Miał trzy propozycje, wybrał Zagłębiaka
Dodane przez Zibar dnia Sierpień 10 2010 10:36:02
23-letni wychowanek AKS-u Niwki Sosnowiec opuszcza klub, z którego się wywodzi i w nadchodzącym sezonie spróbuje swoich sił w IV-ligowym Zagłębiaku Dąbrowa Górnicza.
Treść rozszerzona
23-letni wychowanek AKS-u Niwki Sosnowiec opuszcza klub, z którego się wywodzi i w nadchodzącym sezonie spróbuje swoich sił w IV-ligowym Zagłębiaku Dąbrowa Górnicza.

Obrońca V-ligowego AKS-u miał kilka propozycji, między innymi od Szczakowianki Jaworzno i Czarnych Sosnowiec, jednak wybrał drużynę z Dąbrowy Górniczej.

- Miałem bardzo ciekawą ofertę ze strony Szczakowianki Jaworzno i nie będę ukrywał, że pierwsze dni właśnie tam trenowałem, a nie w Zagłębiaku. Dlaczego Jaworzno? Ponieważ wiedziałem, że miała ona mocną drużynę z aspiracjami na awans. Nie byłem jednak w stanie pogodzić pracy z treningami, gdyż w Szczakowej trening były dosyć wczesną porą. Kolejna oferta była ze strony Czarnych Sosnowiec, jednak klub z Dąbrowy Górniczej wydał mi się mocniejszy pod względem personalnym jak i organizacyjnym – wyjaśnia wychowanek Niwki.

Swoją decyzję Sebastian Hepo motywował także względami czysto sportowymi. – Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się zmienić barwy, to chęć sprawdzenia samego siebie w nowym środowisku i w mocniejszej lidze.

Sebastian Hepo w minionym sezonie w barwach AKS Niwka rozegrał 23 spotkania, spędzając 2016 minut na boisku. Przez sędziów aż sześciokrotnie był karany żółtym kartonikiem, co dobitnie pokazuje jak dzielnie walczył o dobry wynik sosnowieckiego klubu. W pamięci kibiców pozostanie mecz z Siemianowicami Śląskimi, kiedy to Sebastian Hepo doznał kontuzji rozcięcia łuku brwiowego i przez kilka kolejek zmuszony był pauzować.

- Jako wychowanek Niwki będę jej zawsze kibicował i kto wie jak dalej potoczą się moje losy, może jeszcze tutaj wrócę – dodaje 23-letni obrońca. Dla nowego klubu Sebastian Hepo chce być wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem. Zobaczymy, czy trener Zagłębiaka, Dariusz Garczarczyk da mu szansę regularnej gry.

Kolejnym zawodnikiem, który opuści Niwkę może być 20-letni pomocnik Rafał Banarski. Ostateczna decyzja przejścia Banarskiego do Czarnych Sosnowiec zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni.

autor: Mateusz Załęski
źródło: sportowezaglebie.pl