Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 04 2017 08:54:06
W dniach 4 - 6 sierpnia w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Mistrzostwa Polski U 18. Po długim i żmudnym okresie przygotowań, walcząc z licznymi kontuzjami, lekkoatleci dąbrowskiego CSiR, uczniowie Liceum Sportowego dotarli do finiszu swoich zmagań.
Treść rozszerzona
W dniach 4 - 6 sierpnia w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Mistrzostwa Polski U 18. Po długim i żmudnym okresie przygotowań, walcząc z licznymi kontuzjami, lekkoatleci dąbrowskiego CSiR, uczniowie Liceum Sportowego dotarli do finiszu swoich zmagań.W Warszawie walczyli z najlepszymi z całej Polski o swoje rekordy życiowe i jak najlepsze lokaty. W wymarzony sposób zakończyło się to dla damskiej sztafety 4 x 100 m w składzie Anna Wychorska, Natalia Ogórowska, Monika Kiepura i Justyna Sitek. Poprawiając swoją „życiówkę” sztafeta wpadła na metę pozostawiając resztę rywalek za swoimi plecami. Z wynikiem 48,33 dziewczyny sięgnęły po złoty medal.W konkurencjach indywidualnych Monika Kiepura na 100 m ppł poprawiła swój rekord życiowy (14,14), a w finale zajęła wysokie 5 miejsce. Justyna Sitek na 100 m wyrównała swoją życiówkę 12,15 co dało jej 6 lokatę. W biegu na 400 ppł Agata Batko uplasowała się na 8 miejscu również ze swoim nowym rekordem życiowym 64,67. Z kontuzją przegrała Karolina Skibińska, pewna kandydatka do finału w biegu na 800 m. Przerwa w treningu na półtora tygodnia przed mistrzostwami pogrzebała wszystkie szanse Karoliny o walkę o medal. Walcząc ze swoją niedyspozycją i bólem stawu skokowego dobiegła do mety kwalifikując się do finału B, w którym już nie dała rady dobiec do mety.

Patryk Piekarczyk w eliminacjach skoku w dal trzykrotnie przekroczył belkę przekreślając swoje szanse na dobry występ. Następna szansa za rok. Gratulacje dla zawodników, zawodniczek i trenerów za bardzo dobre występy na Mistrzostwach Polski. Dąbrowa Górnicza silną lekkoatletyką stoi.

źródło: ZSS DG