Absolwent ZSS Łukasz Chmiel Mistrzem Polski Seniorów w pływaniu!
Dodane przez Zibar dnia Styczeń 10 2014 07:06:34
Treść rozszerzona
Podczas Mistrzostw Polski Seniorów / 19-22.12.2013 /, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim Łukasz Chmiel zdobył złoty medal w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym. Łukasz zdeklasował rywali w wyścigu finałowym, a osiągnięty rezultat 0:53,48 jest gorszy jedynie o 0,3 sekundy od Rekordu Polski Seniorów. „Chmielu” ścigał się również w wyścigu finałowym 100 metrów stylem motylkowym, w którym uplasował się na VI miejscu / czas 0:53,09 /.

Łukasz Chmiel jest studentem AWF Katowice, na co dzień trenuje jednak z grupą pływaków z Dąbrowy Górniczej pod okiem trenera Mariusza Waliczka.

W mistrzostwach startowali także najzdolniejsi pływacy – uczniowie ZSS Dąbrowa Górnicza: Anna Teresko, Marta Śliwińska, Dawid Falis, Axel Brzostowski, Bartosz Katolik, Dawid Nowodworski, Bernard Filek, Marcin Zwoliński i Szymon Juchno. Podopieczni trenerów Ewy Hofman i Mariusza Waliczka pomimo doskonałych rezultatów nie zdołali zakwalifikować się do wyścigów finałowych.

Warto dodać, iż wynik Łukasza Chmiela znalazł się wśród 10 najbardziej wartościowych całej imprezy!!!