Maja dodarła do półfinału
Dodane przez Zibar dnia Czerwiec 04 2014 07:43:33
Polka dotarła do półfinału, gdzie uległa Włoszce Federice Rossi 2:4, 3:5. Po sobotnim finale wszystkie uczestniczki turnieju wraz ze swoimi opiekunami (opiekunem Mai w Paryżu jest Piotr Szczypka) wybierają się na turniej wielkoszlemowy Roland Garros, a dokładnie na kort Philippe Chatrier na mecz Gaela Monfilsa z Fabio Fogninim.
Treść rozszerzona
Polka dotarła do półfinału, gdzie uległa Włoszce Federice Rossi 2:4, 3:5. Po sobotnim finale wszystkie uczestniczki turnieju wraz ze swoimi opiekunami (opiekunem Mai w Paryżu jest Piotr Szczypka) wybierają się na turniej wielkoszlemowy Roland Garros, a dokładnie na kort Philippe Chatrier na mecz Gaela Monfilsa z Fabio Fogninim.Gratulujemy bardzo udanego turnieju!Maja Chwalińska urodzona 11 października 2001 jest mieszkanką Dąbrowy Górniczej, reprezentuje klub BKT Advantage Bielsko Biała.

Na co dzień trenuje w Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, oprócz pomocy lokalnych sponsorów również miasto wspiera jej karierę poprzez ufundowane stypendium. Maja gra lewą ręką (oburęczny bekhend), a jej styl został uznany za bardzo wszechstronny o czym pewnie przekonały się już jej koleżanki z kortu.

Przypomnijmy, iż Maja została zwyciężczynią polskich eliminacji Longines Future Tennis Aces zorganizowanych w podwarszawskim klubie Tuan.

Wczorajszy dzień był intensywny dziewczyny trenowały dwa razy dziennie, a gościem była mistrzyni Wimbledonu 2013 Marion Bartoli. Była tenisistka poodbijała z każdą z uczestniczek turnieju finałowego. Maja pokazała Marion, że kombinacja dwóch uderzeń skrót i lob nie jest jej obca.

Wieczorem odbyło się uroczyste losowanie, którego gościem był Michael Chang zwycięzca wielkoszlemowego French Open z 1989 roku. Amerykański tenisista pochodzenia chińskiego wylosował przeciwniczkę Mai, którą okazała się Jiaqi Wang z Chin.

Za naszą Mają już pierwsze zwycięstwo 4/1, 4/1 nad reprezentantką Chin. Kolejne to wygrana z Australijką 5/3, 4/0!

Mecz ćwierćfinałowy udowodnił, że dąbrowianka jest pewna swoich możliwości i umiejętności. Grając wszechstronnie, zmieniając prędkość, długość, wysokość, kierunek piłek, chodząc do siatki na woleja od stanu 3:3 w pierwszym secie nie dała pograć potężnej Australijce.

Polka dotarła do półfinału, gdzie uległa z Włoszką Federicą Rossi 2:4, 3:5. Mecz został okrzyknięty przedwczesnym finałem, zawodniczki zaprezentowały regularność w grze, precyzje gry, różnorodność/kreatywność w grze, przyspieszały i zwalniały tempo gry, wykorzystywały swoje silne strony i słabe strony przeciwnika. W drugim półfinale wygrała Rosjanka Daria Frayman w trzech setach z Niemką Luisą Meyer auf der Heide.

Longines Future Tennis Aces 2014 Roland Garros zwyciężyła Włoszka Frederica Rossi 4:2, 4:2 z Rosjanką Darią Frayman.

źróło: tenisjunior.pl