Zburzyli historyczny stadion
Dodane przez Zibar dnia Sierpień 13 2014 13:03:27
Na terenach rekreacyjno-sportowych, na których dawniej funkcjonował klub piłkarski Zagłębianka (następnie Zagłębiak) Dąbrowa Górnicza miało zostać wybudowane osiedle. Mimo upływu czasu żadna zabudowa mieszkalna tam nie powstała.
Treść rozszerzona
Na terenach rekreacyjno-sportowych, na których dawniej funkcjonował klub piłkarski Zagłębianka (następnie Zagłębiak) Dąbrowa Górnicza miało zostać wybudowane osiedle. Mimo upływu czasu żadna zabudowa mieszkalna tam nie powstała.Na początku 2012 roku działki, znajdujące się na pograniczu dębowego miasta i Będzina, na których wtedy znajdowały się jeszcze pozostałości po klubie sportowym (między innymi: obskurny budynek, zardzewiała wieża zegarowa, basen, ścianka do tenisa ziemnego, czy zdewastowane ławki dla kibiców), zostały wystawione na sprzedaż, jednak postępowanie przetargowe nie przyniosło zamierzonego efektu, bowiem na kupno tych terenów nie zdecydował się żaden z potencjalnych inwestorów. - Stadion jest w bardzo złej kondycji i jest po prostu zaniedbany. W mieście mamy wyremontowany obiekt przy Konopnickiej, na osiedlach i przy szkołach są remontowane lub powstają nowe boiska. Stadion przy Siemońskiej jest na uboczu, a koszty jego renowacji byłyby bardzo duże - mówił nam w lutym 2012 roku Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Wówczas w mieście podjęto decyzję o rozbiórce zrujnowanej infrastruktury oraz uporządkowaniu tego terenu. Wkrótce działki znów zostaną wystawione na sprzedaż. - Wszystko wskazuje na to, że ponowne postępowanie przetargowe w tej sprawie rozpocznie się w połowie sierpnia - zapowiedział Bartosz Matylewicz.

Obiekt wielokrotnie padał łupem złodziei, podpalaczy oraz miłośników spożywania napojów wysokoprocentowych. Sugerowano nawet, że pożary budynku nie były przypadkowe i rzekomo miały obniżyć cenę sprzedawanej nieruchomości. Miasto zabezpieczyło budynek, a cała sprawa trafiła do prokuratury, która umorzyła postępowanie. Dawniej obiekt był własnością Kopalni Węgla Kamiennego Generał Zawadzki, na którym swoje spotkania rozgrywali piłkarze Zagłębianki Dąbrowa Górnicza. Później w klubie utworzono również sekcję kobiecą, która przy Siemońskiej wywalczyła mistrzostwo kraju. Początki Zagłębianki datuje się na okres 1911-1915, a jego koniec na lata dziewięćdziesiąte, kiedy to doszło do fuzji z miejscowym Zagłębiakiem.

autor: sportowezaglebie.pl