Wielki Szlem Mai
Dodane przez Zibar dnia Kwiecień 16 2014 13:20:10
Maja będzie grała na Wielkim Szlemie!Dąbrowianka Maja Chwalińska wygrała polskie eliminacje turnieju „LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the Road to the French Open”. Zawody odbyły się w klubie TUAN CLUB SPORT & SPA w Piasecznie.
Treść rozszerzona
Maja będzie grała na Wielkim Szlemie!Dąbrowianka Maja Chwalińska wygrała polskie eliminacje turnieju „LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the Road to the French Open”. Zawody odbyły się w klubie TUAN CLUB SPORT & SPA w Piasecznie.Polski Związek Tenisowy zaprosił osiem najlepszych dziewczynek urodzonych po 31 maja 2001 roku: Maję Chwalińską, Stefanię Rogozińską-Dzik, Aleksandrę Wierzbowską, Nikolę Okopniak, Aleksandrę Nadajewską, Aleksandrę Lewandowską, Kaję Chmielowską oraz Aleksandrę Bator.Dąbrowianka Maja Chwalińska wygrała polskie eliminacje turnieju „LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the Road to the French Open”. Zawody odbyły się w klubie TUAN CLUB SPORT & SPA w Piasecznie.
Polski Związek Tenisowy zaprosił osiem najlepszych dziewczynek urodzonych po 31 maja 2001 roku: Maję Chwalińską, Stefanię Rogozińską-Dzik, Aleksandrę Wierzbowską, Nikolę Okopniak, Aleksandrę Nadajewską, Aleksandrę Lewandowską, Kaję Chmielowską oraz Aleksandrę Bator.

- Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, zasady gry opracowała Francuska Federacja Tenisa, mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów - wyjaśnia Paweł kałuża, trener dabrowianki. - Przy stanie 4:4 obowiązywał tie-break. W przypadku stanu 1:1 w setach również rozgrywany był tie-break do 7. W każdym gemie w sytuacji równowagi gracz który wygrał jeden punkt wygrywał gema (system No-Ad).

Maja w ćwierćfinale pokonała Aleksandrę Lewandowską 4:0, 4:1, w półfinale Aleksandrę Wierzbowską 5:3, 4:0, a w finale wygrała z Stefanię Rogozińską-Dzik 4:0, 4:2 i w nagrodę pojedzie do Paryża, reprezentować Polskę w międzynarodowym finale turnieju.

Będzie jedną z 16 zawodniczek z 16 krajów. Turniej odbędzie się w dniach 26 maja – 1 czerwca 2014 roku w trakcie turnieju Roland Garros.

W tak zwanym międzyczasie Maja przygotowując się do turnieju w Piasecznie (11-12 kwietnia) wygrała turniej do lat 18 w czeskim Roznovie (5-7 kwietnia).

A Maja po raz kolejny pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Gratulujemy tenisistce i trenerowi!
Trzymamy kciuki za kolejne turnieje.

źródło: UM DG