków. Polski Związek Tenisowy do udziału w nim zaprosił 64 zawodniczek i zawodników z każdego rocznika, po ośmiu z pierwszych z list klasyfikacyjnych.

- zawody rozgrywane były systemem trójfazowym. Na początku rozgrywki toczyły się w dwóch grupach czteroosobowych systemem każdy z każdym. Następnie odbyły się półfinały i gra o miejsca od 5 do 8, trzecia faza to już finały i gra o miejsca 3 i 4 - opowiada trener Paweł kałuża.

W kategorii do lat 12 wystartowała dąbrowianka Maja Chwalińska, która znalazła się w grupie B i wygrała wszystkie trzy mecze z Julią Wędrochą 6:1, 6:1, Martyną Kubką 6:0, 6:1 oraz Weronką Baszak 6:3, 6:4.

W półfinale Maja spotkała się ze Stefanią Rogozińską-Dzik trenującą w słynnej Akademii Nicka Bolleteriego na Florydzie, dąbrowianka pewnie wygrała 6:4, 6:1.

- W niedzielnym finale na korcie centralnym w Sopocie, na którym dziewięć lat temu swój pierwszy zawodowy turniej wygrał Rafael Nadal, Maja spotkała się z Igą Świątek koleżanką z reprezentacji i nr 1 w Polsce - relacjonuje trener. - Mecz finałowy był świetnym, pasjonującym widowiskiem. Dziewczyny zaprezentowały bogaty repertuar umiejętności technicznych, wykazały się dużą wiedzą taktyczną, a sprawność fizyczna i psychiczna była na najwyższym poziomie.

- Ostatecznie mecz wygrała Maja w trzech setach 2:6, 6:4, 10:8 i udowodniła, że w tenisa gra się rakietą, ale wygrywa głową sprawiając wielką radość wszystkim swoim kibicom - z dumą podkreśla Paweł Kałuża.

Końcowa Klasyfikacja Turnieju Supermasters PZT do lat 12
Maja Chwalińska (Dąbrowa Górnicza)
Iga Światek (Warszawa)
Stefania Rogozińska-Dzik (Warszawa)
Weronika Baszak (Wrocław)
Aleksandra Nadajewska (Piotrków Trybunalski)
Martyna Kubka (Zielona Góra)
Julia Wędrocha (Chorzów)
Weronika Pociej (Warszawa)

Triumfatorami w poszczególnych rocznikach zostali: Emma Zakordoniec, Izabela Kunat, Maja Chwalińska, Aleksandra Wierzbowska, Konrad Fryze, Tomasz Dudek, Michał Matuszewski i Mikołaj Lorens.

źródło/foto: UM DG