Mistrzostwo Polski dla Jerzego Sufranowicza !
Dodane przez Zibar dnia Sierpień 07 2014 10:54:07
Przez dwa dni (2 i 3 sierpnia) stolicą polskiego triathlonu była Rawa Mazowiecka, gdzie odbywał się cykl zawodów triatlonowych. Głównym startem były mistrzostwa Polski weteranów na dystansie olimpijskim (1500m x 40km x 10km) oraz puchar Polski elity na tym samym dystansie rozegrane w niedzielę. Ze znakomitą formą trafił Jurek Sufranowicz, który miał swój dzień i pokonując wielu rywali zdobył kolejny tytuł mistrza Polski.
Treść rozszerzona

W stawce 230 zawodników wystartowało 5. zawodników z KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza. Trzech walczyło w mistrzostwach Polski, a dwóch w pucharze. Jako że ranga imprezy była najwyższej kategorii, były to jedne z głównych zawodów dla naszych zawodników w tym roku. Walka na trasie była bardzo zacięta. Żar lał się z nieba, dla tego nie wszyscy wytrzymali trudy wyścigu i nie mogli być zadowoleni ze startu. Ze znakomitą formą trafił Jurek Sufranowicz, który miał swój dzień i pokonując wielu rywali zdobył kolejny tytuł mistrza Polski na dystansie olimpijskim (kat. 60lat). Janusz Kornes (kat. 40lat) wykonał swój plan i zajął 8 miejsce podobnie jak najstarszy nasz zawodnik Zbigniew Ginalski. Zadowolony był też Adam Heczko, który w pucharze Polski był 20 i z czasem 2;17,47 był najlepszym naszym zawodnikiem. Tomasz Hajewski "bardzo cierpiał" na biegu i nie był zadowolony ze startu i wyniku, ale dzielnie walczył aby ukończyć zawody.

Jerzy Sufranowicz na mecie bardzo zadowolony powiedział: "20 lat czekałem na kolejny tytuł i koszulkę mistrza Polski. Było bardzo ciężko (pogoda), ale wiedziałem że jestem dobrze przygotowany co potwierdzały wcześniejsze starty oraz że forma rośnie na TEN DZIEŃ".

źródło: TKKF TRIATHLON DG