Dąbrowskie imprezy biegowe
Dodane przez Zibar dnia Kwiecień 04 2016 07:35:49
Bieganie staje się coraz popularniejsze. Już w niedzielę 10 kwietnia kolejna edycja półmaratonu dąbrowskiego, który stał się największą imprezą biegową w naszym mieście, ale w dalszych terminach odbywają się również inne na które serdecznie zapraszam.
Treść rozszerzona
Bieganie staje się coraz popularniejsze. Już w niedzielę 10 kwietnia kolejna edycja półmaratonu dąbrowskiego, który stał się największą imprezą biegową w naszym mieście, ale w dalszych terminach odbywają się również inne na które serdecznie zapraszam.

7 kwietnia - Bieg dla Tomka - Bieg odbędzie się o godzinie 19.00 Start: Molo, Pogoria III, Dąbrowa Górnicza, Trasa: 6 km wokół Pogorii III

9 kwietnia w ramach IX Półmaratonu Dąbrowskiego biegi dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat - Park Hallera

10 kwietnia - IX Półmaraton Dąbrowski, wyjątkowy odbywający się w setną rocznicę nadania praw miejskich. Limit uczestników Półmaraton- 1200 uczestników, Nordic Walking- 200 uczestników. szczegóły1 maja - Bieg Przodownika to nie tylko bieg na dystansie 5 km, ale również marsz nordic walking oraz Bieg Skrzata. Bieg przełajowy odbywa się wokół Pogorii II, a organizowany jest przez SRS Aktywna Dąbrowa.

2 maja - szkoleniowy bieg z profesjonalnym pomiarem czasu na dystansie 1 km na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Bieg organizuje Stowarzyszenie Pogoria Biega.

3 maja - Masakrator Run to bieg z przeszkodami, który jest kombinacją biegania, sportów fitness oraz crossfitu. Zawody odbędą się na terenie Pogoria III, a organizatorem jest Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni.

8 maja – Szóstka Pogorii to zawody biegowe na 5 km, zawody nordic walking oraz Bieg Skrzata. Zawody organizuje Stowarzyszenie Pogoria Biega.

28 maja - 3 CROSS BŁĘDOWA - EUROCAMPING BŁĘDÓW. Dystans 10 km. Zapisy www.csir.pl

12 czerwca Bieg Pokoleniowy. Pogoria III, bieg na dystansie: 3x6 km. Zapisy www.csir.pl

18 czerwca – V Bieg Świetlików, to nocny bieg, który odbędzie się nad jeziorem Pogoria III. W ramach zawodów rozegrany zostanie również Bieg Małego Świetlika dla najmłodszych sportowców. Bieg organizuje SRS Aktywna Dąbrowa.

19 czerwca - Dąbrowa Górnicza Triathlon. Dystans: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu - Molo przy Pogorii III. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dgtriathlon.pl

14 sierpnia - III Cross Maraton Pustyni Błędowskiej Półmaraton Suhara - trzecia edycja pustynnego biegu na dystansie 42 km i 21 km, organizowanego przez SRS Aktywna Dąbrowa. Start i meta biegu znajdują się na terenie Bazy Biwakowo-Campingowo-Rekreacyjnej „Eurocamping” w Błędowie.

18 września - Dycha Spadających Liści to bieg na dystansie 10 km po Parku Zielona i wokół Pogorii III, któremu towarzyszy marsz nordic walking wokół Pogorii III oraz Bieg Skrzata. Zawody organizuje SRS Aktywna Dąbrowa.

październik – V Cross Czwórki składa się z biegu crossowego na dystansie 15 km; marszu nornic walking na dystansie 7 km oraz Bieg Przedszkolaka. Odbędzie się na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Bieg organizuje Stowarzyszenie Pogoria Biega.