Na sportowo
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 12 2014 12:03:12
Na najbliższy weekend można będzie pojeździć na rolkach i rowerze na Pogoriach, popatrzeć na modele na uwięzi w parku Hallera a najmłodsi będą mogli pobiec w Biegu Skrzata i innych imprezach towarzyszących maratonowi w ramach IV edycji Dębowego Maratonu Rolkowo-Rowerowego.
Treść rozszerzona
Na najbliższy weekend mamy jeszcze jedno zaproszenie dla miłośników sportowej rywalizacji. Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę ( 10.00 -16.00) w parku Hallera, na terenie toru modelarskiego przeprowadzone zostaną „Otwarte ogólnopolskie zawody modeli latających na uwięzi – VII Memoriał Jana Jóźwiaka w klasie F2A, Rodeo, F2A/M i F2C”. Konkurencja niezwykle dynamiczna i widowiskowa. Kibiców zapraszać nie musimy, polecamy natomiast wszystkim spacerowiczom, by w ramach weekendowych wypadów do parku zajrzeli także w okolice kręgu modelarskiego i zobaczyli wyczyny mistrzów dyscypliny.



Sport i kultura idą u nas w parze. A o tym, że tak jest można się przekonać każdego dnia. Zbliżająca się niedziela dostarczy wielu wrażeń zarówno miłośnikom sportowych emocji, jak i kultury wyższej. Każdy będzie mógł znaleźć odpowiednią rozrywkę. Najlepiej oczywiście zabrać ze sobą bliskich, rodzinę czy przyjaciół, bo każdy będzie dobrze się bawił.

Przedpołudnie i wczesne godziny popołudniowe spędzamy na świeżym powietrzu, aktywnie nad Pogorią III. O 11.00 w ramach IV edycji Dębowego Maratonu Rolkowo-Rowerowego w wielkim wyścigu na trasie 5,5 km zmierzą się rolkarze. Po nich o 13.00 do rywalizacji przystąpią rowerzyści. Uczestnicy maratonu sprawdzą się na dłuższym odcinku, liczącym 30 km, prowadzącym wokół trzech dąbrowskich jezior Pogoria III, II oraz I. Uczestnikom życzymy powodzenia, a wszystkich, którzy nie zdążyli się zapisać zachęcamy do kibicowania.

Podobnie jak w poprzednich latach, przy okazji maratonu nie obejdzie się bez dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI szkół podstawowych organizatorzy, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM, zaplanowali warsztaty i zawody rolkowe oraz wyścigi rowerowe.

Obu wydarzeniom sportowym towarzyszyć będzie akcja „Widzimy się na drodze”, której ideą jest propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Dla uczestników przygotowano pokazy ratownictwa w wykonaniu strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Udzielania pierwszej pomocy najmłodszych uczyć zaś będą Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA oraz WOPR. Wśród atrakcji jazda „Maluchem” w alko goglach, konkurs plastyczny, rzut pałką policyjną, symulator dachowania, pokaz tresury psów prowadzony przez Policję, daktyloskopia. Każdy zainteresowany będzie mógł także zwiedzić udostępnione po pokazie wozy strażackie z wyposażeniem.

Pełny opis wydarzeń Link

źródło: UM DH